هشدار 5000 پزشک اروپایی درباره عواقب شیوع ویروس کرونا در کمپ های پناهجویان

به گزارش تور استانبول، شمار بالایی از پزشکان اروپایی با امضای طوماری از رهبران اتحادیه اروپا درخواست کردند از شیوع ویروس کرونا در کمپ های پناهجویان و وقوع فاجعه پزشکی جلوگیری نمایند.

هشدار 5000 پزشک اروپایی درباره عواقب شیوع ویروس کرونا در کمپ های پناهجویان

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل تور استانبول، 5000 پزشک اروپایی روز شنبه با امضای طوماری، از رهبران اتحادیه اروپا درخواست کردند هرچه زودتر درخصوص جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کمپ های پناهجویان سوری در یونان اقدام نمایند.

به نوشته روزنامه گاردین، در این نامه آمده است، شیوع کرونا در کمپ های پناهجویان عواقب فاجعه باری برای پناهجویان، مردم یونان و باقی جامعه اروپایی خواهد داشت.

در متن این نامه نوشته شده است: این تفکر که شیوع کووید-19 در این کمپ ها قابل کنترل خواهد بود توهمی بیش نیست. 40 هزار نفر در حال زندگی در چند کیلومتر مربع هستند و تعداد پزشکان حاضر در این کمپ ها انگشت شمار است. بسیاری از بچه ها و افراد بالغ در حال حاضر از آسیب های روحی و جسمی رنج می برد.

در ادامه این نامه آمده است: اگر اکنون اروپا به این مسئله توجه نکند، شرایط می تواند بدتر شده و به فاجعه پزشکی تبدیل گردد که در تناقض با ارزش ها و هنجارهای خدمات درمانی اروپا خواهد بود. وظیفه ما این است که از وقوع چنین فاجعه ای جلوگیری کنیم.

در این طومار از دولت های کشورهای اروپایی درخواست شده از توافق 2016 درخصوص پذیرش شمار معینی از پناهجویان پیروی نموده و از وقوع فاجعه پزشکی در منطقه اروپا جلوگیری نمایند.

مجلس اروپا هفته گذشته خواهان تخلیه 42 هزار پناهجو از کمپ های واقع در جزایر یونان شد و آن را یک اقدام پیشگیرانه ضروری در راستای جلوگیری از مرگ بسیاری از پناهجویان دانست.

کمپ های پناهجویان که در 5 جزیره در دریای اژه قرار دارند و در حال حاضر میزبان جمعیتی معادل 6 برابر ظرفیت خود هستند و محیطی خطرناک را برای شیوع ویروس کرونا فراهم نموده اند.

در اولین مورد شیوع کرونا در این جزایر، ماه گذشته نتیجه تست کرونای یک زن پناهجو در لسبوس مثبت اعلام شد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 900

به "هشدار 5000 پزشک اروپایی درباره عواقب شیوع ویروس کرونا در کمپ های پناهجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار 5000 پزشک اروپایی درباره عواقب شیوع ویروس کرونا در کمپ های پناهجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید