روش هکرها برای سرقت ارز دیجیتال

به گزارش تور استانبول، هکرها با سوءاستفاده از دورکاری کارمندان کمپانی هاست وب گوددی، اطلاعات کاربری مرتبط با سرویس های ارائه دهنده خدمات رمز ارز را دزدیده اند.

روش هکرها برای سرقت ارز دیجیتال

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایتنا،هکرها با سوءاستفاده از دورکاری کارمندان کمپانی هاست وب گوددی، اطلاعات کاربری مرتبط با سرویس های ارائه دهنده خدمات رمز ارز را دزدیده اند.

به نظر می رسد که روش های هکرها برای دزدی رمز ارزها این روزها بسیار خلاقانه تر از گذشته شده است. گزارش های به دست آمده از مرکز امنیت سایبری KrebsOnSecurity حاکی از آن است که هکرها به تازگی پیروز شدند که کارمندان کمپانی هاست وب گوددی (GoDaddy) را فریب داده و به این ترتیب مالکیت یا کنترل چند سرویس دامنه وب مرتبط با رمز ارز به دست گرفته اند.

هنوز تعیین نیست که چند کمپانی قربانی این حمله سایبری شده اند اما شواهد به دست آمده حاکی از آن است که کمپانی ها و وب سایت های سرشناسی در این رابطه دخیل بوده و آسیب دیده اند. هنوز روش پیروزیت هکرها تعیین نیست اما احتمالا آن ها پیروزی شدند تا با روش های خاصی قربانی های خود را به سمت سایت های فیشینگی ببرند که به منظور دزدی اطلاعات مرتبط با ورود به حساب های کاربری آن ها در نظر گرفته شده بود.

در ادامه هکرها به صورت دائمی سعی کردند که کارمندان گوددی را متقاعد کنند که از کارمندان دپارتمان فناوری اطلاعات این کمپانی هستند و تنها قصد آن ها برطرف کردن مسائل فنی است. به این ترتیب توانسته اند به تمامی اطلاعات موردنیازشان دست پیدا کرده و از آن ها استفاده کنند.

یکی از سخنگویان گوددی تائید کرد که شمار اندکی از کارمندان قربانی این هک های هندسی اجتماعی شده اند و به آن ها اجازه داده اند که تغییرات غیرمجازی را در حساب های کاربری و دامنه ها ایجاد کنند. این کمپانی نیز در پاسخ به این حمله تنظیمات تغییریافته را به حالت خود بازگرداند، وب سایت ها را قفل کرد و به قربانی ها اجازه داد که از نو به آن ها دست پیدا کنند.

سال گذشته نیز یک رخنه امنیتی در سیستم گوددی 28 هزار حساب کاربری هاستینگ را تحت تأثیر قرار داد و تصویر گوددی خراب شد. البته مبارزه با چنین روش هایی در میان کمپانی های فناوری بسیار سخت است زیرا بسیاری از کارمندان این شرکت ها در پی شیوع کرونا در حالت دورکاری هستند و به همین ترتیب و حملاتی از این دست در این بازه زمانی و تا زمان بازگشت کارمندان به دفاتر اجتناب ناپذیر است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1333

به "روش هکرها برای سرقت ارز دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش هکرها برای سرقت ارز دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید