عکس هایی از مهاجرت به آمریکا؛ 120 سال قبل

به گزارش تور استانبول، آمریکا از ابتدا بر اساس مهاجرت شکل گرفت. از انتهای قرن پانزدهم میلادی که قارۀ آمریکا کشف شد، مهاجرت به این قاره و به طور خاص مهاجرت به کشور آمریکا هم شروع شد. بزرگترین جمعیت هایی که در ابتدا به آمریکا مهاجرت کردند سفیدپوستان اروپایی از کشور هایی مثل انگلستان، آلمان، اسکاتلند و کشور های دیگر بودند.

عکس هایی از مهاجرت به آمریکا؛ 120 سال قبل

به گزارش فرادید؛ با اینکه این روند مهاجرت در طول چند قرن گذشته به صورت تقریبا پیوسته ای ادامه داشته است، اما بزرگترین موج های مهاجرت در چند دورۀ خاص اتفاق افتادند. یکی از این دوره ها مربوط به انتهای قرن نوزدهم و ابتدای قرن بیستم می گردد یعنی تقریبا بین سال های 1880 تا 1920 میلادی. در این دوره تقریبا 34 میلیون مهاجر وارد آمریکا شدند. بیشتر مهاجران در این دوره از کشور های جنوب و شرق اروپا بودند.

بیشتر مهاجرانی که وارد آمریکا می شدند در حال فرار از فقر و در پی دست یابی به موقعیت های تازۀ مالی بودند. این مهاجران، با رویای موفقیت، با کشتی از اقیانوس اطلس می گذشتند و در خلیج نیویورک وارد جزیرۀ الیس می شدند؛ این جزیرۀ کوچک، دروازۀ ورود مهاجران به آمریکا و محل ایست های بازرسی مهاجران بود. در اینجا مهاجران از لحاظ سلامت بدنی مورد بازرسی قرار می گرفتند تا بیماری های مسری را وارد کشور نکنند.

در این دوران بعضی محدودیت های مهاجرتی نیز برای ورود به آمریکا وضع شده بود؛ مثلا چینی ها، آنارشیست ها و همجنس گرا ها از ورود به آمریکا منع شده بودند. کسانی که در جزیرۀ الیس مورد آنالیز قرار می گرفتند و شایستۀ ورود تشخیص داده نمی شدند، باید به کشورشان برمی گشتند. در این دوره حدود 120 هزار مهاجر به کشورشان برگردانده شدند و 3500 نفر هم در طول قرنطینه در جزیرۀ الیس از جهان رفتند.

مهاجران معمولا در ابتدای ورودشان با زندگی سختی رو به رو بودند، اما چون شغل به اندازۀ کافی وجود داشت، آن ها به تدریج می توانستند وضع زندگی خودشان را بهبود ببخشند.

عکس های که در اینجا ملاحظه می کنید، مربوط به سال های ابتدایی قرن بیستم هستند و صحنه هایی از ورود مهاجران به ایست های بازرسی در جزیرۀ الیس را نشان می دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 دی 1401 بروزرسانی: 9 دی 1401 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 2176

به "عکس هایی از مهاجرت به آمریکا؛ 120 سال قبل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس هایی از مهاجرت به آمریکا؛ 120 سال قبل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید