خبرنگاران نماینده جمهوری خواه طرح استیضاح بایدن را ارائه داد

به گزارش تور استانبول، نیویورک- خبرنگاران- نماینده جمهوری خواه طرح استیضاح جو بایدن را به اتهام اقدامات مفسدانه در اوکراین و سوء استفاده از قدرت برای اجازه دادن به فرزندش در دریافت پول نقد از روسیه و چین ارائه داد.

خبرنگاران نماینده جمهوری خواه طرح استیضاح بایدن را ارائه داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تارنمای 911، شامگاه پنج شنبه مارجوری تیلور گرین عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان در بیانیه ای از تنظیم طرح استیضاح رئیس جمهوری جدید آمریکا اطلاع داد.

گرین در این بیانیه آورده است: رئیس جمهوری جو بایدن برای تصدی دفتر ریاست جمهوری نامناسب است. الگوی سوء استفاده از قدرت به عنوان معاون رئیس جمهوری اوباما، طولانی و نگران کننده است.

وی افزوده است: رئیس جمهوری بایدن نشان داد که هر کاری که لازم باشد انجام می دهد تا پسرش هانتر را نجات دهد و جیب خانواده اش را با پول نقد از شرکت های خارجی فاسد انرژی پر کند.

این عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان اظهار کرد: نوار رئیس جمهوری بایدن موجود است که در یک بده بستان با دولت اوکراین تهدید می نماید در صورت عدم پیشنهاد مناقصه، یاری خارجی یک میلیارد دلاری متوقف خواهد شد. رئیس جمهوری بایدن که در کاخ سفید زندگی می نماید تهدیدی برای امنیت ملی است و باید فوری استیضاح گردد.

در طرح گرین برای استیضاح بایدن اضافه شده است: جو بایدن با سوء استفاده از قدرت دفتر معاون رئیس جمهوری ، امکان رشوه خواری و سایر جرایم و جنایات سنگین را با اجازه دادن به پسرش برای تاثیرگذاری در سیاست داخلی یک کشور خارجی و قبول مزایای مختلف- از جمله غرامت اقتصادی- از اتباع خارجی در ازای دریافت مساعده خاص فراهم ساخت.

این عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان مدعی است شواهد کافی و قانع کننده ای از آگاهی بایدن برای ارتکاب این فساد از طرف خانواده اش وجود دارد.

گرین، اظهار نموده است: جو بایدن به عنوان معاون رئیس جمهوری، مقام ارشد دولت اوباما بود که بر اقدامات ضد فساد در اوکراین نظارت می کرد. از این رو، هرگونه فعالیت غیرقانونی شامل فساد اداری توسط هانتر بایدن در اوکراین یا در رابطه با اوکراین، در حوزه اختیارات دفتر معاون رئیس جمهور بایدن و اقدامات ضد فساد وزارت خارجه اوباما قرار داشته است.

وی تصریح نموده است: هرگونه موارد فساد اقتصادی از طرف هانتر بایدن(فرزند جو بایدن) به وسیله نقش وی به عنوان عضو هیات مدیره شرکت انرژی بوریسما که توسط اوکراین اداره می گردد، عمدا مورد تحقیق و آنالیز قرار نگرفت.

مساله فساد اقتصادی هانتر بایدن، بارها در طول رقابت انتخاباتی از سوی دونالد ترامپ مطرح شد اما ره به جایی نبرد.

همین مساله باعث شد تا دونالد ترامپ پس از آنکه یاری نظامی مصوب کنگره به اوکراین را متوقف کرد تا دولت کی اف را وادار سازد تا درباره شرکت بوریسما و نقش هانتر بایدن تحقیق کند، مورد استیضاح قرار گیرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1444

به "خبرنگاران نماینده جمهوری خواه طرح استیضاح بایدن را ارائه داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نماینده جمهوری خواه طرح استیضاح بایدن را ارائه داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید