علت کاهش عرضه رهن کامل در بازار اجاره

به گزارش تور استانبول، در چند روز اخیر به شکل محسوسی از تعداد آپارتمان های رهن کامل در بازار اجاره کاسته شده و اکنون کانون عرضه این گروه از فایل ها، آپارتمان های کوچک متراژ با مساحت کمتر از 70 مترمربع است.

علت کاهش عرضه رهن کامل در بازار اجاره

دنیای اقتصاد:در حالی که طی هفته های گذشته تقریبا در تمام گروه های متراژی تعدادی از آپارتمان ها توسط موجران به شکل رهن و اجاره یا رهن کامل قابل تبدیل عرضه شده بود، اما به تدریج ذخیره این فایل ها به انتها رسیده و اکنون فقط در گروه آپارتمان های نقلی و کوچک متراژ به ویژه در نیمه شرقی تهران می توان واحدهای عرضه شده به صورت رهن کامل را یافت.

البته تعداد اندکی فایل در گروه آپارتمان های بزرگ متراژ نیز در میان فایل های رهن کامل باقی مانده که این موارد اغلب به دلیل اینکه فراتر از توان اقتصادی مستاجران بوده، همچنان نزد بنگاه ها باقی مانده است. واسطه ها می گویند علاوه بر واحدهایی که از ابتدا با ودیعه پیشنهادی برای رهن کامل فایل شده اند، تعدادی از آپارتمان های اجاری نیز به صورت قابل تبدیل به رهن کامل عرضه شده اند و دست متقاضیان اجاره آپارتمان برای تغییر در میزان ودیعه و اجاره ماهانه باز است. گفته می گردد تعداد این نوع فایل ها با نزدیک شدن به انتها تابستان رفته رفته افزایش خواهد یافت.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 288

به "علت کاهش عرضه رهن کامل در بازار اجاره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت کاهش عرضه رهن کامل در بازار اجاره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید