کار نیمه تمام را تمام کن!

به گزارش تور استانبول، سرخ ها در یک چهارم نهایی به سد محکمی به نام الهلال خورده اند اما باید قدر موقعیت موجود را بدانند و با عبور از این تیم، بار دیگر به نیمه نهایی آسیا برسند. حیف است اگر این سال های درخشان برای قرمزها بهره بین المللی متناسب به همراه نداشته باشد.

کار نیمه تمام را تمام کن!

به گزارش خبرنگاران، روزنامه همشهری نوشت: با برگزاری مراسم قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس ایران حریفش را شناخت و باید به مصاف الهلال عربستان برود. این یک نبرد حساس و کلاسیک در لیگ قهرمانان به تعداد می رود که قطعا جذابیت های بسیار زیادی دارد. در خصوص این مسابقه چند نکته مهم باید مد نظر پرسپولیسی ها قرار بگیرد.

قدر این فرصت را بدان!

پرسپولیس در بخشی از برترین دوران تاریخش به سر می برد و همگام با پیروزیت های داخلی، معمولا حضور در مراحل بالای لیگ قهرمانان آسیا را هم تجربه می نماید. شاید تکرار این مسئله باعث شده باشد خیلی از طرفداران این تیم، تصور نمایند تا ابد به راحتی می گردد به جمع هشت تیم یا چهار تیم برتر آسیا رسید؛ در حالی که واقعا این طور نیست. کافی است به همین چند سال پیش نگاه کنیم که سرخ ها در صعود از مرحله گروهی هم کلی مشکل داشتند. همین شرایط هم اکنون برای سایر تیم های ایرانی وجود دارد. پس پرسپولیس در دوران اقتدارش، باید کمی قدرشناس تر باشد و بالاخره ماموریت قهرمانی در آسیا را یکسره کند. این تیم در مرحله گروهی قرعه خوبی داشت و در یک هشتم هم از همین موهبت سود برد. حالا سرخ ها در یک چهارم نهایی به سد محکمی به نام الهلال خورده اند اما باید قدر موقعیت موجود را بدانند و با عبور از این تیم، بار دیگر به نیمه نهایی آسیا برسند. حیف است اگر این سال های درخشان برای قرمزها بهره بین المللی متناسب به همراه نداشته باشد.

گول بازی استقلال را نخور!

نوع نمایش الهلال برابر استقلال در مرحله قبلی باعث شده شاهد افزایش شدید اعتماد به نفس بین گروهی از پرسپولیسی ها باشیم؛ کسانی که پیروزی تیم شان بر حریف عربستانی را کاملا محتمل و در دسترس می بینند. صد البته این روحیه خیلی هم خوب است؛ مشروط بر این که در خصوص آن زیاده روی نگردد. بله. الهلال برابر استقلال نمایشی کمتر از حد انتظار ارائه داد و چه بسا اگر اشتباهات ساختار دفاعی این تیم نبود، حریف عربستانی پیروز نمی شد. حتی به جرأت می توان گفت تعداد موقعیت های گل استقلال بیشتر از الهلال بود اما این همه نباید منجر به خوش خیالی کاذب گردد. الهلال به هر حال حریفی عظیم با ستارگانی مؤثر است که از کمترین غفلت تیم مقابل نهایت استفاده را می برد. در بازی با استقلال هم دیدیم ستاره ای مثل موسی ماره گا با وجود نمایشی کم اثر، در یک لحظه پاس گل دوم و تمام نماینده بازی را داد. در مجموع اعتماد به نفس خیلی هم خوب است اما پرسپولیس نباید از آن طرف بام سقوط کند. استقلال بیش از حد از این تیم ترسید و حذف شد، کاش پرسپولیس تاوان دست کم گرفتن رقیب عربستانی را ندهد.

در دفاع بی نقص باش!

مرور بازی استقلال برابر الهلال عربستان به وضوح نشان می دهد اگر پرسپولیس در امور دفاعی کم اشتباه باشد و با تمرکز بالا به مصاف حریف برود، در فاز حمله امکان خلق موقعیت و گگرددن دروازه رقیب عربستانی را خواهد داشت. استقلال با این که در دقایق زیادی از بازی خودش را باور نداشت، دست کم پنج موقعیت عالی گلزنی خلق کرد و دلیلی ندارد پرسپولیس با عناصر تهاجمی زهردارتر، قادر به تکرار همین عملکرد نباشد.

حق استقلال بود که حداقل یک بار دروازه الهلال را باز کند و حالا پرسپولیس این شانس را خواهد داشت. حسن سرخ ها نسبت به استقلال این است که هم ساختار دفاعی محکم تری دارند و هم در حمله از بازیکنان کلیدی و اثرگذار بیشتری سود می برند. نفراتی مثل مهدی ترابی، وحید امیری، عیسی آل کثیر و مهدی عبدی کاملا شرایط بازکردن گره بازی به سود قرمزها را دارند. پس اگر پرسپولیس پیروز به مهار خط حمله الهلال و مخصوصا دو مهاجم ایستا و کند این تیم یعنی گومیس و ماره گا گردد، عظیم ترین گام را برای صعود برداشته است. در چنین شرایطی قرمزها بالاخره گل شان را خواهند زد.

خودت را سخت آماده کن!

همان طور که بعد از قرعه کشی هم به طور وسیع مورد اشاره نهاده شد، عظیم ترین امتیاز الهلال نسبت به پرسپولیس این است که لیگ عربستان شروع شده و بازیکنان این تیم در فرم کامل مسابقه به مصاف حریف ایرانی خواهند آمد. این در حالی است که لیگ 21 ایران با تأخیری بسیار قابل توجه، تازه از اواخر مهرماه شروع می گردد. در این شرایط طبیعی است که بازیکنان پرسپولیس در فرم مسابقه نباشند. ما این آفت را در جریان بازی با استقلال تاجیکستان هم دیدیم. در این شرایط تنها کاری که پرسپولیس می تواند انجام بدهد، ترتیب دادن مسابقات تدارکاتی سفت و سخت، کاملا نزدیک به شرایط رسمی است. سرخپوشان حتی باید از برگزاری احتمالی سوپرجام پیش از بازی با الهلال استقبال نمایند. مهم نیست اگر آنها این کاپ را برابر فولاد از دست بدهند. قطعا ملاقات مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اهمیت بسیار بیشتری دارد. هر اتفاقی که منجر به افزایش هماهنگی و آمادگی پرسپولیسی ها گردد، به صلاح این تیم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 مهر 1400 بروزرسانی: 2 مهر 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1792

به "کار نیمه تمام را تمام کن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کار نیمه تمام را تمام کن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید