کیم کارداشیان و ده ها سلبریتی دیگر آمریکا: فیس بوک و اینستاگرام را تحریم می کنیم، دلیل: نفرت پراکنی و انتشار اخبار جعلی

به گزارش تور استانبول، کیم کارداشیان بیش از 188 میلیون فالوئر در اینستاگرام دارد و درآمد کلانی از تبلیغ کالاهای خود در این فضا دست می آورد.

کیم کارداشیان و ده ها سلبریتی دیگر آمریکا: فیس بوک و اینستاگرام را تحریم می کنیم، دلیل: نفرت پراکنی و انتشار اخبار جعلی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

کیم کارداشیان وست بازیگر و ده ها سلبریتی دیگر آمریکا در اعتراض به گسترش نفرت، پروپاگاندا (تبلیغات سیاسی جهت دار)، اخبار جعلی و اطلاعات غلط حساب کاربری شبکه های اجتماعی خود را مسدود می نمایند.

به گزارش خبرنگاران، کیم کارداشیان وست در زیر یک پست تصویری اینستاگرامش که روی آن نوشته نفرت ممنوع چندین بار تکرار شده بود نوشت: من عاشق ارتباط مستقیم به وسیله اینستاگرام و فیس بوک با شما دنبال نمایندگان خود هستم. اما نمی توانم ساکت بنشینم و سکوت کنم تا این شبکه های اجتماعی اخبار جعلی، جوسازی سیاسی و نفرت را منتشر نمایند.

وی اضافه نمود: اخبار جعلی و اطلاعات نادرست که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند تاثیر جدی دارند و مهم هستند.

این حرکت بخشی از کمپین #نفرت افکنی را برای سودآوری متوقف کنید است که از سوی فعالان حقوق مدنی مدیریت می گردد.

به همین دلیل بعضی از سلبریتی های آمریکا حساب های کاربری شبکه های اجتماعی خود را در روز چهارشنبه برای 24 ساعت غیرفعال می نمایند.

کارداشیان وست در این باره نوشت: این اخبار جعلی و پروپاگاندا که از سوی گروهایی برای تفرقه و اختلاف در آمریکا به اشتراک گذاشته می شوند، تاثیر جدی در انتخابات ما دارند و دموکراسی را تضعیف می نمایند.

کیم کارداشیان وست مدل و بازیگر آمریکایی به دلیل نفرت افکنی استفاده از ایستاگرام و فیس بوک را تحریم کرد/ عکس: رویترز

کیم کارداشیان وست بیش از 188 میلیون فالوئر در اینستاگرام دارد و درآمد کلانی از تبلیغ کالاهای خود و دیگر شرکت های عظیم در این فضا به دست می آورد.

بی بی سی در این باره نوشت: لئوناردو دی کاپریو (هنرپیشه آمریکایی)، ساشا بارون کوهن (کمدین)، جنیفرلارنس (بازیگر) و کتی پری خواننده نیز به کمپین نفرت افکنی را برای سودآوری متوقف کنید پیوسته اند.

کتی پری در اینستاگرام خود نوشت: زمانی که رسانه های اجتماعی چشمان خود را روی گرو ه های منتشر نماینده اخبار جعلی و اطلاعات نادرست می بندند، نمی توانم بی دلیل ساکت بنشینم.

وی که پستش را با یک جمله از جورج اورول در خصوص حقیقت شروع کرد، نوشت: در زمان فریب و تقلب، گفتن واقعیت یک انقلاب است.

او نوشت در روز چهارشنبه 16 سپتامبر (26 شهریور) حساب شبکه های اجتماعی اش را مسدود می نماید تا به فیس بوک و این رسانه ها بگوید که سودآوری به وسیله نفرت پراکنی را متوقف کند.

کتی پری 107 میلیون فالوئر در اینستاگرام دارد.

اشتون کوچر بازیگر که میلیون ها فالوئر در صفحه شبکه های اجتماعی خود دارد نیز به این جنبش تحریمی پیوست و نوشت: شبکه های اجتماعی برای انتشار نفرت و خشونت ساخته نشده اند.

کتی پری خواننده و اورلاندو بلوم هنرپیشه انگلیسی نیز به این شبکه های اجتماعی را تحریم کردند/ عکس: GETTY IMAGES

برگزارنمایندگان کمپین نفرت پراکنی را برای سودآوری متوقف کنید که کمپین خود را از ماه ژوئن (خرداد- تیر) شروع کردند، فیس بوک و اینستاگرام را متهم می نمایند که شبکه های اجتماعی اقدامات کافی برای جلوگیری از انتشار سخنان نفرت انگیز، اطلاعات نادرست و اخبار جعلی را انجام نداده اند.

برگزارنمایندگان کمپین روی فیس بوک تمرکز نموده اند که مالک اینستاگرام و واتس آپ محسوب می گردد و در سال گذشته به وسیله تبلیغات بیش از 70 میلیارد دلار درآمد داشته است.

هزاران نفر از فعالان و کسب و کارهای گروه های عظیم مدنی مانند اعضای اتحادیه ملی پیشرفت افراد رنگین پوست (NAACP) و اتحادیه ضد افترا (Anti-Defamation League) به حمایت از این کمپین پرداخته اند.

اتحادیه ضد افترا که خود را مهمترین سازمان های حمایت از حقوق بشر در آمریکا قلمداد می نماید، مهم ترین وظیفه خود را مقابله با یهودستیزی و حمایت از حقوق مدنی شهروندان و هر نوع نژادپرستی و مقابله با هر نوع نفرت پراکنی معرفی نموده است.

این گروه نیز در بیانیه ای گفتند: ما به سرعت در حال نزدیک شدن به یکی از مهم ترین انتخابات تاریخ آمریکا هستیم. تغییرات مبهم و کنترل نشده فیس بوک برای حفاظت از دموکراسی خطرناک است و ما را از این راستا دور میکند.

فیس بوک در ماه ژوئن گفت که پست های خطرناک، مضر، گمراه نماینده و جعلی را برای ارزش گذاری اخبار برچسب گذاری می نماید.

رسانه های آمریکایی از کاهش 7.2 میلیارد دلاری ثروت شخصی مارک زاکربرگ در نتیجه تحریم شرکت فیس بوک صحبت نموده اند/ GETTY IMAGES

مارک زاکربرگ بنیانگذار فیس بوک نیز گفته است که شرکتش، پخش و اشتراک تبلیغاتی با مضامین نژادپرستی، قومی گرایی، وابستگی مذهبی، گرایش های جنسی، هویت جنسی یا شرایط مهاجرتی را برای دیگر شرکت ها ممنوع می نماید.

زاکربرگ در بیانیه ای نوشت: انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا از قبل داغتر شده است. در این زمان، فیس بوک اقدامات احتیاطی بیشتری انجام خواهد داد و به همگان برای ایمنی بیشتر یاری خواهد نمود.

اما کمپین نفرت پراکنی را به خاطر سودآوری متوقف کنید خواهان اقدامات بیشتر شده و در این راستا بیش از 90 شرکت تبلیغات در شبکه های مجازی را در حمایت از این اقدامات متوقف نموده اند.

در نتیجه، سهام فیس بوک به شکل چشم گیری کاهش یافته و رسانه های آمریکایی از کاهش 7.2 میلیارد دلاری ثروت شخصی زاکربرگ صحبت نموده اند.

سیاست گذاران و نهادهای نظارتی در سراسر دنیا نگران افزایش سخنان نفرت آور نه تنهادر فیس بوک بلکه در تمام رسانه های اجتماعی هستند و بسیاری از کشورها در خصوص نحوه برخورد و کنترل شرکت های فناورانه تحقیق می نمایند.

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1209

به "کیم کارداشیان و ده ها سلبریتی دیگر آمریکا: فیس بوک و اینستاگرام را تحریم می کنیم، دلیل: نفرت پراکنی و انتشار اخبار جعلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیم کارداشیان و ده ها سلبریتی دیگر آمریکا: فیس بوک و اینستاگرام را تحریم می کنیم، دلیل: نفرت پراکنی و انتشار اخبار جعلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید