گفتگوی صریحی با نماینده آمریکا درباره مسائل باقی مانده برای احیای برجام داشتم

به گزارش تور استانبول، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی از دیدار با هیأت آمریکایی در وین خبر داد و اضافه نمود در این جلسه درباره مسائل باقی مانده در راستای احیای برجام گفت وگوی صریحی داشته است.

گفتگوی صریحی با نماینده آمریکا درباره مسائل باقی مانده برای احیای برجام داشتم

به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی و نماینده مسکو در مذاکرات وین از دیدار هیأت این کشور با هیأت آمریکایی برای بررسی اختلافات باقی مانده بر سر راه احیای برجام خبر داد.

دیپلمات روس در این خصوص در توئیتی نوشت: یک جلسه مفید دیگر با هیأت آمریکایی در گفت وگوهای وین در خصوص برجام برگزار شد. با رابرت مالی نماینده آمریکا در امور ایران درباره مسائل باقی مانده که برای اجرای کامل توافق هسته ای باید حل و فصل شوند، گفتگوی صریحی داشتیم.

در ادامه رایزنی های دور پنجم در وین، دیروز (دوشنبه) هم نشست سه جانبه ایران، چین و روسیه برگزار شد.

به گزارش فارس، هیأت ایرانی در این دیدار نقطه نظرات خود در خصوص متون پیش نویس و موضوعات باقیمانده را برای طرف های چینی و روس تشریح کرد.

هیأت های چین و روسیه نیز ضمن ارائه برخی نظرات و توضیحات، بار دیگر بر حمایت کامل خود از مواضع ایران تأکید کردند.

هر سه هیأت بر اهمیت تداوم کار به صورت جدی و به دور از هرگونه شتابزدگی یا تاخیر بی سبب تأکید کردند.

دور پنجم (دور جدید) مذاکرات در وین از چهارم خرداد ماه در شهر وین با حضور هیأت های ایران و گروه 1+4 (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) در جریان است.

سعید خطیب زاده سخنگوی دستگاه دیپلماسی روز دوشنبه در نشست هفتگی با خبرنگاران درباره مذاکرات جاری در وین یادآور شد: مذاکرات در وین پیشرفت های خوب و قابل توجهی در هر سه کارگروه داشته، ولی موضوعات کلیدی باقی مانده است. به تعبیر دیگر ما الان به حل موضوعات کلیدی رسیده ایم که این موضوعات کلیدی هم باید با دقت صورت بگیرد.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت ایرانی شرکت کننده در مذاکرات وین به منظور احیای برجام هم روز دوشنبه دهم خرداد ماه در اظهاراتی درباره فرایند مذاکرات جاری گفت: تقریبا یک هفته است که مذاکرات را در وین دنبال می کنیم. مذاکرات پیچیدگی های زیادی دارد و به موضوعات اصلی مورد اختلاف رسیدیم.

عراقچی با بیان این که پیشرفت های خوبی تا الان داشتیم و جهت خوبی را طی کردیم گفت: الان در نقطه ای هستیم که به اختلافاتی بارزی که وجود دارد، می پردازیم.

وی همچنین گفت: متن ها تهیه شده و میزان زیادی از متن های ما آماده است، ولی چند مورد اختلافی کماکان در دست بررسی است. جلسات فشرده ای را این روزها برگزار کردیم و امروز یک جلسه سه جانبه را با روسیه و چین داشتیم و هماهنگی های خوبی بین ما، روسیه و چین وجود دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1677

به "گفتگوی صریحی با نماینده آمریکا درباره مسائل باقی مانده برای احیای برجام داشتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی صریحی با نماینده آمریکا درباره مسائل باقی مانده برای احیای برجام داشتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید