اتحادیه اروپا بر تعامل با روسیه در زمینه احیای برجام تاکید نمود

به گزارش تور استانبول، هم زمان با برگزاری اجلاس مشترک روسای جمهوری روسیه و آمریکا در سوئیس، کمیسیون اروپا با ارائه یک سند پیشنهادی درباره آینده روابط با مسکو، تاکید نموده که به رغم اختلاف نظر های موجود، دو طرف باید در زمینه طیف مختلفی از چالش های بین المللی از جمله احیای برجام تعامل نمایند.

اتحادیه اروپا بر تعامل با روسیه در زمینه احیای برجام تاکید نمود

با ما سفر کنید و با تور قیمت مناسب اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش ایرنا، این سند که یک نسخه آن تحت عنوان پیشنهاد درباره آیند جهت روابط با روسیه در تارنمای اتحادیه اروپا منتشر شده و بر سه اصل فاصله گیری، بازدارندگی و تعامل پایدار است تصریح می نماید: اتحادیه اروپا برای اینکه منافع خود را از پیش ببرد باید بتواند با روسیه در خصوص چالش های کلیدی تعامل کند.

سند یادشده می افزاید که همه گیری کرونا بیان گر تعامل سازنده دو طرف در زمینه بهداشت عمومی بود و لازم است که ما در خصوص مقابله با تغییرات اقلیمی و سایر مسائل زیست محیطی مصاحبه های نزدیکی با روسیه داشته باشیم.

این سند پیشنهاد توسعه تعاملات فنی با دولت مسکو را مطرح و تاکید نموده که همکاری در زمینه جلوگیری از بروز درگیری در سطح منطقه و دنیا از ایران و خاورمیانه تا افغانستان، مقابله با تروریسم و عدم اشاعه تسلیحات اتمی امری لازم است.

دیپلمات های ارشد گروه 1+4 و ایران طی یک ماه گذشته در وین گردهم آمده اند تا توافق هسته ای ایران را که آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ از آن خارج شد احیا نمایند. در جریان آخرین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، هیات ها ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های انجام شده برای احیای برجام، بار دیگر بر عزم و جدیت خود برای پیگیری فرایند مصاحبه ها با هدف یافتن راهکار هایی برای چند موضوعی که هنوز حل و فصل نشده اند تاکید کردند.

جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در نشست خبری از بروکسل با مروری بر مفاد سند پیشنهادی توضیح داد که اتحادیه اروپا و مسکو باید بتوانند در زمینه منافع مشترک با یکدیگر همکاری نمایند.

او با بیان اینکه روابط دو طرف در مقطع کنونی به پایین ترین حد رسیده است خاطر نشان کرد: هدف ما باید پیدا کردن راه هایی برای تغییر تدریجی شرایط به سمت یک رابطه پایدار و قابل پیش بینی باشد. بورل توضیح داد سند یادشده به صورت هم زمان پیشنهاد عقب راندن، مهار و تعامل با روسیه را بر پایه یک رویکرد عمل گرایانه ارائه می دهد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا این سند را برای ارائه در اجلاس آینده اتحادیه اروپا در بروکسل که روز های 24 و 25 ماه ژوئن برگزار می گردد، آماده نموده است.

روابط روسیه با غرب تیره شده است و مسکو در پاسخ به اخراج دیپلمات های خود، دیپلمات های کشور های آمریکا، چک، لهستان و بلغارستان را اخراج نموده است.

آمریکا و اتحادیه اروپا از سال 2014 تا کنون ده ها بسته تحریم های اقتصادی و اقتصادی در خصوص روسیه وضع نموده اند و این اقدامات برای فشار بر رهبری روسیه همچنان ادامه دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1676

به "اتحادیه اروپا بر تعامل با روسیه در زمینه احیای برجام تاکید نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا بر تعامل با روسیه در زمینه احیای برجام تاکید نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید