نوسازی شناورهای تفریحی و گردشگری سنتی هرمزگان

به گزارش تور استانبول، برای تسهیل سفرهای دریایی و ایجاد ایمنی بیشتر برای گردشگران در نوروز 98 شناورهای تفریحی و گردشگری سنتی هرمزگان نوسازی می شوند.

نوسازی شناورهای تفریحی و گردشگری سنتی هرمزگان

اله مراد عفیفی پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، در نخستین نشست ستاد تسهیل سفرهای دریایی نوروز 98 و برای پشتیبانی از میلیون ها سفر دریایی بدون سانحه در تعطیلات خاتمه سال از آماده سازی بنادر مسافری و ناوگان دریایی این استان اطلاع داد.

اله مراد عفیفی پور با بیان این که ظرفیت های گردشگری دریایی بسیار زیادی در استان هرمزگان وجود دارد، اعلام کرد:

هر چند در استان هرمزگان همه ساله میلیون ها سفر دریایی بدون سانحه را شاهد هستیم، اما باید کوشش کنیم که مردم به نسبت ظرفیت ها و جاذبه های بسیاری که وجود دارد از نعمت خدادادی دریا بهره بیشتری ببرند.

وی با اشاره به لزوم تسریع در تکمیل طرح های عمرانی بنادر مسافری و اسکله های گردشگری توضیح داد که برای رفاه بیشتر مسافران و تسهیل جریان ترافیکی آنها، آزادسازی جهت ورودی بندر شهید حقانی و احداث سایبان های تازه در این بندر در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته عفیفی پور برای نظم بخشی بیشتر و کاهش ازدحام و مدیریت تردد در این بندر و برای نخستین بار سال جاری طرح شماره گذاری بلیط ها به تفکیک جهتهای دریایی قشم و هرمز عملیاتی می گردد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان بر برطرف ایرادات بنادر غیرملکی سازمان بنادر همانند چارک، آفتاب، پهل، لافت تا پیش از آغاز طرح نوروزی در نیمه اسفند ماه تاکید نمود.

وی با بیان اینکه آموزش موثر به خدمه و بازرسی از شناورهای مسافری و تفریحی به صورت مستمر در طول سال انجام می گردد، گفت که از جمله رویکردهایی که سال جاری به صورت جدی دنبال می گردد نوسازی شناورهای تفریحی و گردشگری سنتی است و اظهار امیدواری کرد که شناورهای طرح پیشنهادی تعاونی ها تا خاتمه سال وارد فاز عملیاتی شوند.

عفیفی پور بعلاوه از مدیران بنادر مسافری و گردشگری این استان خواست تا برای تشکیل تعاونی و نوسازی ناوگان از محل تسهیلات مقرون به صرفه قیمت سازمان بنادر با مالکان شناورهای تفریحی اتمام حجت نمایند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه در بحث انجام سفرهای دریایی شبانه به جزایر محدودیتی وجود ندارد، توضیح داد که استفاده از شناورهای استاندارد دارای گواهینامه های لازم از سازمان بنادر در زمینه مباحث فنی و ایمنی تنها شرط این کار است و باید ترددها نیز با رعایت دقیق ضوابط ایمنی و از مبادی و مقاصد مجاز صورت گیرد.

وی اظهار داشت:

جزیره لارک به عنوان بخشی از مثلث گردشگری دریایی جزایر واقع در آب های ساحلی مرکز استان هرمزگان است؛ بر همین اساس، به وسیله سازمان بنادر لایروبی این بندر اجرا شده و به عنوان تنها جهت مجاز، برنامه منظم سفر دریایی از بندر شهید ذاکری قشم به این جزیره نیز برقرار شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در خاتمه گفت که بنادر مسافری و ناوگان دریایی باید تمهیدات لازم علاوه بر تعطیلات نوروزی که به عنوان روزهای اوج سفرهای دریایی محسوب می گردد، برای تعطیلات نیمه دوم بهمن نیز بیندیشند و از آمادگی کامل برخوردار باشند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 خرداد 1401 بروزرسانی: 9 خرداد 1401 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 2042

به "نوسازی شناورهای تفریحی و گردشگری سنتی هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوسازی شناورهای تفریحی و گردشگری سنتی هرمزگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید