فواید استفاده و ریختن سرکه در ماشین لباسشویی

به گزارش تور استانبول، افزودن سرکه به فرآیند شستشوی لباس ها آن ها را پاکیزه، بدون بو و نرم می نماید. سرکه مقرون به صرفه است و برای استفاده در لباسشویی های با راندمان بالا بی خطر است. هنگام خرید سرکه برای لباسشویی، سرکه سفید مقطر را انتخاب کنید. سرکه فاقد تانن (رنگ های گیاهی طبیعی) است. تانن می تواند لباس ها را لکه دار کند. اگر فقط سرکه سیب دارید، قبل از ریختن مستقیم روی لباس آن را با آب رقیق کنید. در ادامه به فواید استفاده و ریختن سرکه در ماشین لباسشویی می پردازیم.

فواید استفاده و ریختن سرکه در ماشین لباسشویی

ریختن سرکه در ماشین لباسشویی چه فوایدی دارد؟

1. بوی کپک را از بین می برد

یکی از فواید استفاده و ریختن سرکه در ماشین لباسشویی این است که بوی کپک یا ترش لباس های مانده را از بین می برد. ماشین لباسشویی را با آب داغ پر کنید (برای حوله های تیره از آب گرم بهره ببرید). 2 فنجان سرکه سفید اضافه کنید و یک چرخه کامل شستشو را اجرا کنید. چرخه کامل دوم را با مواد شوینده روشن کنید. برای لکه های مقاوم باید از مواد دیگری بهره ببرید.

2. به جامانده صابون را حل می نماید

اسید استیک موجود در سرکه سفید می تواند مواد قلیایی به جای مانده در پارچه ها که صابون ها و مواد شوینده ایجاد نموده اند را حل نماید. نصف فنجان سرکه سفید را به صورت دستی در ابتدای چرخه آبکشی به لباسشویی اضافه کنید.

3. لباس ها را روشن و سفید می نماید

یکی از فواید ریختن سرکه در ماشین لباسشویی این است که لباس هایی که تغییر رنگ داده اند و تیره شده اند را تمیر می نماید. برای اینکه دستمال های نخی، لباس های زیر و جوراب ها را سفید کنید، در یک قابلمه بزرگ 1 فنجان سرکه سفید را به 1 گالن یا 3.78 آب اضافه کنید. محلول را روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاید، گاز را خاموش کنید و لباس های کثیف را درون محلول قرار دهید. اجازه دهید یک شب لباس ها خیس بخورند و سپس لباس ها را با لباسشویی بشورید.

4. لباس ها را نرم می نماید

سرکه سفید به عنوان یک نرم کننده طبیعی خشکی و زمختی لباس را از بین می برد. به جای نرم کننده های شیمیایی می توانید از نصف فنجان سرکه در چرخه شستشوی نهایی بهره ببرید.

5. پرز و موی حیوانات خانگی را پاک می نماید

استفاده از سرکه در لباسشویی به جلوگیری از چسبیدن پرز و مو های حیوانات خانگی به لباس یاری می نماید. نصف فنجان سرکه سفید را در آغاز چرخه آبکشی به لباسشویی اضافه کنید. سرکه را با مایع نرم کننده ترکیب نکنید.

6. بوی بد زیر بغل را از بین می برد

برای از بین بردن بوی تعریق و لکه های سفید روی لباس ها می توان سرکه را روی لباس اسپری کرد. یک بطری اسپری را با سرکه سفید رقیق نشده پر کنید و آن را در اتاق لباسشویی نگه دارید. سرکه را مستقیماً روی نواحی زیر بغل لباس اسپری کنید و اجازه دهید حداقل 10 دقیقه روی لباس بماند. اگر پارچه قبل از شستن سفت شد، از یک برس نرم (مسواک قدیمی) بهره ببرید. سرکه به از بین بردن دئودورانت به جای مانده روی لباس یاری می نماید و از زرد شدن زیر بغل جلوگیری می نماید. بنابراین یکی از فواید استفاده از سرکه در لباسشویی از بین بردن بوی بد عرق است.

7. محل تا کردن لباس و سوراخ ها را از بین می برد

برای خلاص شدن از شر سوراخ های ریز درز ها و محل تا شدگی لباس یک پارچه سفید را با سرکه سفید مرطوب کنید، آن را زیر پارچه روی میز اتو قرار دهید و فشار دهید. دمای مناسب اتو را برای پارچه انتخاب کنید و برای جلوگیری از رد اتو روی لباس از یک پارچه بر روی لباس بهره ببرید.

8. لباس های تیره کمرنگ نمی نماید

سرکه با از بین بردن به جای مانده صابون و مواد شوینده از کمرنگ شدن لباس های تیره جلوگیری می نماید. نصف فنجان سرکه سفید را به چرخه نهایی شستشو اضافه کنید.

9. بو های ناخوشایند را از بین می برد

سرکه به از بین بردن بو های قوی مانند دود سیگار و بوی غذا های فست فودی و چرب یاری می نماید. وان یا یک سینک بزرگ را با آب گرم پر کنید و بسته به مقدار لباس ها 1 تا 2 فنجان سرکه سفید به آن اضافه کنید. لباس های بدبو را اضافه کنید و بگذارید یک شب خیس بخورد. سپس لباس ها را با ماشین لباسشویی بشورید. برای یاری به از بین بردن بوی بد لباس ها و وسایلی مانند بالش و پرده وان حمام را با آب بسیار داغ پر کنید و 2 فنجان سرکه به آن اضافه کنید. لباس یا پارچه را بالای بخار آب آویزان کنید و در را ببندید تا بخار بتواند به الیاف نفوذ کند.

10. ماشین لباسشویی را تمیز می نماید

یکی از فواید استفاده از سرکه در لباسشویی این است که می توانید کف صابون و رسوبات معدنی را که در شیلنگ های ماشین لباسشویی جمع می گردد، پاک کنید. چهار بار در سال شیلنگ ها را با اجرای یک چرخه کامل شستشو با آب داغ و 2 فنجان سرکه سفید تمیز کنید.

چه زمانی نباید از سرکه در لباسشویی بهره ببرید

  • سرکه را نباید با سفید کننده کلر مخلوط کرد. این ترکیب گاز کلر را تشکیل می دهد که سمی است.
  • برای از بین بردن لکه ها از مخلوط سرکه و پراکسید هیدروژن خودداری کنید. ترکیب آن ها اسید پراستیک، یک ماده خورنده و تحریک کننده را تشکیل می دهند
  • سرکه تمیز کننده را جایگزین سرکه سفید در لباسشویی نکنید. سرکه تمیز کننده دارای اسید بالاتری است و می تواند باعث سفید شدن رنگ های تیره گردد.
  • یکی از فواید استفاده از سرکه در لباسشویی از بین بردن بوی عرق است، اما اگر زیاد استفاده گردد می تواند الیاف الاستیک را از بین ببرد.
  • برای جلوگیری از سفید شدن رنگ لباس ها، هرگز سرکه رقیق نشده را مستقیماً روی لباس های تیره نریزید.

کلام آخر

مزایای استفاده و ریختن سرکه در ماشین لباسشویی شامل از بین بردن بوی عرق، تمیز کردن لباسشویی، نرم کردن و تمیز کردن لباس ها است. سرکه بهتر است به عنوان نرم کننده لباس به چرخه آبکشی اضافه گردد. اسید موجود در سرکه می تواند با مواد پاک کننده موجود در شوینده های لباسشویی تداخل داشته باشد و باعث خراب شدن بافت پارچه گردد.

منبع: TheSpruce

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 دی 1402 بروزرسانی: 13 دی 1402 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 2298

به "فواید استفاده و ریختن سرکه در ماشین لباسشویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فواید استفاده و ریختن سرکه در ماشین لباسشویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید