خیزش مجدد بیماری کرونا در بعضی استان ها ، خطر جدی بروز پیک ششم کرونا

به گزارش تور استانبول، به گزارش خبرنگاران، فرهاد ابول نژادیان در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی خوزستان که امروز (20 مهرماه) در استانداری خوزستان برگزار گردید، گفت: در حال حاضر خیزش مجدد بیماری در بعضی استان ها شروع شده است و شب گذشته مازندران خاطرنشان کرد مراجعه کنندگان به بیمارستان ها در آن استان صددرصد افزایش یافته است.

خیزش مجدد بیماری کرونا در بعضی استان ها ، خطر جدی بروز پیک ششم کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اعلام کرد: در خوزستان هم افزایش کوتاه مدت چند روزه موارد ابتلا را در هویزه و حمیدیه داشتیم که بلافاصله رهگیری ها افزایش یافت و بیماران زیادی قرنطینه شدند. خوشبختانه اکنون در شرایط بیماری، آرامش در خوزستان حاکم است.

وبی گفت: در حال حاضر بار مراجعه به بیمارستان های استان خوزستان روزانه دو هزار و 400 تا 2 هزار و 500 نفر است این در حالی است که در پیک اخیر کرونا تعداد مراجعه نمایندگان روزانه به بیمارستان ها به 10 هزار و 700 نفر رسیده بود (ایسنا).

هشدار وزیر کشور درباره پیک ششم کرونا

وزیر کشور هم در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا با بیان اینکه نباید وارد پیک ششم شویم، گفت: اصناف برای ادامه فعالیت باید واکسینه شوند و اگر تا سرانجام مهر واکسن نزنند نمی توانند فعالیت نمایند.

احمد وحیدی، وزیر کشور در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: فقط افرادی که واکسن کرونا زده اند، می توانند در اصناف فعالیت نمایند و آخر مهر سرانجام فرصت واکسیناسیون اصناف است.

فاصله گذاری اجتماعی، 45 درصد و نگران نماینده

وزیر کشور گفت: هم اکنون در کشور میانگین فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با کرونا، 45 درصد و بسیار نگران نماینده است.

وحیدی به کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی اشاره نمود و اضافه کرد: با این فرایند موج تازه شیوع بیماری ویروس کرونا متصور و نگران نماینده است و مردم هم کامل رعایت نمی نمایند.

وزیر کشور با بیان اینکه نباید وارد موج ششم شویم، گفت: این موضوع حتما آثار سوئی دارد و البته واکسیناسیون هم باید تسریع گردد که یاری نماینده است، اما به معنای رعایت نکردن شیوه نامه ها نیست و به هیچ وجه نباید وارد پیک ششم شویم و باید رعایت کنیم.

وی ادامه داد: البته بعضی از استان ها مشکلاتی دارند که باید رفع گردد (خبرگزاری صدا و سیما).

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 11 آبان 1400 بروزرسانی: 11 آبان 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1833

به "خیزش مجدد بیماری کرونا در بعضی استان ها ، خطر جدی بروز پیک ششم کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیزش مجدد بیماری کرونا در بعضی استان ها ، خطر جدی بروز پیک ششم کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید