دستگاه از بین برنده ویروس های کاغذ ساخته شد

به گزارش تور استانبول، خبرگزاری خبرنگاران- محققان یک شرکت دانش بنیان پیروز به طراحی و ساخت دستگاه از بین برنده ویروس، میکروب و باکتری کاغذهای کاربردی در ادارات شدند.

دستگاه از بین برنده ویروس های کاغذ ساخته شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، سیف الله زنجانی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در مورد دستگاهی که در این شرکت ساخته شده به خبرنگار مهر گفت: ما پیروز شدیم به سفارش معاونت علمی و فناوری دستگاهی را طراحی کنیم که ضد عفونی نماینده، استرلیزه و میکروب زدایی از کاغذ است.

وی با بیان اینکه بعد از درخواست معاونت علمی ظرف دو ماه توانستیم این دستگاه را به فراوری برسانیم، گفت: ما در این شرکت در زمینه های کشاورزی، دارویی و …فعالیت می کردیم و توانایی ساخت چنین دستگاهی را به سفارش معاونت علمی داشتیم.

آقای زنجانی گفت: این دستگاه قابلیت ضد عفونی هر نوع کاغذی را دارد و در مدت زمان کوتاهی این کار را انجام می دهد تا از انتشار ویروس کرونا به واسطه کاغذهای جابجا شده توسط کارمندان جلوگیری گردد.

وی اضافه نمود: این دستگاه همانند یک ماکروویو است که برای نخستین بار در خاورمیانه و آسیا در این شرکت طراحی و ساخته شده است.

مدیرعامل شرکت با بیان اینکه این دستگاه تایید شده و به بهره برداری رسیده است، عنوان نمود: معاونت علمی و فناوری هر آزمایشی که مد نظرشان بود را به صورت کتبی به انستیتو پاستور ایران فرستادند که نتیجه بخش بود.

وی گفت: انستیتو پاستور ایران به معاونت علمی گفت که این دستگاه همه آیتم های از بین بردن ویروس و.. را دارد.

به گفته زنجانی، از بین بردن باکتری سخت تر از ویروس است اما این دستگاه قابلیت از بین بردن هر دو را دارد.

مدیرعامل شرکت با تاکید بر اینکه تا 98 درصد ویروس، باکتری و میکروب از کاغذ با این دستگاه از بین می رود، گفت: اکنون در مرحله فراوری هستیم و بعضی سازمان ها هم به ما سفارش داده اند.

وی با بیان اینکه دستگاه از بین برنده ویروس و باکتری کاغذ در دمای 80-70 درجه عملیات استرلیزه کردن کاغذ را انجام می دهد، اضافه نمود: این دستگاه قابلیت دارد تا در عرض پنج دقیقه حجم زیادی از کاغذ را میکروب و ویروس زدایی کند.

آقای زنجانی گفت: اکنون این دستگاه در معاونت علمی و فناوری استفاده می گردد و نهادهای دیگر هم از شرکت ما درخواست داشته اند تا دستگاه را در اختیارشان قرار دهیم.

وی با بیان اینکه تجهیزات این دستگاه کاملاً ایرانی است و فراوری 99 درصدی این دستگاه در شرکت ما انجام گرفته گفت: اکنون دانش فنی دستگاه را به دست آورده ایم و ظرفیت فراوری سالیانه 120 دستگاه را داریم.

این فعال فناور ادامه داد: می توانیم در هر ماه 10 دستگاه فراوری کنیم و امکان افزایش فراوری تا 200 دستگاه را داریم.

وی اضافه نمود: نهادهای امنیتی، نیروهای مسلح و غیره نیز می توانند از این دستگاه به راحتی استفاده نمایند.

آقای زنجانی در مورد برنامه صادراتی شرکت گفت: برای صادرات هم برنامه داریم که به ترکیه، گرجستان، کشورهای آسیای شرقی دستگاه را صادر کنیم. البته که با روسیه هم مذاکراتی داشته ایم و امیدواریم خریدار دستگاه های ما باشند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1625

به "دستگاه از بین برنده ویروس های کاغذ ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه از بین برنده ویروس های کاغذ ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید