در کربلا چه خبر بود؟

به گزارش تور استانبول، فارس نوشت: فرماندهی پلیس کربلا با انتشار بیانیه ای ضمن تکذیب اخبار مربوط به کشته شدن معترضان یا نیروهای امنیتی، تأکید کرد که با رسانه های خاطی برخورد خواهد نمود.

در کربلا چه خبر بود؟

ریاست پلیس کربلا امروز سه شنبه درباره اعتراضات روز گذشته این شهر بیانیه داد.

در این بیانیه آمده است که در تظاهرات روز دوشنبه هیچ یک از نیروهای امنیتی یا تظاهرات نمایندگان کشته نشدند؛ یک نفر در دو کیلومتری شرق کربلا و در یک حادثه جنایی که ارتباطی با اعتراض ها نداشته جان باخته است.

پایگاه خبری الغد پرس به نقل از ریاست پلیس کربلا گزارش داد که برای اطمینان از عدم کشته شدن افراد در تظاهرات، هر کسی می تواند به پزشکی قانونی بیمارستان الحسینی مراجعه کند.

در این بیانیه از تور استانبول خواسته شد که حقایق درباره اعتراضات عراق را به شکل درست منتشر نمایند.

ریاست پلیس کربلا تأکید کرد که به صورت قاطع، اخبار جعلی را که در رسانه ها منتشر شده تکذیب می نماید و ویدئوهایی که پخش شده است، صحت ندارد. در بیانیه مذکور هدف از پخش چنین ویدئوهایی، متشنج کردن مردم کربلا توصیف و تأکید شد که ما آماده ایم همراه شبکه های خبری به پزشکی قانونی برویم و تمامی فرمهای کالبدشکافی روز گذشته را نمایش دهیم.

ریاست پلیس کربلا توضیح داد که به جز حادثه جنایی مذکور، هیچ فرمی برای کالبدشکافی پر نشده است و رسانه ها برای رسیدن به حقیقت می توانند به پزشکی قانونی، مراجعه نمایند.

در سرانجام این بیانیه تأکید شد، هر رسانه ای که قصد داشته باشد بدون مراجعه به منبع اصلی خبر، وجهه کربلا را مخدوش کند، مجازت خواهد شد.

بسیاری از منابع خبری ضد محور مقاومت و مخالف دولت عراق در تظاهراتهای اخیر عراق، اخبار جعلی درباره کشته شدن معترضان و تظاهرات نمایندگان منتشر می نمایند تا افکار عمومی این کشور را متشنج سازند.

دولت عراق در واکنش به این اقدامات، یکشنبه پنج آبان ماه فعالیت شبکه های العربیه و الحدث عربستان سعودی را که پوشش نامناسبی از اعترضات عراق داشتند، متوقف کرد.

دور دوم تظاهرات مردمی در عراق از روز آدینه سوم آبان ماه در اعتراض به بیکاری، فساد و شرایط نابسامان مالی و معیشتی شروع شد که به کشته و زخمی شدن شماری از معترضان منجر گشت و بسیاری از طرف ها درباره دست های پشت پرده این اعتراضات هشدار دادند.

روزنامه لبنانی الاخبار نیز طی گزارشی از دستیابی به یک سند امنیتی که بیانگر نقش سفارت آمریکا در بغداد در سازماندهی تشکیلات سری تظاهرات اکتبر عراق است، اطلاع داد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 511

به "در کربلا چه خبر بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در کربلا چه خبر بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید