استقرار تیم های نظارتی بهداشت در محورهای مواصلاتی به قم

به گزارش تور استانبول، خبرنگاران/قم نرگس جعفری با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای رعایت نکات بهداشتی در شهر قم به ویژه در روز نیمه شعبان گفت: تیم های نظارتی در حرم مطهر بانوی کرامت، مسجد جمکران، راستا پیاده روی نیمه شعبان و محورهای مواصلاتی به قم مستقر شده اند.

استقرار تیم های نظارتی بهداشت در محورهای مواصلاتی به قم

نرگس جعفری مدیر گروه سلامت و محیط کار مرکز بهداشت استان قم با اشاره به برنامه ریزی های مرکز بهداشت برای نیمه شعبان و ایام نوروز اظهار کرد: تیم های مراقبتی در حوزه واکسیناسیون و نمونه گیری و تیم های نظارتی نیز در مکان های مختلف از جمله حرم مطهر بانوی کرامت و مسجد مقدس جمکران، محورهای مواصلاتی به جمکران و حرم و بعلاوه محورهای مواصلاتی شهر مقدس قم درحال فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه 20 تیم دو نفره در داخل مسجد جمکران در کنار خادمان سلامت درحال فعالیت هستند، عنوان نمود: بعضی نیز در اطراف جمکران نظارت بر موکب ها و ایستگاه های صلواتی را دنبال می نمایند و نسبت به مباحث زیست محیطی گزارش های لازم را به مسئولان می دهند.

جعفری با بیان اینکه کنترل کیفیت آب نیز به وسیله متخصصان در مواکب درحال انجام است، عنوان نمود: پنج تیم در اطراف حرم مطهر مستقر شده و فعالیت های مختلف از جمله تاکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی را دنبال می نمایند.

مدیر گروه سلامت و محیط کار مرکز بهداشت استان قم از استقرار 20 تیم سلامت حرفه ای در داخل حرم مطهر بانوی کرامت یاد کرد و گفت: این افراد نظارت بر فعالیت های مختلف را به عنوان خادمان سلامت دنبال می نمایند و در این راستا از ظرفیت نیروهای هلال احمر نیز استفاده شده است.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت دانشجویان برای نظارت بر شرایط بهداشتی فعالیت های مختلف در نیمه شعبان عنوان نمود: تیم های نظارتی بهداشت قم نسبت به فعالیت اغذیه فروشی های داخل شهر نیز توجه لازم را داشته و مراقبت هستند تا شرایط داخل شهر از کنترل بهداشت خارج نشود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 خرداد 1401 بروزرسانی: 3 خرداد 1401 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 2036

به "استقرار تیم های نظارتی بهداشت در محورهای مواصلاتی به قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار تیم های نظارتی بهداشت در محورهای مواصلاتی به قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید