همکاری ال جی با شرکت های پرتغالی برای بازیافت زباله های الکترونیکی

به گزارش تور استانبول، در حالی که بسیاری از افراد زباله های الکترونیکی و بسته بندی های دور ریخته شده را صرفا زباله می دانند، ال جی پرتغال، شرکت ERP پرتغال و همچنین شرکت نوو ورده از طریق کاهش، استفاده مجدد، بازیافت و بازیابی مواد و انرژی در پی ارتقاء اقتصادهای چرخشی هستند.

همکاری ال جی با شرکت های پرتغالی برای بازیافت زباله های الکترونیکی

بخش پرتغالی شرکت تکنولوژی چند ملیتی پلتفرم بازیافت اروپا که با عنوان مختصر ERP شناخته می شود و همچنین شرکتی پیشگام در زمینه مدیریت زباله و بخش پرتغالی شرکت ال جی در کنار یکدیگر در ماه ژانویه سال جاری میلادی در اجلاس زباله (Waste Summit) در شهر لیسبون پرتغال گردهم آمدند تا درباره اقتصاد، مصرف و پایداری با یکدیگر به تبادل نظر بپردازند. این رویداد معنادار با هدف الهام بخشیدن به بحث های بیشتری درباره فوریت دفع مسئولانه زباله برگزار شده و همچنین در آن به مسائل رو به رشد درباره مصرف گرایی، اقتصاد و همچنین پایداری صحبت شده است.

با توجه به تعداد محصولاتی که جامعه امروزی بشر از آن ها استفاده می کند، استفاده مجدد از تجهیزات الکترونیکی، باتری ها و بسته بندی های آن ها و اتخاذ رفتارهایی پایدار از تولید تا دفع زباله در جامعه امروزی بسیار ضروری تر احساس می شود و می تواند کمک شایانی به بشر بکند. با این حال، تحقیقات نشان می دهند که همچنان پیشرفت های بیشتری باید در این زمینه صورت بگیرد.

بر طبق مطالعات اجرا شده از طریق چندین شرکت پرتغالی از جمله ال جی پرتغال در رابطه با عادت های پرتغالی ها در رابطه با زباله های الکترونیکی، مشخص شده که حدود 59.2 درصد از مردم پرتغال تجهیزاتی که دیگر از آن استفاده نمی کنند را نگه می دارند چراکه هنوز کارایی لازم را دارند و ممکن است بعدا لازم باشند. اما حقیقت ماجرا آن است که تجهیزات قدیمی معمولا در کشوها، کمدها، گاراژها و انباری ها انباشه می شوند و روی آن ها را گرد و غبار فرار می گیرد و سرنوشتی مشابه با دستگاه های بزرگ و قدیمی دیگر در انتظار آن ها است.

اجلاس زباله که برگزاری آن بسیار به موقع بوده، در راستای به اشتراک گذاری دانش و بهترین شیوه ها در بخش های مختلف جامعه برای افزایش سواد زیست محیطی و افزایش آگاهی در مورد اهمیت شیوه های پایدار در کشور پرتغال است.

بر اساس داده های شرکت ERP پرتغال، تنها در سال 2021 میلادی بیش از 232 هزار تن از تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی در بازار پرتغال عرضه شدند و این در حالی است که هنوز بیش از 30 درصد از مردم زباله های الکترونیکی خود را برای بازیافت نمی فرستند. زباله های الکترونیکی نه تنها برای کره زمین بسیار مضر هستند بلکه زمانی که به درستی دفع نشوند، خطر بسیار بزرگی برای سلامتی محسوب می شوند چراکه حاوی مواد افزودنی سمی و مواد خطرناکی همچون جیوه هستند که می توانند به مغز انسان آسیب برسانند.

در همین حال، حدود 806 هزار تن بسته بندی برای محصولات مصرفی در سال 2021 میلادی معادل 76 کیلوگرم به ازای هر نفر در بازار کشور پرتغال عرضه شده است. بنا بر گزارش شرکت نوو ورده (Novo Verde) روند رو به رشد مصرف بسته بندی محصولات همراه با افزایش حجم بسته بندی های جمع آوری شده همراه بود که از سال 2017 تا به امروز به طور سالیانه 7 درصد افزایش داشته است.

اجلاس زباله که بیش از صد نفر از بخش های صنعت، شرکت های توزیع و دانشگاهی را گردهم آورده، فرصتی عالی برای شرکت ال جی پرتغال، شرکت ای آر پی پرتغال و شرکت نوو ورده بود تا عامل تغییر باشند و رفتار پایدار برای اقتصادهای چرخشی را بهتر ترویج کنند.

نکته قابل توجه این اجلاس، اجرای کمدین محبوب پرتغالی یعنی سزار مورائو بود که از استعداد خود در کمدی و موسیقی بداهه استفاده کرد تا بحثی سبک، سرگرم کننده و آموزنده در مورد ضرورت مدیریت زباله های الکترونیکی و بسته بندی های آن ها ارائه بدهد.

رویکرد طنز و منحصربه فرد مورائو برای پرداختن به یکی از مبرم ترین مسائل حال حاضر در کمپین دیجیتالی Destralhar نیز نشان داده شده، کمپینی که از طریق ال جی پرتغال و ای آرپی تولید شده بود. این فیلم سرگرم کننده و در عین حال قابل تأمل به سبک زندگی خانواده ها و کارگران پرتغالی می پردازد و نشان می دهد که چطور این سبک زندگی می تواند بهتر بشود تا سیاره زمین نیز روز به روز بهتر باشد.

در پایان این فیلم پر از خنده، بیننده متوجه می شود که بسکمک از مواردی که از آن ها به عنوان زباله یاد می شود، همچون کامپیوترهای قدیمی یا دی وی پلیرهای کهنه در واقع پتانسیل بسیار زیادی برای بازیافت یا استفاده مجدد دارند و این کار می تواند به محیط زیست نیز کمک کند.

منبع: فوت و فن
انتشار: 28 بهمن 1401 بروزرسانی: 28 بهمن 1401 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 2204

به "همکاری ال جی با شرکت های پرتغالی برای بازیافت زباله های الکترونیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری ال جی با شرکت های پرتغالی برای بازیافت زباله های الکترونیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید