7 مقصد برای گذراندن تعطیلات مقرون به صرفه

به گزارش تور استانبول، گذراندن تعطیلات رابطه مستقیمی با جیب ما دارد! اگر قصد دارید به تعطیلاتی خاطره انگیز و درعین حال مقرون به صرفه بروید، بهتر است تا 7 شهر برتر در فهرست وب سایت بست این تراول را بشناسید.

7 مقصد برای گذراندن تعطیلات مقرون به صرفه

پول حرف اول و آخر در گذراندن یک تعطیلات خاطره انگیز را می زند. بدون شک اگر بودجه کمی برای سفر داشته باشیم نمی توانیم به لوکس ترین هتل شهر برویم و غذاهای متفاوت بخوریم. اما گاهی اوقات ما نمی دانیم که چگونه از پول کم خود برترین استفاده را بکنیم. در وب سایت بست این تراول لیستی از کشورهای مقرون به صرفه برای گذراندن تعطیلات آنالیز شده است که با کمترین هزینه، مسافران می توانند برترین تفریحات را در این منطقه ها داشته باشند.

اوآخاکا، مکزیک

هزینه اقامت یک هفته ای برای دو نفر: حدود 6 میلیون

شهرهای کانکون و کابو سن لوکاس را فراموش کنید! تماشای ترین بخش مکزیک، پایین تر از کوه های سیرا مادری است. استان اوآخاکا یکی از برترین و تماشای ترین استان های مکزیک است و هر چیزی که یک توریست دوست دارد ببینید در این شهر جای داده شده است. معماری مجذوب نماینده، بازارهای شلوغ صنایع دستی، غذاهای محلی عالی و مقرون به صرفه قیمت، همه و همه در این استان پیدا می گردد.

قیمت بلیت شما چیزی حدود 1 میلیون تومان می گردد و برای اقامت هم به راحتی می توانید از هتل هایی که در زمان تعطیلات تخفیف های 18 درصدی می گذارند، بهره ببرید. میانگین قیمت هر شب اقامت در هتل های اوآخاکا حدود 100 تا 200 هزار تومان است و قیمت غذا و خوراکی در شهر پایین است.

یکی از تماشای ترین جاذبه های استان اوآخاکا، مونته آلبان (Monte Albán) است. مونته آلبان به کوه سفید معنا شده است و درواقع مرکز تمدن باستانی زاپوتک بوده است. این منطقه در حال حاضر به عنوان میراث جهانی ثبت شده است. برای بازدید از این مکان تاریخی کافی است 12 هزار تومان هزینه کنید. پس از بازدید از مونته آلبان می توانید از کافه های سیار در کنار خیابان ها برای استراحت بهره ببرید و یا برای تماشای گروه های موسیقی که ساز ماریمبا می نوازند به خیابان های شهر بروید.

برای خوردن غذاهای مکزیکی بهتر است به یکی از برترین رستوران های این استان یعنی مرکادو بروید.

شی آن، چین

هزینه اقامت یک هفته ای برای دو نفر: حدود 8 میلیون

سفر به شی آن چین، سفر به قلب تاریخ است. زمانی که وارد این شهر می شوید گویی از دروازه زمان پا به گذشته گذاشته اید. بزرگ ترین و زیباترین جاذبه شی آن لشکر سفالین یا تراکوتا است. این لشکر سفالین، مجسمه هزاران سرباز گارد پادشاهی چین شی هوان هستند. اندام و مقدار این سربازها واقعی و برابر با مقدار و ابعاد یک انسان عادی است. این پیکره ها بیش از دو هزار سال پیش در دل خاک مدفون شده بودند و به صورت کاملا اتفاقی در سال 1974 به وسیله افراد محلی کشف می شوند.

برای گذراندن یک روز در این شهر تاریخی کافی است 24 هزار تومان هزینه کنید تا گنجینه ای از عجایب را از نزدیک مشاهده کنید. هم چنین برای رسیدن به محل اصلی قرار گرفتن مجسمه ارتش سفالین می توانید از دوچرخه هایی که در اختیار مسافران قرار می دهند بهره ببرید.

هزینه سفر به شی آن حدود 3 میلیون است و هزینه هر شب اقامت در هتل هم 300 هزار تومان است.

موقعیت ارتش سفالین بر روی نقشه

هویی آن، ویتنام

هزینه اقامت یک هفته ای برای دو نفر: حدود 8 میلیون

هویی آن به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است. این شهر در قرن 15 یکی از مهم ترین بندرهای ماهی گیری در منطقه بود و تجارت در این منطقه رونق داشت. هویی آن امروز به عنوان یکی از زیباترین شهرهای ساحلی ویتنام شناخته می گردد. با سفر به هویی آن هم از منظره ها زیبا لذت می برید و هم اماکن تاریخی را مشاهده می کنید.

پل های قدیمی زیادی در شهر هویی آن وجود دارند که متعلق به قرن 16 هستند ولی قدم زدن بر روی آن ها کاملا رایگان است. برای بازدید از موزه ای که در قسمت شمالی شهر وجود دارد، توریست باید هزینه کمی را در نظر بگیرد.

اگر فردی ماجراجو هستید، سفر به هویی آن یکی از خاطره انگیزترین مسافرت های شما خواهد شد. تورهای نیم روزه ای برای سفر به روستاهای اطراف هویی آن با قایق های چوبی وجود دارد که هزینه این سفرها از 150 هزار تومان برای هر نفر آغاز می گردد. در سفر افراد معمولا به روستای کامتانه می فرایند و یک روز را با افراد محلی زندگی می نمایند.

یکی از برترین هتل های هویی آن هتل وینه هانگ هریتیج است که قیمت بسیار مناسبی هم دارد. این هتل در ساختمانی تاریخی واقع شده است و قیمت هر شب اقامت در هتل برابر با 220 هزار تومان است. امکان رزرو اینترنتی هتل هم وجود دارد.

سیم ریپ، کامبوج

هزینه اقامت یک هفته ای برای دو نفر: حدود 8 میلیون

ماجراجویان واقعی، حتما در سفرهای خود برنامه سفر به سیم ریپ را جا می دهند. سیم ریپ به عنوان مرکز فرهنگی کامبوج شناخته می گردد. تماشای های استان به قدری زیاد است که شاید برای تماشا همه منطقه ها وقت کم بیاورید. جدا از قدمت تاریخی و فرهنگی سیم ریپ، جنگل های این شهر شگفت انگیز است. آمار سفرها به سیم ریپ در اوایل سال 2017 حدود 11 درصد کاهش داشت و به همین علت بلیت ها در حال حاضر با تخفیف ویژه و قیمتی برابر با 2 میلیون تومان عرضه می گردد.

هنگامی که به استان سیم ریپ رسیدید، بازدید از شهر آنگکور را در اولین برنامه های خود قرار دهید. معابد انگکور وات که از زیباترین معابد جهان هستند در این شهر قرار دارند و برای بازدید از این معابد فقط 37 هزار تومان هزینه می کنید. مساحت معابد انگکور وات برابر با 2/5 کیلومترمربع است و برای بازدید این معابد باید یک روز کامل زمان گذاشت. اگر زمان بازدید از معابد انگکور وات را ندارید می توانید به معبد کوچک تر پونوم بوک که در پارک باستان شناسی آنگکور وجود دارد بروید. برای رسیدن به این معبد باید 45 دقیقه درراه باشید.

سیم ریپ در شب تماشای است، شلوغی شب و جریان زندگی به خوبی در سیم ریپ مشاهده می گردد. بازارهای قدیمی سیم ریپ تماشای هستند و برای پیدا کردن آن ها کافی است که از یکی از افراد محلی آدرس نزدیک ترین بازار سنتی را بپرسید. یکی از برترین هتل ها در سیم ریپ، هتل هیات است.

کراکوف، لهستان

هزینه اقامت یک هفته ای برای دو نفر: حدود 10 میلیون

کراکوف، شهری شلوغ و پر از مجذوب نمایندهیت های قرون وسطایی، کراکوف یکی از قدیمی ترین شهرهای لهستان است.درحالی که هزینه هر شب اقامت در این شهر برابر با 350 هزار تومان است.

یکی از دل انگیزترین صحنه هایی که در شهر کراکوف با آن روبه رو می شوید در هنگام غروب آفتاب است. میدان قدیمی و اصلی شهر و صدایی که از باسیلیکای سنت ماری به گوش می رسد بدون شک بسیار روح افزا خواهد بود.

در کراکوف شما می توانید مقرون به صرفه ترین غذاهای جهان را بخورید. بقایای هولوکاست هنوز در این شهر مشاهده می گردد. محله های آشویتس و پلاسوو از معروف ترین محله های این شهر هستند که در فیلم لیست شیندلر نماهایی از این محله ها دیده می گردد.

شرم الشیخ، مصر

هزینه اقامت یک هفته ای برای دو نفر:11 میلیون

مصر فقط شهر اهرام ثلاثه نیست، یکی از مجذوب نماینده ترین منطقه ها مصر شهر ساحلی شرم الشیخ است که همه ساله توریستان زیادی از سراسر جهان به ساحل این شهر می آیند و تعطیلات را در این منطقه می گذرانند.

هزینه اقامت در هتل های شرم الشیخ برابر با شبی 330 هزار تومان است. قیمت پروازها به شرم الشیخ از سال 2015 تا به امروز کاهش پیداکرده است.

پس از گذراندن یک روز خوب در کنار ساحل می توانید با یاری غواص های ماهری که در ساحل هستند به زیرآب بروید و یکی از زیباترین دیواره های مرجانی جهان را در زیرآب های ساحل شرم الشیخ مشاهده کنید.

صوفیه، بلغارستان

هزینه اقامت یک هفته ای برای دو نفر: حدود 9 میلیون

صوفیه مرکز و بزرگ ترین شهر بلغارستان است و درعین حال یکی از قدیمی ترین مرکز های اروپا است. با ورود به صوفیه با منظره ها عجیبی روبه رو می شوید و قرن ها امپراتوری های مختلفی را به یاد می آورید. ویرانه های رومی، مساجد عثمانی و کلیساهای شهر منظره ها زیبایی را به وجود آورده است.

کلیسای جامع الکساندر نوسکی صوفیه، یکی از کلیساهای جامعی است که در شهر صوفیه واقع شده است. در قسمت زیرزمین این کلیسا موزه ای به افتخار سربازانی که در جنگ روسیه و ترکیه کشته شده اند افتتاح شده است.

غذاهای سنتی و محلی بلغاری را حتما امتحان کنید و این غذاها را از دست ندهید.

در لیستی که مرور کردیم شهرهایی قرار داشتند که قیمت پروازها و هتل های این شهرها در سال های اخیر برای جذب توریست کاهش پیداکرده است. شما با سفر به این شهرها هزینه کمی برای صرف غذا در یک رستوران پرداخت می کنید و دسترسی به بیشتر نقاط شهر با استفاده از خدمات حمل ونقل عمومی در این شهرها آسان است.

منبع: کجارو / coastalliving.com
انتشار: 20 تیر 1401 بروزرسانی: 20 تیر 1401 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 2081

به "7 مقصد برای گذراندن تعطیلات مقرون به صرفه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 مقصد برای گذراندن تعطیلات مقرون به صرفه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید