خرج بیمارستان بیماران کرونایی با کیست؟

به گزارش تور استانبول، معاون درمان ستاد مقابل با کرونا در کلانشهر تهران گفت: درمان بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های دولتی رایگان بوده و تنها فرانشیزی حدود 10 درصد دریافت شده، اما در بیمارستان های خصوصی و خیریه بر اساس تعرفه های اعلامی هزینه ها دریافت می گردد.

خرج بیمارستان بیماران کرونایی با کیست؟

به گزارش فارس؛ نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در پاسخ به این پرسش که میزان هزینه درمان مبتلایان به کرونا در مراکز دولتی و خصوصی چگونه است؟، گفت: ما دو بخش دولتی و خصوصی داریم. مراکز خصوصی و خیریه، مطابق آخرین درجه اعتبار بخشی خود و نظام تعرفه اعلامی، صورت حساب را به بیماران اعلام می نمایند.

وی ادامه داد: بعضی مراکز خصوصی با بیمه پایه قرارداد دارند و بخشی از فرانشیز توسط بیمه پایه و بخشی نیز توسط بیمه تکمیلی محاسبه و پرداخت می گردد و مابقی نیز باید توسط بیمار پرداخت گردد که این هزینه ها شامل دارو تجهیزات پزشکی و... است.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اضافه کرد: در بخش دولتی قاعدتا بیمارستان ها موظف هستند بیمار را پذیرش نمایند؛ بیمار یا بیمه پایه دارد یا ندارد. اگر بیمار بیمه پایه داشته باشد با آن بیمه پایه که شامل تأمین اجتماعی، نیرو های مسلح، خدمات درمانی و کمیته امداد است، خدمات لازم را دریافت نموده و فرانشیزی را پرداخت می نماید که ناچیز بوده و بین 8 تا 10 درصد است.

توکلی بیان داشت: در مواردی که بیمار توان پرداخت هزینه ها را ندارد، به واحد مددکاری بیمارستان مراجعه می نماید و اگر عدم استطاعت اقتصادی تأیید گردد، مددکاری مساعدت لازم را انجام می دهد.

وی متذکر شد: بخشی مربوط به درمان اختصاصی و خاص است؛ مثل پلاسما تراپی که مشمول بیمه نمی شوند. بخشی مربوط به دارو های خاص هستند؛ مثل رمدسیویر که هنوز سازمان های بیمه گر آن را مشمول بیمه ننموده اند و دبیرخانه شورای عالی بیمه ابلاغ ننموده است.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درباره گلایه مردم از گرانی دارو های موثر در درمان کرونا، بیان داشت: البته این دارو ها جزو پروتکل اصلی درمان قرار ندارد، اما پزشکان تجویز می نمایند؛ اگر مورد تایید قرار گیرد، آن را در مراکز دولتی جزو هزینه های معاونت درمان می آوریم.

توکلی در پاسخ به این پرسش که مبتلایان برای درمان و استفاده از دارو چقدر باید هزینه نمایند؟، اظهار داشت: در مراکز درمانی دولتی هزینه کرد در صورت حساب بیمار می آید و از بیمار گرفته نمی گردد.

وی در پاسخ به این پرسش که میزان تعرفه قانونی انجام آزمایش کرونا در آزمایشگاه های خصوصی چقدر است؟، بیان داشت: ما فقط یک نوع آزمایش پی سی آر داریم؛ آن هم انجام تست از ترشحات بینی و حلق است و یک تعرفه معین دارد؛ در بخش خصوصی 440 هزار تومان و در بخش دولتی 250 هزار تومان است و غیر از این میزان، قانونی نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1147

به "خرج بیمارستان بیماران کرونایی با کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرج بیمارستان بیماران کرونایی با کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید