وام ساخت مسکن 300 میلیون شد ، شرط پرداخت

به گزارش تور استانبول، مدیرعامل بانک مسکن جزئیات افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن را تشریح و بیان کرد از محل اوراق حق تقدم تا 80 درصد هزینه باقی مانده اجرای طرح در مشارکت های مدنی تا سقف 300 میلیون تومان مشروط بر این که 20 درصد را سازنده تامین اقتصادی انجام دهد، پرداخت می کنیم.

وام ساخت مسکن 300 میلیون شد ، شرط پرداخت

جهت دریافت خدمات خرید درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش تور استانبول به نقل از ایسنا، ابوالقاسم رحیمی انارکی امروز (شنبه) در نشستی خبری با اشاره به مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش سقف وام خرید از محل اوراق حق تقدم، اظهار کرد: این تسهیلات به واحدهای تا 25 سال قدمت اختصاص دارد و برای واحدهای با سن 25 تا 30 سال سقف تسهیلات جداگانه ای در نظر گرفته شده است.

وی اضافه نمود: پیش از این، سقف این تسهیلات در تهران برای دریافت انفرادی 45 میلیون تومان بود که با این مصوبه به 80 میلیون تومان رسیده است.

به گفته مدیرعامل بانک مسکن، سقف تسهیلات خرید مسکن برای زوجین در تهران نیز از 80 به 160 میلیون تومان افزایش یافته است.

رحیمی انارکی ادامه داد: در مراکز استان ها و شهرها با جمعیت بیش از 200 هزار نفر نیز تسهیلات خرید مسکن از 40 میلیون تومان به 60 میلیون تومان و برای زوجین در این شهرها از 70 میلیون تومان و به 120 میلیون تومان افزایش یافته است.

  • پرداخت وام 300 میلیونی مشروط به تامین اقتصادی 20 درصدی از سوی سازنده

وی توضیح داد: همچنین از محل اوراق حق تقدم تا 80 درصد هزینه باقی مانده اجرای طرح در مشارکت های مدنی تا سقف 300 میلیون تومان مشروط بر این که 20 درصد را سازنده تامین اقتصادی انجام دهد، پرداخت می کنیم.

مدیرعامل بانک مسکن همچنین درخصوص عملکرد این بانک در امسال، گفت: امسال کل تسهیلات اهدایی بانک 200 هزار میلیارد ریال تا 14 دی ماه بوده است که این رقم نسبت به دوره مشابه سال گذشته، رشد یک درصدی داشته است.

رحیمی انارکی با بیان این که از مجموع این تسهیلات، حدود 171 هزار میلیارد ریال در حوزه مسکن پرداخت شده، اظهار کرد: رقم این تسهیلات چهار درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته که این کاهش به دلیل رکود بازار مسکن روی داده است.

  • کاهش یک درصدی نرخ سود بازپرداخت وام ساخت با روش صنعتی

وی با بیان این که در این مدت، 427 هزار واحد از تسهیلات بانک مسکن استفاده نموده اند نیز اعلام کرد که این تسهیلات، نسبت به سال گذشته 8درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل بانک مسکن همچنین درخصوص مشارکت بانک در طرح ملی مسکن نیز، گفت: در مرحله اول تا 140 هزار واحد را پوشش تسهیلاتی می دهیم که از این تعداد تا به حال 25 هزار تفاهم نامه با ستاد اجرایی فرمان امام(ره) امضا شده و سهمیه 50 هزار واحد بنیاد مستضعفان نیز به ما ابلاغ شده است.

به گفته رحیمی انارکی، مطابق تفاهم صورت گرفته برای واحدهای ستاد اجرایی فرمان امام(ره) 100 میلیون تومان و برای واحدهای مربوط به بنیاد مسکن 75 میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

وی همچنین از کاهش یک درصدی نرخ سود برای تسهیلات ساخت با روش صنعتی اطلاع داد.

مدیرعامل بانک مسکن همچنین با بیان این که در امسال 58 هزار میلیارد ریال تسهیلات خرید مسکن پرداخت شده است، اظهار کرد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 34 درصد کاهش یافته است.

رحیمی انارکی اضافه نمود: 115 هزار فقره وام خرید از ابتدای امسال تا 14 دی ماه پرداخت شده که به لحاظ تعداد 37 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

به گفته وی، در تسهیلات جعاله 24 هزار میلیارد ریال پرداخت شده که نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل بانک مسکن در ادامه با بیان این که در امسال تا به امروز تعداد واحدهایی که از وام صندوق پس انداز یکم بهره مند شده اند 140 هزار واحد به ارزش 109 هزار میلیارد ریال بوده است، گفت: در مجموع 642 هزار فقره در این صندوق سپرده گذاری شده که 108 هزار فقره حساب، بدون دریافت تسهیلات حساب را بسته اند.

بر اساس اعلام رحیمی انارکی، تعداد حساب های زنده این طرح 350 هزار و منابع صندوق پس انداز یکم نیز در حال حاضر 45 هزار و 600 میلیارد ریال است.

مدیرعامل بانک مسکن با بیان این که تعداد واحدهای مسکن مهر تا امروز بیش از دو میلیون و 380 هزار واحد است، توضیح داد: از این تعداد یک میلیون و 926 هزار فروش اقساطی صورت گرفته و 89 هزار واحد معین تکلیف شده مسکن مهر داریم که در مجموع حدود 373 هزار واحد مسکن مهر باقی مانده که از این تعداد حدود 328 هزار واحد شهری و بیش از 35 هزار واحد روستایی است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 670

به "وام ساخت مسکن 300 میلیون شد ، شرط پرداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام ساخت مسکن 300 میلیون شد ، شرط پرداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید