مقالات گردشگری

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی متولی پروژه بهسازی مقبره الشعرا است

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی گفت: تولیت و مدیریت مقبره الشعرا مربوط به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است و میراث فرهنگی نقشی در بهسازی این پروژه ندارد.

26 مهر 1398

نمایشگاه صنایع دستی غرب کشور در سقز برپا می گردد

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سقز گفت: نمایشگاه آثار صنایع دستی هنرمندان غرب کشور از 26 تا 29 تیرماه در پارک مولوی سقز برگزار می گردد.

22 مهر 1398

امضای تفاهم نامه بین معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی و سازمان مالی رضوی

تفاهم نامه همکاری مشترک بین معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان مالی رضوی وابسته به آستان قدس رضوی منعقد شد.

22 مهر 1398

راهنمای سفر به ارمنستان ، سفری به سرزمینی آسیایی و دلفریب

ارمنستان، کشوری است در بخش جنوبی منطقه قفقاز که پایتخت آن شهر ایروان قلمداد می گردد. این کشور به لحاظ موقعیت مکانی خود از جنوب با کشور ایران و نخجوان، از سمت غرب با کشور ترکیه، از شمال با گرجستان و از شرق نیز با جمهوری آذربایجان همسایه هست. در این سرزمین...

20 مهر 1398

کوشش برای تسهیل ویزا بازارهای هدف گردشگری

از آنجا که امروزه صنعت گردشگری اهمیت بسیار زیادی در توسعه نظام مالی جوامع دارد و کشورها در جذب گردشگران بین المللی به رقابت می پردازند، پرداختن به بازاریابی و به ویژه موضوع انتخاب بازار هدف، از جمله مسائل مهم هر مقصد گردشگری به شمار می رود. هدف این پژوهش،...

19 مهر 1398

انتخابات جامعه بوم گردی های استان اصفهان برگزار گردید

مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان امروز در حاشیه آیین اولین انتخابات جامعه بوم گردی های استان اصفهان گفت: توسعه پایدار گردشگری در شهرهای کوچک و روستاهای استان اصفهان در گرو رشد و توسعه بوم گردی هااست.

17 مهر 1398

بازارگردی در قطر ، سوق واقف ؛ بازاری از عجایب فرهنگ

سوق واقف، بازار قدیمی دوحه یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری قطر است.

16 مهر 1398

قطر: عربستان افکار عمومی را فریب می دهد

کمیته ملی حقوق بشر در قطر، عربستان سعودی را به کوشش برای فریب افکار عمومی با ارائه بهانه های واهی در توجیه تحریم های یک جانبه و اقدامات خودسرانه علیه قطر متهم کرد.

15 مهر 1398

حفظ معماری سنتی و میراثی ایران اولویت اصلی میراث فرهنگی است

معاون میراث فرهنگی کشور با اشاره به نقش مهم بوم گردی در حفاظت از گذشته تاریخی و بومی و محلی، گفت: حفظ معماری سنتی و میراثی ایران مهم ترین اولویت میراث فرهنگی است.

14 مهر 1398

خاتمه یک دهه رکود در گردشگری اصفهان

شیرین شفیعی- اصفهان- خبرنگار: زمزمه آب در زاینده رود و همزمانی چند مناسبت بزرگ مذهبی مانند عید قربان و غدیر در تعطیلات تابستان، بازار گردشگری اصفهان را پس از یک دهه رکود دوباره پررونق کرد.

13 مهر 1398

آغاز عملیات اجرایی کمپینگ گردشگری معلم بجستان همزمان با هفته میراث فرهنگی

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بجستان از شروع عملیات اجرایی محوطه سازی کمپینگ گردشگری معلم در این شهر خبر داد.

11 مهر 1398

یمن، تکاپوی نماینده سازمان ملل برای نجات توافق سوئد

نماینده سازمان ملل در امور یمن برای نجات توافق سوئد بار دیگر به صنعاء سفر کرد.

8 مهر 1398

مونسان وارد استان همدان شد

با استقبال معاون استاندار رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وارد استان همدان شد.

6 مهر 1398

چگونه سفری کم هزینه به ترکیه داشته باشیم؟

1. سفر کم هزینه به ترکیه با تورهای رایگان استانبولبرای کسانی که به دنبال کاهش هزینه های سفرشان هستند، وجود تورهای رایگان خبر راضی کننده ای است. تصور کنید از مهم ترین جاذبه های استانبول با همراهی لیدری توانا بازدید می کنید و در مقابل نیاز به پرداخت هزینه...

5 مهر 1398

ایلام در زمینه گردشگری سلامت ظرفیت بالایی دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: ایلام با توجه به هم مرز بودن با کشور عراق دارای ظرفیت بالایی در زمینه گردشگری سلامت است.

3 مهر 1398

مسئول جدید امور حقوقی و املاک میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد

در حکمی از سوی محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد مسئول جدید امور حقوقی و املاک این اداره کل منصوب شد.

2 مهر 1398

معرفی بهترین هتل های 3 ستاره گوا با استخر

زمانی که تصمیم گرفتید به شهر ساحلی متفاوتی در آسیا سفر کنید، گوا یکی از گزینه های خوب پیش روی شماست. شهری ساحلی با آب و هوای مدیترانه ای که با سواحل گردشگری اش، هر سال مملو از توریست و مهمان می گردد. به همین خاطر دانستن اسامی بهترین هتل های 3 ستاره گوا برای...

2 مهر 1398

برگزاری تورهای طبس گردی در استان خراسان جنوبی

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان طبس از برگزاری تورهای یک روز و نیم روزه از جاذبه های این شهرستان در ایام نوروز خبر داد.

1 مهر 1398

سریعترین روش خرید یک بلیط هواپیما

امروزه با گسترش تلکنولوژی های رایج تمامی روش های روزمره زندگی ما با تغییرات گسترده ای رو به رو بوده. بسیاری از کارهای فیزیکی و حضوری ما به طول کلی حذف و با تکنولوژی های روز جایگزین شده اند. یکی از مهمترین پیشرفت های سال های اخیر آسانتر شدن تهیه مقدمات...

31 شهریور 1398

لزوم حفظ حریم پل تاریخی گاومیشان در شهرستان دره شهر

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام در دیدار با مدیر کل راه و شهرسازی استان بر لزوم حفظ حریم پل تاریخی گاومیشان در شهرستان دره شهر تأکید کرد.

30 شهریور 1398
تعداد: (74)