گیاه هایی شگفت انگیز که سرطان را فراری می دهند!

به گزارش تور استانبول، تقریبا همه سلول های سرطانی رشد سریعی دارد اما درمان آن به نوع سرطان، مرحله بیماری و قسمتی از بدن که درگیر بیماری است، ارتباط دارد، بعضی از انواع سرطان ها تنها به وسیله شیمی درمانی یا دارو درمان می گردد، در حالی که بعضی از انواع آن به جراحی، پرتودرمانی، شیمی درمانی یا هر دو احتیاج پیدا می نماید. در این زمینه محققان روی گیاهان زیادی مطالعه و تاثیر آن ها را روی بهبود سرطان آنالیز نموده اند.

گیاه هایی شگفت انگیز که سرطان را فراری می دهند!

شبدر: این گیاه ترکیبی قدرتمند به نام فورمونونتین دارد به فایده آن، یاری به مبارزه با سرطان سینه است. به گفته دانشمندان این ترکیب قدرتمند از توسعه سلول های سرطانی و بعلاوه حمله سرطان به سلول های سالم جلوگیری می کند.

قاصدک: توانایی قاصدک در مبارزه با سرطان به اثبات رسیده است. دانشمندان کانادایی دریافته اند که پس از گذشت 48 ساعت از مواجهه با عصاره قاصدک، مرگ سلول های سرطانی شروع می گردد. بعلاوه، قاصدک حتی روی سلول های سرطانی که در برابر شیمی درمانی مقاوم بودند هم تاثیرگذار بوده است. عصاره ریشه قاصدک قادر به از بین بردن سلول های سرطانی بدون سمیت برای سلول های سالم است.

زنجبیل: این ادویه قدرتمند، ضد سرطان و از بین برنده تومور است و آنهم به خاطر 4 ترکیب موجود در آن از قبیل جینجرول، پارادول، شوگائول و زرومبون. مصرف زنجبیل منجر به کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه، روده عظیم، معده، کبد، پروستات و پوست می گردد.

گیاه دم اسبی: بنا بر مطالعات، این گیاه از تکثیر سلول های سرطانی پیشگیری می کند. مصرف این گیاه از سرطان غدد لنفاوی و سرطان خون پیشگیری می کند.

شیرین بیان: گلابریدین موجود در ریشه شیرین بیان، منجر به پیشگیری از ابتلا به سرطان کبد می گردد. بعلاوه این ترکیب قادر به پیشگیری از سرطان های سینه و گوارش هم هست.

جعفری: مطالعات نشان داده که جعفری به اسم یک آنتی اکسیدان عمل می کند و رادیکال های آزاد را نابود می سازد، از دی ان آ در برابر آسیبی که می تواند به سرطان منجر گردد، محافظت می کند و بعلاوه تکثیر و مهاجرت سلول های سرطانی در بدن را مهار می کند.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1765

به "گیاه هایی شگفت انگیز که سرطان را فراری می دهند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیاه هایی شگفت انگیز که سرطان را فراری می دهند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید