تدوین برنامه ای گشایشی برای فعالان استخراج رمز ارز

به گزارش تور استانبول، به گفته رضا اردکانیان، وزیر نیرو امسال برنامه ای برای استخراج کنندگان رمز ارزها تدوین شده که گشایش خوبی در کار این بخش خواهد بود. استخراج کنندگان رمز ارزها با بهره مندی از این طرح می توانند بدون دغدغه و نگرانی از تأمین برق به فعالیت خود ادامه دهند.

تدوین برنامه ای گشایشی برای فعالان استخراج رمز ارز

اردکانیان به خبرگزاری ایرنا گفته است: جزییات این برنامه به زودی از سوی شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق و سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری برق ایران اطلاع رسانی خواهد شد.

اردکانیان می گوید: استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و برقی که تولید می کنند، با شرایطی به استخراج کنندگان ارز مجازی اختصاص خواهد یافت. اما مصرف غیرمجاز آب و برق هم به حکم قانون کاری خلاف و جرم بوده و هم یک کار غیر اخلاقی محسوب می شود و ما با ابزار و اختیارات قانونی بدون چشم پوشی با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

وزیر نیرو ادامه می دهد: در هفته جاری دستورالعمل جدیدی درباره ایجاد گشایش برای استفاده از انرژی در تولید رمز ارزها ابلاغ کردیم، این یک کار دو منظوره است تا هم استفاده کنندگان مجاز برای استخراج رمز ارزها بتوانند بهره بگیرند و هم رونقی در توسعه انرژی های تجدیدپذیر انجام شود. مردم بدانند استفاده غیرمجاز از انرژی برای تولید رمزارزها هیچ تفاوتی با دست در جیب دیگران کردن ندارد، وقتی راه استفاده قانونی و مجاز باز گذاشته شده مثل منزلی است که در ورودی دارد اما به جای ورود از در بخواهید از دیوار وارد شوید.

مدت هاست که استفاده از انرژ در تولید رمزارزها مورد بحث بوده است؛ آلودگی هوای تهارن هم که بیشتر شد که یکی از مقصرهای اصلی این شرایط مازوت سوزی نیروگاه ها و خاموشی های ناشی از مصرف بالای مزارع ارز دیجیتال عنوان شد.

آن زمان معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده بود: در اجرای تصویب نامه مورخ هیأت محترم وزیران در خصوص لزوم مشخص تکلیف شرایط دستگاه های (ماینرهای) موجود در کشور، از تاریخ پنجم دی ماه 1399 به کلیه دارندگان دستگاه های مذکور به مدت یک ماه فرصت داده شده تا نسبت به ثبت مشخصات هویتی، تعداد، نوع و مدل دستگاه های ماینر خود و نیز پرداخت حقوق و عوارض دولتی از طریق لینک خوداظهاری دستگاه های استخراج رمزارز مندرج در سامانه بهین یاب اقدام کنند.

حالا وزارت نیرو در ادامه سروسامان دادن به این شرایط برنامه ای گشایشی در حوزه تولید رمزارزها ارائه کند، برنامه ای که هنوز جزئیات ان مشخص نیست.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1567

به "تدوین برنامه ای گشایشی برای فعالان استخراج رمز ارز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین برنامه ای گشایشی برای فعالان استخراج رمز ارز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید