رشد 6 درصدی اهدای خون در یزد

خبرنگاران/یزد مدیر کل انتقال خون یزد از رشد شش درصدی اهدای خون در هفت ماهه اول امسال اطلاع داد.

رشد 6 درصدی اهدای خون در یزد

دکتر نقی تقوایی با اشاره به استقبال خوب مردم یزد جهت اهدای خون، گفت: در هفت ماه سالجاری 32 هزار و 732 نفر به مراکز انتقال خون در استان مراجعه کردند که از این تعداد 24 هزار و 314 نفر پیروز به اهدای خون شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل که 30 هزار و 804 نفر مراجعه نموده بودند، شش درصد رشد داشته است که این نشانگر ترویج حس نوع دوستی در بین مردم دارالعباده یزد و همچنین جای تقدیر و تشکر دارد.

وی اضافه کرد: از این تعداد اهدای خون، 70.4 درصد اهدانماینده مستمر بودند یعنی حداقل در سال دو بار اهدای خون داشتند، 25.4 درصد اهدانماینده با سابقه و مابقی بار اولی بودند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرنگاران، تقوایی با اشاره به راه اندازی دستگاه های جدید در این اداره کل، گفت: اهدانمایندگان به جای اهدای خون می توانند اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره نویسی سلول های بنیادی خون ساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.

مدیر کل انتقال خون استان در ادامه با اشاره با پاسخگویی 99 درصدی درخواست بیمارستان ها توسط مرکز انتقال خون استان، اضافه کرد: در هفت ماه ابتدایی سالجاری 39 هزار و 702 واحد خون و فرآورده های آن به مراکز درمانی ارسال شده است و در حال حاضر ذخایر خونی در استان وضعیت مناسبی دارد.

تقوایی در سرانجام با اشاره به کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون در روزهای سرد سال، گفت: از شهروندان درخواست می گردد تا با توجه به احتیاج دائمی بیماران به خون و فرآورده های خونی با اهدای خون خود، اداره کل انتقال خون استان را در جهت تامین خون سالم برای بیماران کمک نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 9 دی 1398 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 537

به "رشد 6 درصدی اهدای خون در یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 6 درصدی اهدای خون در یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید