تداوم رکود در بازار مسکن؛ نرخ آپارتمان های کمتر از 50 متر

به گزارش تور استانبول، خبرنگاران: با گذشت 6 ماه از شروع سال بازار مسکن همچنان در رکود عمیقی به سر می برد.

تداوم رکود در بازار مسکن؛ نرخ آپارتمان های کمتر از 50 متر

جهت دریافت خدمات اجرای طراحی بام سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش گروه رسانه های تور استانبول،چرخی در بنگاه های املاک تهران نشان می دهد که خرید و فروش آپارتمان همچنان در رکود عمیقی فرورفته و معاملات به تعداد بسیار کمی انجام می گردد؛ به همین جهت اغلب خریداران مسکن که به دنبال یافتن آپارتمان جدیدی هستند؛ با نبود مشتری روبرو شدند و به اجبار از خرید خانه جدید انصراف دادند.

از سوی دیگر، خریداران مسکن هم با کمبود آپارتمان های در حال فروش روبرو هستند و بعضی از فروشندگان هم که در بازار وجود دارند از بیم گرانی مسکن در آینده، قیمت هایی را برخلاف شرایط فعلی مشخص می نمایند که همین امر هم به رکود بیشتر مسکن دامن می زند.

یکی از فعالان بازار مسکن در این باره به خبرنگار مهر، گفت: بعضی از صاحبخانه ها هنوز حاضر به کاهش قیمت ها نیستند و می خواهند با قیمت بهار سال جاری، آپارتمان هایشان را بفروشند به همین جهت مشتری هم تمایلی به خرید ندارد.

وی اضافه کرد: آپارتمان هایی با قیمت مناسب تر، مشتری دارند اما بازهم رکود بازار و کاهش قدرت خرید مردم موجب شده که مشتری چندانی در بازار نباشد به همین جهت فروشندگان با مشکل زیادی روبرو شده اند.

براساس این گزارش، گرانی خرید اوراق مسکن هم از عواملی است که قدرت خرید متقاضیان را کاهش داده بنابراین آن دسته از خریداران آپارتمان هم که در شرایط رکود بازار تصمیم به خرید دارند با مشکلاتی در تامین نقدینگی روبرو هستند.

همچنین وعده هایی که دولت برای تسهیلات 80 میلیون تومانی مسکن و خروج رکود از این بازار می دهد موجب شده بعضی از فروشندگان که احتیاج اقتصادی چندانی ندارند، منتظر اجرای این وعده ها بمانند که همین هم رکود این بازار را بیشتر نموده است.

نرخ آپارتمان های کمتر از 50 متر

براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، واحدی 42 متری در خاقانی خیابان فرخی با انباری و عمر یکساله، متری 4 میلیون و 450 هزار تومان قیمت گذاری شده است و در شریعتی مرودشت واحدی 41 متری با عمر 12 ساله طبقه چهارم با پارکینگ 175 میلیون تومان فروخته می گردد.

آپارتمانی به مساحت 42.5 متر با انباری و عمر 12 ساله در سبلان شاقتصادی 130 میلیون تومان به فروش می رسد و در اشرفی اصفهانی واحدی 44 متری و یک خوابه با انباری 188 میلیون تومان قیمت گذاری شده است

در خیابان جیحون رنجبر واحدی 42 متری و یک خوابه، بازسازی شده با پارکینگ و بلاکن 116 میلیون تومان فروخته می گردد و در سه راه آذری واحدی 43 متری و یک خوابه با عمر 2 سال، 105 میلیون تومان به فروش می رسد.

همچنین در یافت آباد واحد 45 متری طبقه سوم با انباری و آسانسور با عمر 9 ساله متری یک میلیون و 750 هزار تومان قیمت گذاری شده و در طوس بین قصرالدشت و کارون واحدی 45 متری طبقه دوم با پارکینگ و انباری و عمر 11 ساله 165 میلیون تومان به فروش می رسد.

در فرمانیه آپارتمانی 45 متری 460 میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در پونک سردار جنگل، آپارتمانی به مساحت 45 متر 199 میلیون تومان فروخته می گردد. آپارتمان دیگری در تهرانپارس مترو باقری با متراژ 45 مترمربع یک خوابه نوساز متری 5 میلیون و 200 هزار تومان به فروش می رسد.

در خیابان پیروزی زینتی افخم واحدی 45 متری طبقه چهارم با عمر 12 ساله، 95 میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در بلوار فردوس بهار جنوبی واحدی 42 متری و یک خوابه با عمر 7 سال، با پارکینگ و انباری 206 میلیون تومان فروخته می گردد.

براساس این گزارش، آپارتمان دیگری در شادآباد خیابان 17 شهریور با مساحت 44 متر و با انباری، متری 2 میلیون تومان به فروش می رسد و در نارمک میدان 48، 43 متر آپارتمان با 17 متر حیاط اختصاصی در طبقه همکف 200 میلیون تومان فروخته می گردد.

منبع:مهر

تور استانبول: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 717

به "تداوم رکود در بازار مسکن؛ نرخ آپارتمان های کمتر از 50 متر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم رکود در بازار مسکن؛ نرخ آپارتمان های کمتر از 50 متر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید