رژیم غذایی بر خطر ابتلا به کووید 19 و شدت بیماری تاثیر دارد

به گزارش تور استانبول، نتایج این مطالعه، رابطه بین غذاهای گیاهی سالم را با خطر کمتر ابتلا به کووید 19 و عوارض شدید پس از عفونت نشان می دهد.

رژیم غذایی بر خطر ابتلا به کووید 19 و شدت بیماری تاثیر دارد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از ساینس دیلی، اگرچه مسائل متابولیکی مانند چاقی و دیابت نوع 2 با افزایش خطر ابتلاء به کووید 19 و همچنین افزایش خطر بروز عوارض جدی پس از عفونت مرتبط است، اما تأثیر رژیم غذایی بر این خطرات ناشناخته است.

در مطالعه اخیر محققان بیمارستان عمومی ماساچوست، افرادی که از رژیم غذایی گیاهی پیروی می کردند، در هر دو مورد خطرات کمتری داشتند. به نظر می رسد تأثیرات مفید رژیم غذایی بر خطر ابتلاء به کووید 19 در افرادی که در منطقه ها دارای محرومیت های اجتماعی و اقتصادی بالا زندگی می کنند بسیار مهم است.

جوردی مرینو، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: گزارش های قبلی نشان می دهد که تغذیه نامناسب یک ویژگی مشترک در بین گروه هایی است که تحت تأثیر پاندمی بوده اند.

در این مطالعه، داده های مربوط به 592,571 شرکت کننده براساس تکمیل یک نظرسنجی انجام شد. پرسشنامه درباره عادات رژیم غذایی این افراد قبل از پاندمی بود. کیفیت رژیم غذایی با استفاده از نمره رژیم غذایی گیاهی ارزیابی شد.

در طول مدت پیگیری این افراد، 31,831 شرکت کنده مبتلا به کووید 19 شدند. بررسی ارزیابی ها نشان داد افرادی که بیشترین مصرف میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی شأن داشتند 9 درصد کمتر با ابتلاء به کووید 19 و 41 درصد کمتر با خطر ابتلاء به نوع شدید کووید 19 روبرو بودند.

محققان تاکید می کنند این نتایج به معنای نادیده گرفتن اهمیت واکسیناسیون و استفاده از ماسک نیست بلکه نشان می دهد که افراد می توانند با توجه به رژیم غذایی شأن تا حدودی خطر ابتلاء به کووید 19 را کاهش دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 شهریور 1400 بروزرسانی: 24 شهریور 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1782

به "رژیم غذایی بر خطر ابتلا به کووید 19 و شدت بیماری تاثیر دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژیم غذایی بر خطر ابتلا به کووید 19 و شدت بیماری تاثیر دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید