300 هزار موتور، برقی خواهند شد ، 76 درصد موتورسیکلت ها فرسوده هستند

به گزارش تور استانبول، شهردار تهران گفت: هر موتور کاربراتوری به مقدار 10 موتور انژکتوری و 13 ماشین یورو 5 آلاینده ایجاد می نماید. از طرفی در ساعات پیک حمل و نقل حدود 13 درصد رفت وآمدهای شهری تهران از طریق این موتورها انجام می گردد، بنابراین با توجه به این آمار تصمیم گیری در رابطه با موتورهای کاربراتوری بسیار مهم است.

300 هزار موتور، برقی خواهند شد ، 76 درصد موتورسیکلت ها فرسوده هستند

به گزارش خبرنگاران ، مراسم آیین رونمایی از پروژه پایلوت ارزیابی و امکان سنجی اجرای موتور برقی و اسکوتر اشتراکی(موتورسیکلت های برقی شبکه پست) که یکی از پروژه های بسته حمل و نقل پاک است، همزمان با بیست و یکمین شنبه امید و افتخار در موزه پست کشور برگزار گردید. در این مراسم عیسی زارع پور وزیر ارتباطات، علیرضا زاکانی شهردار تهران سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست و جمعی از مدیران شهری حضور داشتند.

زاکانی در ابتدای این مراسم با بیان اینکه شهرداری تهران در پی ایجاد فضایی برای مدیریت مشارکتی است، گفت: امروز نیز در اینجا ما شاهد نمود یکی از این مدیریت های مشارکتی هستیم. شهرداری تهران همراه با وزارت ارتباطات و شرکت پست، سازمان اوقاف، سازمان حفاظت محیط زیست، بانک رسالت و بانک مهر اقتصاد همکاری ای را آغاز نموده که ماحصل آن آغاز مسیری برای برطرف آلایندگی هوای شهر تهران است.

او در ادامه اضافه کرد: مطابق آمار تا آبان ماه سال جاری بالغ بر دو میلیون و ششصد هزار موتور سیکلت در شهر تهران پلاک گذاری شده است که حدود دو میلیون از این تعداد یعنی 76 درصد موتورسیکلت ها فرسوده است و البته عمده آنها مربوط به موتورهای کاربراتوری می باشد.

شهردار تهران تاکید نمود: هر موتور کاربراتوری مقدار 10 موتور انژکتوری و 13 ماشین یورو 5 آلاینده ایجاد می نماید. از طرفی در ساعات پیک حمل و نقل حدود 13 درصد رفت و آمد های شهری تهران از طریق این موتور ها انجام می گردد، بنابراین با توجه به این آمار تصمیم گیری در رابطه با موتورهای کاربراتوری بسیار مهم است.

شهردار تهران با اشاره به ظرفیت های بالای برقی کردن موتورها برای شهر تهران توضیح داد: با این اتفاق علاوه بر این که ظرفیت بسیار بالایی در صرفه جویی مصرف سوخت ایجاد می گردد، در رابطه با آلایندگی هوا نیز ماه شاهد چالش های کمتری در تهران و سایر کلانشهرها خواهیم بود.

او در سرانجام تاکید نمود: حدود 300 هزار موتور کار در تهران داریم که مطابق برنامه چهار ساله شهرداری تهران در کوشش است این 300 هزار موتور را در وهله نخست برقی کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1401 بروزرسانی: 7 بهمن 1401 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 2193

به "300 هزار موتور، برقی خواهند شد ، 76 درصد موتورسیکلت ها فرسوده هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "300 هزار موتور، برقی خواهند شد ، 76 درصد موتورسیکلت ها فرسوده هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید