تور کانادا: کارشناسان مالی کانادا پیش بینی می نمایند سال آینده کانادا تورم منفی را تجربه کند

به گزارش تور استانبول، بعضی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که یاری های اقتصادی دولت کانادا در دوره همه گیری کرونا به مردم، این کشور را دچار کسری بودجه و در نهایت افزایش تورم خواهد نمود. با این حال دیوید روزنبرگ، یکی از چهره های سرشناس اقتصادی کانادا معتقد است این دیدگاه نادرست است.

تور کانادا: کارشناسان مالی کانادا پیش بینی می نمایند سال آینده کانادا تورم منفی را تجربه کند

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

وی گفته است که این همه هیاهو درباره تورم پیش رو در کانادا بی پایه و اساس است و این روزنامه ها و رسانه های کانادایی و آمریکایی هستند که به عظیم نمایی تورم می پردارند.

او در ادامه به این نکته اشاره نمود که تورم در یک کشور بیش از آن که به تغییرات داخلی وابسته باشد، به تغییرات در سطح بین الملل مربوط است.

این در حالی است که آمار و ارقام نشان از افزایش تورم دارد. شاخص قیمت مصرف کننده در کانادا در ماه مه رشد 6/3 درصدی داشت که از نرخ تورم 2 درصدی مورد نظر بانک مرکزی بالاتر است.

روزنبرگ گفت: من فکر می کنم یک سال دیگر، نرخ تورم منفی گردد. البته وی این تغییر را در گروی مهار همه گیری کرونا اسم کرد. به باور وی اگر گونه های تازه کرونا تقویت یا کشف شوند و حتی مردم با ترس از شیوع دوباره روبرو شوند، احتمالاً دوباره به سمت پس انداز بیشتر و خرج کمتر روی می آورند و این امر الگوی فعلی بهبود مالی را با چالش روبرو می نماید.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1728

به "تور کانادا: کارشناسان مالی کانادا پیش بینی می نمایند سال آینده کانادا تورم منفی را تجربه کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور کانادا: کارشناسان مالی کانادا پیش بینی می نمایند سال آینده کانادا تورم منفی را تجربه کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید