نوشتن زمان و تاریخ مراسم ترحیم در امیدیه ممنوع شد!

به گزارش تور استانبول، فرماندار امیدیه با تاکید بر اینکه درج زمان و تاریخ مراسم در آگهی های ترحیم ممنوع است، گفت: با برگزار کنندگان مراسم عروسی و ترحیم به عنوان عاملان منتشر کننده ویروس کرونا و بر هم زننده سلامت جامعه برخورد قضایی خواهد شد.

نوشتن زمان و تاریخ مراسم ترحیم در امیدیه ممنوع شد!

به گزارش ایرنا، سید مهران رفیعی گفت: به منظور پیشگیری از کرونا و برای جلوگیری از ایجاد تجمعات احتمالی، چاپخانه ها و خدمات رایانه ای موظف شدند تا از نوشتن ساعت و تاریخ مراسم در آگهی های ترحیم خودداری نمایند.

وی با بیان اینکه برگزاری تجمعات به بهانه برگزاری مراسم عروسی و ترحیم همچنان ممنوع است، ادامه داد: همیشه به مردم توصیه می گردد در مجامع عمومی، ادارات، سازمان ها و بانک ها از ماسک استفاده نموده و فاصله اجتماعی را به عنوان یک ضرورت رعایت نمایند.

رییس شورای تامین شهرستان امیدیه توضیح داد: با افرادی که به دلیل بی توجهی سلامت جامعه را به خطر می اندازند به عنوان یک اولویت برخورد می گردد و پلیس به عنوان ضابط قضائی باید در این خصوص اقدام کند.

رفیعی با تاکید بر اینکه صنوف مختلف این شهرستان بعد از چند ماه تعطیلی، موظف به رعایت دستورالعمل های بهداشتی هستند، گفت: فعالیت صنوف یک ضرورت برای اقتصاد و معیشت مردم است، اما فروشنده و مشتری باید با رعایت موارد بهداشتی حقوق یکدیگر را رعایت نمایند که در این رابطه فروشنده مسئولیت بیشتری دارد.

به گفته فرماندار امیدیه درصورت بی توجهی به موارد بهداشتی، واحد صنفی متخلف پلمب و به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

وی با بیان اینکه همگان نسبت به رعایت توصیه های بهداشتی مسئولیت سنگینی برعهده دارند، اضافه نمود: در این دوره زمانی حساس احتیاج است تا بزرگان طوایف، شیوخ، صاحب نظران و جوانان امیدیه نسبت به ارتقاء سطح آگاهی جامعه در راستای قطع زنجیره کرونا اقدام نمایند.

خوزستان دربحث شیوع بیماری کرونا از یک ماه پیش در شرایط قرمز قرار گرفته است و در روز های اخیر تعداد مبتلایان این استان به نحو چشمگیری افزایش یافته است.

مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز بالا رفتن آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان را ناشی از رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی توسط اصناف، مردم و ادارات و همچنین افزایش بیماریابی بیان نموده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1073

به "نوشتن زمان و تاریخ مراسم ترحیم در امیدیه ممنوع شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوشتن زمان و تاریخ مراسم ترحیم در امیدیه ممنوع شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید