کدام هوس غذایی نشانه آلزایمر است؟

به گزارش تور استانبول، تهران (پانا) - اگر ناگهانی میل غذایی شما تغییر کرد و یا هوس غذاهایی خاص به مدت طولانی داشتید احتمال بدهید که در حال ابتلا به آلزایمر هستید و باید آن علائم را جدی بگیرید.

کدام هوس غذایی نشانه آلزایمر است؟

به گزارش عصر ایران، اگر متوجه شدید به یک باره به غذاهایی میل پیدا کردید که آن ها را دوست نداشتید، اما امروز دوست دارید هر چه بیشتر از آن ها بهره ببرید، بدانید در معرض آلزایمر قرار گرفته اید.

میل به غذا در افراد مختلف، فرق دارد. ممکن است شما یک لحظه بخواهید که غذای مضر بخورید و لحظه دیگر دوست داشته باشید که از میوه و سبزی بهره ببرید. این موضوع بستگی به شرایط و حالت شما دارد، اما به طور کلی میل به غذا در بعضی افراد، نشانه این است که آنها در معرض آلزایمر قرار گرفته اند.

میل به یک غذای یکسان در مدت زمان طولانی می تواند از نشانه های اولیه آلزایمر باشد. مطالعه ای در سال 2015 نشان می دهد که تغییراتی در عادات غذایی افراد مبتلا به آلزایمر ایجاد می گردد.

آنها ممکن است در یک دوره زمانی طولانی فقط میل به یک غذا داشته باشند که دلیل آن نیز تغییرات مغزی و ذهنی آنهاست که لوب پیشین که پشت پیشانی و گوش آنها قرار گرفته است، تحت تأثیر قرار می گیرد، عملکرد آن متفاوت می گردد و ممکن است رفتارهای عجیب و غریب از فرد سر بزند.

تغییر در اشتها نیز ممکن است در افراد آلزایمری، ایجاد و ترجیح آنها در انتخاب غذا متفاوت گردد.

همه چیز فقط وابسته به آن چیزی که می خورید، نیست؛ بلکه مقدار غذایی که مصرف می کنید نیز اهمیت زیادی دارد. مقدار اشتهای بسیاری از افرادی که در معرض آلزایمر هستند، یک باره تغییر می نماید. ممکن است اشتهای آنها بسیار کم یا بسیار زیاد گردد که می تواند یکی از نشانه های اولیه ابتلا به آلزایمر باشد و بعلاوه، به طور معمول، شبیه به علائم افسردگی است.

اگر متوجه شدید به یک باره به غذاهایی میل پیدا کردید که آن ها را دوست نداشتید، اما امروز دوست دارید هر چه بیشتر از آن ها بهره ببرید، بدانید در معرض آلزایمر قرار گرفته اید؛ به خصوص غذاهای شیرین و شکلاتی و غذاهایی که طعم بسیار قوی دارند و داخل آن ها موادی مانند سس، زیاد استفاده شده است، بیشتر از بقیه این خطر در شما را نشان می دهند.

وقتی که آلزایمر پیشرفت می نماید، علائم بیماری نیز با آن تشدید می شوند و این موضوع در افراد آلزایمری دیده شده است. مشکل بلع نیز می تواند یکی از مسائل فرد، هنگام ابتلا به آلزایمر باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 اسفند 1400 بروزرسانی: 3 اسفند 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1960

به "کدام هوس غذایی نشانه آلزایمر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام هوس غذایی نشانه آلزایمر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید