واکنش وزیر ارتباطات به نامه امکان ورشکستگی رایتل: ضعف مدیریت خود را گردن اتفاقات اخیر می اندازند

به گزارش تور استانبول، دیجیاتو نوشت: زارع پور در واکنش به نامه مدیر عامل رایتل مبنی بر امکان ورشکستگی این اپراتور به علت اختلال اینترنت این موضوع را حاصل ضعف مدیریتی دانست.

واکنش وزیر ارتباطات به نامه امکان ورشکستگی رایتل: ضعف مدیریت خود را گردن اتفاقات اخیر می اندازند

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مسائل مالی رایتل از گذشته، گفت عده ای کوشش دارند ضعف های مدیریتی خود را گردن اتفاقات اخیر بیندازند. به گفته زارع پور شرکت رایتل از گذشته مسائل مالی داشته و وزارت ارتباطات در حال آنالیز نامه این اپراتور است؛ اما ورشکستگی آن همچنان محرز نشده است.

زارع پور در پاسخ به ایرنا، با اشاره به انتشار نامه ای از شرکت رایتل در فضای مجازی مبنی بر ورشکستگی این اپراتور گفت: این نامه مربوط به بیش از یک ماه پیش است و در این مدت اتفاقات زیادی در کشور افتاده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه ترافیک مصرفی و تولیدشده در کشور افزایش پیدا نموده است، گفت: طبیعتاً عایدی این اپراتورها هم به وسیله مکالمه افزایش یافته است. بنابراین این نامه که الان رسانه ای شده، مبنای تخصصی ندارد.

زارع پور در این گفت وگو اعلام نمود: درحال آنالیز جبران ضرر و زیان آسیب دیدگان از اتفاقات اخیر هستیم.

این واکنش وزیر ارتباطات در شرایطی است که چند روز گذشته نامه ای که رایتل در آبان ماه خطاب به وزیر ارتباطات نوشته بود، در شبکه های اجتماعی واکنش برانگیز شد.

رایتل در نامه ای به وزیر ارتباطات اعلام نموده بود که به علت محدودیت های اینترنت و کاهش عایدیهای این شرکت، حتی احتمال خروج رایتل از بازار ارتباطات کشور وجود دارد. تصویر نامه رایتل، سومین اپراتور بزرگ تلفن همراه کشور به وزیر ارتباطات نشان می دهد افت عایدی ناشی از محدودیت های اینترنت، رایتل را در آستانه خروج از بازار قرار داده است.

آن طور که مدیرعامل رایتل در این نامه نوشته است، ترافیک سرویس دیتا در این اپراتور از 30 شهریور به بعد، 50 درصد کاهش یافته و ترافیک روزانه شبکه رایتل از حدود 1500 ترابایت در ابتدای شهریورماه نیز به کمتر از 700 ترابایت کاهش یافته است.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 آذر 1401 بروزرسانی: 24 آذر 1401 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 2168

به "واکنش وزیر ارتباطات به نامه امکان ورشکستگی رایتل: ضعف مدیریت خود را گردن اتفاقات اخیر می اندازند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزیر ارتباطات به نامه امکان ورشکستگی رایتل: ضعف مدیریت خود را گردن اتفاقات اخیر می اندازند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید