کرونا در اروپا، شیوع گسترده کرونا و شرایط وخیم انگلیس، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا

به گزارش تور استانبول، جدیدترین اخبار اروپایی نشان می دهد که موارد مرگ و میرها و مبتلاین به کرونا در کشورهای اروپایی با سرعت بالایی در حال افزایش است.

کرونا در اروپا، شیوع گسترده کرونا و شرایط وخیم انگلیس، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا ارزان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا و عواقب سیاسی، اجتماعی آن همچنان در اروپا ادامه دارد و چالش های زیادی را برای این اتحادیه ایجاد نموده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

تاکید آلمان بر لزوم تامین واکسن برای کشورهای فقیر

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که گرت مولر، وزیر توسعه آلمان بر لزوم تامین واکسن کرونا برای کشورهای فقیر تر و توزیع عادلانه آن تاکید نمود.

وی تاکید نمود که در این راستا بخصوص پناهندگان در اقامتگاه ها نباید فراموش شوند.

حدود 22 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم امروز از ابتلای حدود 21866 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داد و 215 هم در این دوره زمانی در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

تعطیلی 3 هزار مدرسه در آلمان

حدود 3 هزار مدرسه در آلمان در اثر شیوع کرونا تعطیل شده اند. رسانه های آلمانی این خبر را با استناد به آمارهای گرفته شده از 14 ایالت آلمان منتشر نموده اند. در آلمان حدود 40 هزار مدرسه با 11 میلیون دانش آموز و حدود 800 هزار معلم وجود دارد.

محدودیت ها در آلمان همچنان در زمستان ادامه دارد

وزیر بهداشت آلمان محدودیت های سختگیرانه برای مهار کرونا را همچنان در زمستان هم برقرار دانسته و درباره افزایش چشمگیر شمار بستری های کرونایی در آی سی یو ها هشدار داد.

وزیر بهداشت آلمان همچنین از دو برابر شدن شمار بیماران بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه تا خاتمه ماه جاری میلادی اطلاع داده و گفت: اگر همچنان روزانه حدود 20 هزار ابتلا به کرونا در آلمان وجود داشته باشد و حدود 2 درصد آن ها بین 14 تا 15 روز احتیاج به بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه را داشته باشند در ماه نوامبر بیش از 6 هزار بیمار بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه خواهیم داشت.

روز چهارشنبه انجمن مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان (Divi) از حدود 3127 مورد بستری در بخش های مراقبت های ویژه این کشور که 68 مورد نسبت به روز قبل افزایش داشته است اطلاع داد.

وزیر بهداشت آلمان در این شرایط از رسیدن مراکز درمانی آلمان به مرزهای ظرفیت مجاز خود هشدار داده و گفت: پزشکان و پرستاران با حدود 6 هزار بستری در بخش های مراقبت های ویژه البته تحت فشار و استرس بالا می توانند کنار بیایند، اما این آمار نباید از این بالاتر برود و اگر این اتفاق بیفتد ما به نقطه ای خواهیم رسید که سیستم بهداشتی در موج بیماران غرق می گردد و تحت فشار بالایی قرار می گیرد.

شیوع گسترده کرونا در مجلس اروپا

رئیس مجلس اروپا از مبتلا شدن شمار زیادی از نمایندگان این نهاد مهم اروپایی به کرونا طی هفته های اخیر اطلاع داد.

دیوید ساسولی، رئیس مجلس اروپا روز چهارشنبه در سخنانی در بروکسل گفت که بین اعضای مجلس و کارمندان و کارکنان این نهاد مهم اروپایی تنها در اواخر هفته گذشته 171 مورد ابتلا به کرونا تشخیص داده شده است.

وی با اعلام این خبر از محدودیت های اعمال شده برای مهار کرونا در مجلس حمایت کرد.

مجلس اروپا به دلیل شیوع موج دوم کرونا از اواسط اکتبر فعالیت های خود را مجددا کاهش داده است. جلسات عمومی برنامه ریزی شده در استراسبورگ لغو شده و تا جایی که امکان دارد در بروکسل برگزار می گردد. به نمایندگان مجلس اروپا توصیه می گردد تا جایی که ممکن است به بروکسل سفر ننمایند.

منع ترددهای شبانه در یونان

با توجه به افزایش روزافزون موارد جدید ابتلا به کرونا در یونان یک منع تردد شبانه در این کشور در دستور کار قرار گرفته که از روز آدینه لازم الاجرا است.

بر این اساس یونانی ها نباید از روز آدینه خانه های خود را بین ساعت 21 تا 5 صبح مگر در موارد ضروری ترک نمایند.

قواعد سختگیرانه اسپانیا برای مسافران از مناطق خطر کرونایی

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در اسپانیا مسافران از مناطق خطر کرونایی از 23 نوامبر باید یک تست پی سی آر منفی را برای ورود به این کشور داشته باشند که بیش از 72 ساعت از زمان انجام آن نگذشته باشد. این قانون برای مسافران از آلمان هم وجود دارد.

اعتراضات ضد محدودیت ها در هامبورگ آلمان

صدها نفر روز گذشته در هامبورگ علیه قواعد کرونایی اعتراض کردند و قواعد فاصله گذاری و استفاده اجباری از ماسک را نقض کردند. نیروهای پلیس با 200 تیم و چندین دستگاه آب پاش در شهر حضور داشتند. دلیل این مسئله اعتراضات خشونت آمیزی بود که اخیرا در لایپزیگ برگزار شده بود.

آمارهای کرونایی هشدار دهنده در اروپا

بسیاری از کشورهای اروپایی از آمارهای کرونایی هشدار دهنده ای خبر می دهند.

در انگلیس بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در روز چهارشنبه تا به حال بیش از 50 هزار نفر در اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند که بیشترین آمار مرگ و میر کرونایی در اروپا بوده است.

اسپانیا هم روز چهارشنبه مرز 40 هزار مرگ کرونایی و ایتالیا هم مرز یک میلیون مبتلا به کرونا را رد کرد.

موارد مرگ های کرونایی در انگلیس با 595 مورد در عرض 24 ساعت به 50369 مورد رسیده که بالاترین موارد مرگ کرونایی از زمان نقطه اوج این بحران در ماه می بوده است. 22950 نفر هم در این دوره زمانی در انگلیس به کرونا مبتلا شده اند.

نهادهای ایتالیایی هم در عرض 24 ساعت 32961 مورد جدید ابتلا به کرونا و 623 مرگ کرونایی را ثبت نموده اند.

شمار مرگ و میرهای کرونایی در کشور پرتغال هم به شدت افزایش پیدا نموده است در عرض 24 ساعت 82 نفر در اثر ابتلا به کرونا در این کشور جان داده اند که رکورد بالایی برای این کشور با 10.3 میلیون سکنه محسوب می گردد.

با توجه به شرایط بحرانی مداوم کرونا در آلمان کارشناسان مالی در این کشور درباره عواقب مالی این شرایط هشدار داده اند.

انستیتو رابرت کخ آلمان: شرایط کرونایی همچنان جدی است

رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان هم شرایط کرونایی در کشور را همچون قبل بسیار جدی دانسته و از بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ های کرونایی اطلاع داده و تاکید نمود که باید انتظار رسیدن بیمارستان ها به مرزهای ظرفیت مجاز را داشت.

جدیدترین آمار کرونا در کشورهای مهم اروپایی

جدیدترین آمارها نشان می دهد که تا به حال در فرانسه 1865538 نفر به کرونا مبتلا شده و 42535 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 1463093 نفر به کرونا مبتلا شده و 40105 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در انگلیس هم تا به حال 1256725 نفر به کرونا مبتلا شده و 50365 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

مرز مبتلایان در ایتالیا هم از مرز 1 میلیون گذشته و به 1028424 نفر رسیده و 42953 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 726176 نفر به کرونا مبتلا شده و 12082 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1241

به "کرونا در اروپا، شیوع گسترده کرونا و شرایط وخیم انگلیس، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، شیوع گسترده کرونا و شرایط وخیم انگلیس، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید