شرایط بیماری 2 توریست مبتلا به ویروس در ایران

به گزارش تور استانبول، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، به تشریح آخرین شرایط کرونا ویروس در خاورمیانه پرداخت و از ابتلای یک خانواده چینی به این بیماری در امارات متحده عربی اطلاع داد.

شرایط بیماری 2 توریست مبتلا به ویروس در ایران

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، کیانوش جهانپور، گفت: گزارش های وزارت بهداشت حاکی از این است که تا شامگاه چهارشنبه هیچ گونه موردی از ابتلاء به کرونا ویروس در کشور وجود نداشته است.

وی در عین از ورود این ویروس جدید به منطقه خاورمیانه اطلاع داد و اضافه نمود: در کشور امارات متحده عربی، یک خانواده چینی به کرونا ویروس مبتلا شده اند و تأیید شده است.

جهانپور با عنوان این مطلب که در کشور هایی مثل پاکستان نیز احتمال ابتلاء به این ویروس شنیده شده است، ادامه داد: متأسفانه امکانات و تجهیزات تشخیصی این کشور در سطحی نیست که بتوانند این ویروس جدید را شناسایی نمایند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، با اشاره به آمادگی کشورمان در مقابله با این بیماری، اضافه نمود: تمامی امکانات و تجهیزات تشخیصی برای شناسایی افراد مشکوک به این ویروس در کشور وجود دارد.

جهانپور با عنوان این مطلب که در 70 درصد موارد افراد مبتلا به کرونا ویروس بدون احتیاج به بستری شدن درمان می شوند و بهبود می یابند، گفت: دوره پنهان این بیماری بین سه تا هفت روز است و مشکل همین جا است که این احتمال وجود دارد فردی که دو روز قبل مبتلا شده باشد بدون علامت بیماری وارد کشور گردد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، اضافه نمود: افرادی که وارد ایران می شوند و مهر مبدا کشور چین در پاسپورت آن ها خورده باشد، چکاب می شوند و اگر دچار تب باشند، تحت مراقبت قرار می گیرند.

وی با عنوان این مطلب که برای تشخیص این بیماری دو مورد آزمایش باید انجام گردد، گفت: دو توریست چینی و آلمانی که در یزد تحت مراقبت بودند، بعد از منفی شدن آزمایش آنها، از مراقبت خارج شدند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، اضافه نمود: هیچ اقدام قطعی برای مقابله کامل با انتشار این ویروس در هیچ کجای جهان وجود خارجی ندارد و همه اقدامات اجرا شده و مراقبت های در حال اجرا برای کند کردن ورود، محدود کردن انتشار و کاهش شیوع احتمالی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 650

به "شرایط بیماری 2 توریست مبتلا به ویروس در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط بیماری 2 توریست مبتلا به ویروس در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید