چین اقدامات آمریکا را عامل تنش های کنونی بر سر برجام دانست

به گزارش تور استانبول، وزارت امور خارجه چین در نشستی غیر رسمی با موضوع برجام در بروکسل، آمریکا را عامل تنش های فعلی درخصوص برجام دانست و از واشنگتن درخواست کرد به اقدامات غلط خود خاتمه دهد.

چین اقدامات آمریکا را عامل تنش های کنونی بر سر برجام دانست

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دولت چین، اقدامات آمریکا را عامل ایجاد تنش بر سر توافق هسته ای ایران دانست.

به نوشته پایگاه سی جی تی ان، فو کانگ دبیرکل سازمان کنترل تسلیحاتی وزارت امور خارجه چین در نشستی غیر رسمی درباره برجام که روز چهارشنبه در بروکسل برگزار گردید بیان داشت، آمریکا مسئول تنش های ایجاد شده حول برجام است.

وی اضافه کرد واشنگتن باید اقدامات غلط خود علیه ایران را متوقف نموده و فضا را برای میانجی گری دیپلماتیک بین المللی باز کند.

نشست غیر رسمی روز چهارشنبه به درخواست چین و جهت مصاحبه درباره راه اندازی مکانیسم حل وفصل اختلافات از سوی آلمان، فرانسه و انگلیس تشکیل شد.

کانگ در این نشست گفت، چین با این تصمیم مخالف است از طرفین درخواست کرد مصاحبه ها را افزایش داده و راه حلی برای رسیدن به توافقی در چارچوب کمیسیون مشترک پیدا نمایند.

او بر متعهد بودن چین نسبت به برجام تأکید کرد و گفت: کشورش از هرگونه کوشش برای کاهش تنش های موجود حمایت می نماید.

سال گذشته دولت آمریکا به صورت یک جانبه خروج خود از توافق هسته ای با ایران را اظهار داشت. تهران در مقابل در گام هایی دوماهه از تعهدات خود نسبت به برجام کاست.

اروپا با ابراز نگرانی از کاهش تعهدات ایران نسبت به برجام، مکانیسم حل وفصل اختلافات را فعال کرد تا از فروپاشی این توافق جلوگیری کند. طرف های اروپایی برجام در حالی از ابقای برجام سخن می گویند که بسیاری از تعهدات خود درخصوص این توافق را نادیده گرفته و به آن ها عمل ننموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 615

به "چین اقدامات آمریکا را عامل تنش های کنونی بر سر برجام دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین اقدامات آمریکا را عامل تنش های کنونی بر سر برجام دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید