نظرسنجی جدید، افزایش محبوبیت ترامپ در میان رای دهندگان مستقل علی رغم اوکراین گیت

به گزارش تور استانبول، نتایج یک نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می دهد که سکان دار جمهوری خواه کاخ سفید از اقبال بیشتری در مقایسه با رقبای دموکرات خود در انتخابات 2020 در میان آراء مستقل برخوردار است.

نظرسنجی جدید، افزایش محبوبیت ترامپ در میان رای دهندگان مستقل علی رغم اوکراین گیت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، علی رغم دردسرهای جدیدی مانند ماجرای اوکراین گیت و روند استیضاح که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با آن رو به رو است، نظرسنجی ها نشان از افزایش آراء وی در میان رای دهندگان مستقل در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا دارد.

در پیمایش جدیدی که توسط دو موسسه آی.بی.دی و تی.آی.پی.پی در بازه زمانی 26 سپتامبر تا 3 اکتبر 2019 با جامعه آماری 900 نفر انجام گرفته، آراء ترامپ با رقبای خود در حزب دموکرات مقایسه شده است.

به نوشته وبگاه نشریه هیل در حالی که ترامپ در اوایل ماه سپتامبر 18 درصد از جو بایدن معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا عقب بود، اما اکنون با 45 درصد از آراء مستقلان، فقط یک پله عقب تر از بایدن با 46 درصد رأی قرار گرفته است.

از طرفی 49 درصد از شرکت نمایندگان در این نظرسنجی ترامپ را به سناتور الیزابت وارن با 43 درصد آراء ترجیح می دهند. این در حالی است که همین آراء در اوایل ماه سپتامبر به میزان 46 در برابر 48 درصد بود.

محبوبیت ترامپ در جمع رای دهندگان مستقل در انتخابات ریاست جمهوری 2020 در مقایسه با برنی سندرز دیگر سناتور دموکرات حاضر در این رقابت نیز بیشتر شده است. ترامپ در این رقابت با 48 درصد آراء، به میزان چهار درصد از سندرز پیش است.

نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر شده که انتقادها از ترامپ به دلیل ماجرای اوکراین گیت و افشای محتوای تماس تلفنی با رئیس جمهور اوکراین افزایش یافته و ترامپ نیز به حجم جملات به بایدن افزوده است.

از نظر هیل، رای دهندگان مستقل در انتخابات 2020 آمریکا نقش تاثیرگذاری را ایفا می نمایند. 43 درصد از شرکت نمایندگان در انتخابات که خود را مستقل معرفی نموده بودند در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا به ترامپ رای دادند و سهم هیلاری کلینتون رقیب دموکرات وی نیز 42 درصد بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 441

به "نظرسنجی جدید، افزایش محبوبیت ترامپ در میان رای دهندگان مستقل علی رغم اوکراین گیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظرسنجی جدید، افزایش محبوبیت ترامپ در میان رای دهندگان مستقل علی رغم اوکراین گیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید