شناسایی ظرفیت های موجود برای تجاری سازی مرغ لاین

به گزارش تور استانبول، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، ایران یکی از معدود کشورهای دارای فناوری فراوری مرغ لاین است. نژادی که می تواند فراوریات ایران در حوزه مرغ را افزایش دهد و کشور را از این نظر خودکفا کند. ارتقای فراوری این حیوان در اولویت ستاد توسعه زیست فناوری نهاده شد.

شناسایی ظرفیت های موجود برای تجاری سازی مرغ لاین

در این راستا ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی اقدام به تعریف 6 برنامه ملی برای تجاری سازی مرغ لاین در کشور نموده است.

این برنامه ملی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شناسایی فرصت ها، مقایسه عملکرد سویه ها، پرورش آرین با جیره رقیق شده و ضایعات گندم بوجاری، انعقاد تفاهم نامه ایجاد لاین پشتیبان با سازمان اتکا و راه اندازی کارخانه نوآوری دام و طیور عملیاتی خواهد شد.

برای تحقق این برنامه ستاد در نظر دارد تا از فراوری واکسن های مارک، سه گانه، نیوکاسل، گامبورو، سه گانه نیوکاسل، برونشیت و سندرم افت تخم پرندگان و واکسن کوریزا حمایت کند. بعلاوه فراوری پروبیوتیک ها را نیز در دستور کار قرار داده است.

تنوع بخشی به نهاده هایی چون ضایعات گندم بوجاری، پودرپر، فرآوری و فراوری CSL و فراوری مولتی آنزیم های مورد احتیاج پروژه در اولویت قرار گرفته است تا با این کار خوراک مورد احتیاج این حیوانات تامین گردد.

در این برنامه ملی دستورالعمل پرورش جوجه های اجداد، جوجه های مادر و جوجه های گوشتی به فعالان و صنعتگران این حوزه ارائه خواهد شد.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای برای ساخت تجهیزات مورد احتیاج این صنعت، درصدد است تا از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و خلاق استفاده کند و با حمایت از آنها این فرایند را شتاب دهد.

استفاده از ظرفیت کانون های همگرایی دانش صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای فعال کردن حضور بخش خصوصی در توسعه و تجاری سازی مرغ آرین برنامه دیگری است که معاونت در پی اجرایی کردن آن است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 آذر 1400 بروزرسانی: 6 آذر 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1864

به "شناسایی ظرفیت های موجود برای تجاری سازی مرغ لاین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی ظرفیت های موجود برای تجاری سازی مرغ لاین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید