اخبار اقتصادی

بودجه 1400 برای حمایت از تولید واکسن کرونا کفایت نمی کند

دکتر مصطفی قانعی در خصوص لایحه بودجه 1400 برای ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری به خبرنگاران گفت: محور کار کشور در حوزه واکسن بر دوش ستاد توسعه زیست فناوری است و این بدان معنا است که حمایت از واکسن سازی در کشور توسط این ستاد مورد پیگیری قرار می...

2 بهمن 1399

آمریکا، ترکیه را تحریم کرد

خبرنگاران : وزارت خزانه داری آمریکا عصر امروز، دوشنبه تحریم هایی را علیه اداره صنایع دفاعی ترکیه و رئیس آن اعمال کرد.

28 دی 1399

صحبت های اون در کنگره، طراحی سیاستهای استراتژیک

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در جریان مراسم شروع به کار اولین کنگره حزب حاکم این کشور در پنج سال گذشته، تایید کرد که برنامه های او برای توسعه مالی این کشور شکست خورده است.

18 دی 1399

اوراق تسهیلات مسکن به کانال 50 هزار تومانی سقوط کرد

به گزارش خبرنگاران، اوراق تسهیلات مسکن در معاملات امروز سه شنبه 18 آذر بازار سرمایه با کاهش در تعداد معاملات، تعداد برگه های فروخته شده و همچنین نرخ هر برگه روبرو شد که به نظر می رسد رکود حاکم بر بازار مسکن، در بازار اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن نیز...

16 دی 1399

بورس در ایران 54 ساله شد ، پیغام مدیر عامل بورس

مدیر عامل بورس اوراق بهادار تهران در پیامی به مناسبت 15 آذرماه سالروز تاسیس شرکت بورس اوراق بهادار تهران خواهان افزایش ضریب نفوذ بورس در اقتصاد کشور شد.

15 دی 1399

روایت داستان؛ حلقه مفقوده سخنرانی&zwnjها

این یک چارچوب جدید برای هدف گذاری است. این تمام کوشش یکی از مشتریان ما برای معرفی یک چارچوب جدید به نام OKR بود. قصد داشت در یک جلسه انگیزشی، آن را معرفی و مخاطبان را ترغیب کند. همان طور که حدس می زنید، این جمله آن قدر ها هم نظر کسی را جلب نکرد. مدیران و کارمند...

14 دی 1399

کرونای انگلیسی به فرانسه رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، وزارت بهداشت فرانسه نخستین مورد ابتلاء به گونه انگلیسی ویروس کووید 19 را در این کشور تائید کرد.

12 دی 1399

دو اقدام مهم مدیر پرسپولیس در 24 ساعت گذشته

مدیرعامل پرسپولیس دراولین ماه حضورش در راس کادر تصمیم سازی باشگاه، اقدام جالبی را رقم زد.

9 دی 1399

دو دفترچه معروف داروین به سرقت رفته

و دفترچه چارلز داروین حاوی طرح درخت زندگی و ایده های این زیست شناس انگلیسی درباره تکامل، در دو دهه گذشته از کتابخانه دانشگاه کمبریج به سرقت رفته اند.

8 دی 1399

روش هکرها برای سرقت ارز دیجیتال

هکرها با سوءاستفاده از دورکاری کارمندان کمپانی هاست وب گوددی، اطلاعات کاربری مرتبط با سرویس های ارائه دهنده خدمات رمز ارز را دزدیده اند.

7 دی 1399

(تصاویر) دیگو آرماندو مارادونا درگذشت؛ دنیا در سوگ دون دیگو

دیگو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین و دنیا در 60 سالگی به دلیل حمله قلبی در خانه اش در بوئنوس آیرس درگذشت. مارادونا قبلا به دلیل لخته شدن خون در مغزش در بیمارستان بستری شد و جراحی کرد، اما دو هفته پیش از بیمارستان مرخص شد.

6 دی 1399

آنکارا قطعنامه مجلس اروپا در خصوص مسأله قبرس را رد می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، حامی آکسوی سخنگوی وزارت خارجه ترکیه روز آدینه با انتشار بیانیه ای به صراحت اظهار داشت که آنکارا قطعنامه غیرالزام آور مجلس اروپا علیه ترکیه و جمهوری قبرس شمالی در خصوص موضوعات شهر ماراس و قبرس را بطور کامل رد می نماید.

5 دی 1399

واکنش هیئت دولت عربستان به حمله موشکی انصارالله به تأسیسات نفتی آرامکو

هیئت وزیران عربستان به حمله موشکی انصارالله به تأسیسات نفتی آرامکو واکنش نشان داد.

4 دی 1399

بیش از 300 تن کود شیمیایی احتکاری از یک انبار در سلماس کشف شد

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: 302 هزار و 315 کیلوگرم کودشیمیایی احتکاری از یک انبار در سلماس از شهرهای شمالی استان کشف و ضبط شد.

4 دی 1399

ایران پنجمین اقتصاد بسته جهان شد

به گزارش خبرنگاران، موسسه تحقیقاتی فریزر در جدیدترین گزارش خود به بررسی کاهش آزادی اقتصادی 162 کشور جهان طی سال 2018 پرداخته است.

2 دی 1399

روغن تامین می شود مردم نگران نباشند

خبرنگاران/فارس فرماندار شیراز گفت که با تلاش های اجرا شده، طی 10 روز آینده روغن خوراکی مورد نیاز مردم در این شهرستان به بازار تزریق خواهد شد و مردم نگران نباشند.

1 دی 1399

نشست مجازی آنالیز حادثه تروریستی دانشگاه کابل برگزار می گردد

به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شریف نشست مجازی در رابطه با حادثه تروریستی دانشگاه کابل با حضور استاد دانشگاه کابل و مشاور مالی دولت افغانستان برگزار می گردد.

29 آذر 1399

چه کسانی مشمول یارانه جدید دولت می شوند؟

آخرین آمار عملکرد طرح یارانه دستمزد نشان می دهد که تا به امروز بیش از 12 هزار نفر در این طرح ثبت نام و بیش از 2300 کارفرما از آن استقبال نموده اند.

26 آذر 1399

تهران و کابل بر نهایی سازی سند جامع همکاری های راهبردی تاکید کردند

تهران (پانا) - سیدعباس عراقچی و میرویس ناب معاونان وزیران امور خارجه ایران و افغانستان پیش از شروع پنجمین دور مذاکرات سند جامع همکاری های راهبردی ایران و افغانستان در دیدار جداگانه ای فرایند مذاکرات را بررسی و دو طرف بر اراده کشورهای خود برای نهایی سازی...

26 آذر 1399

پیش بینی سقوط درآمد نفتی اوپک به کمترین حد 18 سال اخیر

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرد با توجه به قیمت پایین نفت و محدودیت عرضه چشمگیر اوپک پلاس، درآمدهای حاصل از صادرات نفت اعضای اوپک سال جاری در مقایسه با سایر 2019 کاهش شدیدی پیدا نموده و به پایین ترین سطح از سال 2002 تا به امروز سقوط می نماید. ...

25 آذر 1399
تعداد: (349)