وزیر کار فرانسه: نیمی از کارکنان بخش خصوصی به خاطر ویروس کرونا بیکار شدند

به گزارش تور استانبول، وزیر کار فرانسه از بیکاری بیش از 10میلیون نفر از کارکنان بخش خصوصی این کشور به خاطر بحران شیوع ویروس کرونا خبر داده است.

وزیر کار فرانسه: نیمی از کارکنان بخش خصوصی به خاطر ویروس کرونا بیکار شدند

به گزارش گروه بین الملل تور استانبول به نقل از رویترز، دولت فرانسه روز چهارشنبه اعلام نموده است که بیش از 10 میلیون نفر از کارکنان بخش خصوصی یعنی از هر دو نیروی کار یک نفر به خاطر قرنطینه سراسری مربوط به مقابله با شیوع ویروس کرونا بیکار شده اند و فعلاً تحت پوشش برنامه های حمایتی دولت قرار دارند.

بر اساس این گزارش موریل پنیکود وزیر کار فرانسه در مصاحبه ای تأکید کرد: امروز در فرانسه بیش از 10.2 میلیون کارمند بخش خصوصی هستند که حقوق و دستمزدشان توسط دولت پرداخت می گردد. این یک عدد بسیار قابل توجه است و ما هرگز در کشورمان اقدامی شبیه این انجام نداده ایم.

در حالی که قوانین قرنطینه و تعطیلی کسب وکارها و کارخانه ها از 17 مارس در فرانسه اجرا شده است ولی امانوئل ماکرون رئیس جمهور این کشور وعده داده است که هیچ شرکتی با خطر ورشکستگی تنها گذاشته نخواهد شد و دولت کنار همه شرکتها خواهد بود.

دولت ماکرون هفته گذشته منابع مالی اختصاص یافته برای مقابله با بحران کرونا را به 110 میلیارد یورو افزایش داده است.

وزیر کار فرانسه اضافه نمود: کل بخش های مالی فرانسه با تعطیلی و رکود روبه رو شده اند. اکنون 90 درصد کارکنان هتل ها و رستوران ها بیکار شده اند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 977

به "وزیر کار فرانسه: نیمی از کارکنان بخش خصوصی به خاطر ویروس کرونا بیکار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کار فرانسه: نیمی از کارکنان بخش خصوصی به خاطر ویروس کرونا بیکار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید