کسب و کار

کارمندان مایکروسافت مخالف خرید تیک تاک

به نظر می رسد کارمندان مایکروسافت نظر مساعدی نسبت به خرید تیک تاک توسط کارفرمایشان ندارند و آن را از لحاظ اخلاقی درست نمی دانند.

9 مهر 1399

ماکارونی را چند بخریم؟

ماکارونی 1.2 زر ماکارون با مقدار 700 گرم به قیمت 5 هزار و 450 تومان در بازار به فروش می رسد.

7 مهر 1399

خبرنگاران تصویب 32 طرح جدید سرمایه گذاری خارجی به ارزش 1.6 میلیارد دلار

تهران- خبرنگاران- جلسه هیأت سرمایه گذاری خارجی به ریاست سید علی محمد موسوی معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران برگزار و برابر آن 32 طرح جدید با حجم سرمایه گذاری خارجی بیش از 1.6 میلیارد دلار به تصویب رسید.

4 مهر 1399

ورود آسان به سوپر لیگ والیبال با خرید امتیاز!

به گزارش خبرنگاران، فصل جدید رقابت های لیگ برتر والیبال از اواسط شهریور ماه آغاز به کار خواهد نمود. رقابت هایی که ویروس کرونا بر آن سایه انداخته و برگزاری صد درصدی آن را با اما و اگر همراه نموده است.

23 شهریور 1399

بیماری های پاندمی قرن گذشته چقدر خسارت به بار آوردند؟

روزنامه شهروند - امیر قاسمی: هنوز نمی توان درباره آثار بلند مدت ویروس کرونا قضاوت کرد. کارشناسان معتقدند اقتصاد دنیا در یک وضع نااطمینانی قرار گرفته است. بیشتر عوامل مالی منتظر خاتمه وضع فعلی هستند. سرمایه گذاران نگران بازگشت بیماری در اواخر تابستان...

19 شهریور 1399

طرح تابستانه بازار کتاب را تکان می دهد؟ ، اجرای اولین طرح فصلی کتاب توسط موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران

به گزارش خبرنگاران آنا نوشت: در پی برگزار نشدن سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برنامه های حمایتی مختلفی برای حمایت از همه زنجیره فراوری و نشر کتاب را اظهار داشت.

15 شهریور 1399

درباره بازیگریِ پیمان معادی؛ اگر آچار بود، فرانسه بود!

خبرنگاران: پیمان معادی حالا دیگر جزو تکنیکی ترین بازیگران ایرانی ست، او را هم در هالیوود می بینیم و هم در کار با کارگردانی مثل مهدویان، به بهانه زادروزش، گریزی به کارنامه اش زدیم.

15 شهریور 1399

مغلطه ی برنده سالاری (Survivorship Fallacy) ، مغلطه به زبان آدمیزاد (214)

تعریف: مغلطه برنده سالاری موقعی اتفاق می افتد که شخصی بر اساس اظهارات چند نفر از جناح برنده نتیجه گیری کند، چون در بیشتر مواقع جناح بازنده فرصتی پیدا نمی کند تا اتفاقات را از دید خودش تعریف کند. این مغلطه در سوگیری شناختی (Cognitive Bias) برنده سالاری (Survivorship...

11 شهریور 1399

پیامک های واریزی که برای کلاهبرداری می آیند

پس از صفحات فیشینگ و پیامک هایی که با موضوع روز یا به نام یک سامانه می رسیدند، در نوعی از کلاهبرداری پیامک هایی در شمایل یک پیام واریز مبلغی پول به حساب شما ظاهر می شود.

9 شهریور 1399

فروش کتاب های درسی راه چاره ادامه تحصیل در آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از سیگنال، طبق آخرین آمارهای اعلام شده از سوی مسئولان دانشگاهی در آمریکا بیشتر دانشجویان در این کشور مجبور هستند برای تامین هزینه های تحصیلی خود کتاب های درسی خود را بفروشند که البته به گفته مسئولان آکادمیک راه چاره مناسبی...

6 شهریور 1399

جبران کسری بودجه 200هزار میلیارد تومانی با کدام منابع؟

خبرنگاران: اگرچه دولت برای جبران کسری بودجه احتیاج به اتخاذ سیاست های کوتاه مدتی همچون انتشار اوراق دارد اما کارشناسان معتقدند هر مرحله از انتشار اوراق باید منوط به کلید زدن یکسری اصلاحات ساختاری گردد.

4 شهریور 1399

خالق دونده و تنگسیر؛ امیر نادری و سلیقه سینمایی اش

ایرنا زندگی: در آبادان، شهری که نامش به سینما گره خورده، از سینما رکس تا فیلم های ماندگاری که در این شهر ساخته شده، به جهان می آید. در کودکی مادر و پدرش را از می دهد و خاله اش او و برادرش را عظیم می نماید.

3 شهریور 1399

دلداری عجیب ترامپ به خانواده های درگذشتگان کرونا

ایسنا نوشت: رئیس جمهور آمریکا در یک ویدیو در توئیتر خطاب به خانواده های افراد درگذشته در اثر ابتلا به کروناویروس در این کشور گفت که عزیزان آنها بی فایده جانشان را از دست ندادند چون اقتصاد در حال بازگشت به رونق است.

27 مرداد 1399

ضعف و بیماری استثناء هستند نه هنجار غالب، داروخانه ای شگفت انگیز درون بدن انسان

به گزارش خبرنگاران، هر انسانی با افکار، احساسات، خواسته ها و لحظات متحول کننده ای که تجربه می کند، بدن و مغز خود را شکل می دهد. کتاب شما شبه دارو هستید: به ذهنتان اهمیت دهید نوشته دکتر جو دیسپنزا، شما را به عمیق تر شدن در این دانش دعوت می کند تا زندگی تازه...

26 مرداد 1399

تمدید مهلت انتخاب روش مدیریت سهام عدالت ، چند سهامدار روش مدیریت مستقیم را انتخاب کردند؟

ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت بیان نمود این مهلت تا سرانجام وقت 29 خرداد 99 تمدید شد.

21 مرداد 1399

با یک میلیارد در کجا می توان خانه خرید؟

به گزارش خبرنگاران، با آغاز فصل تابستان عرضه آپارتمان های قیمت مناسب که بهای خرید آنها با بودجه متقاضیان مسکن در حال جست وجو تناسب بیشتری دارد، افزایش یافته است.

20 مرداد 1399

تخت های آی سی یو بیمارستان های بندرعباس پر شده است

خبرنگاران/هرمزگان استاندار هرمزگان گفت: نگرانی ما از جایی است که تخت های آی سی یو بیمارستان ها کامل پر گردد و در بندرعباس این رخ داده است.

15 مرداد 1399

پیگیری مطالبات و دغدغه های جامعه دانشگاهی در هفته گذشته به کجا رسید؟

مطالبات مطرح شده جامعه دانشگاهی در سامانه فارس من از سوی خبرنگاران خبرنگاران پیگیری شده است.

13 مرداد 1399

سرای نوآوری انار در دانشگاه آزاد ساوه راه اندازی شد

خبرنگاران/مرکزی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه از راه اندازی سرای نوآوری انار در این دانشگاه اطلاع داد.

11 مرداد 1399

بازیکنان پرسپولیس قهرمان به جهان آمده اند، تافته جدا بافته نیستیم

به گزارش خبرنگاران، یحیی گل محمدی درخصوص آخرین شرایط بازیکنان این تیم بعد از آغاز دور جدید تمرینات توضیحاتی را در خصوص تیمش به سایت باشگاه ارائه کرد و به اظهار نظر در خصوص مخالفت بعضی تیم ها با ادامه رقابت های لیگ برتر پرداخت.

11 مرداد 1399
تعداد: (127)