یزدانی: آمادگی نسبی و خوبی برای دیدار با آمریکا داریم، بعد از شکست تیلور فشار روانی ام کمتر شد

به گزارش تور استانبول، قهرمان و مدال آور کشتی ایران گفت: از آمادگی نسبتا خوبی برخوردار هستیم اما این آمادگی در حد مسابقات جهانی و المپیک نیست.

یزدانی: آمادگی نسبی و خوبی برای دیدار با آمریکا داریم، بعد از شکست تیلور فشار روانی ام کمتر شد

به گزارش خبرنگاران، حسن یزدانی قهرمان و مدال آور کشتی کشورمان درباره شرایط کنونی خود گفت: در حال حاضر در اردو تمرین کرده و برای مسابقات محبت آمیز با آمریکا که در 23 بهمن ماه برگزار می شود در حال آماده سازی هستیم. احتمال رفتن یک تیم به آنجا وجود دارد. از آمادگی نسبتا خوبی برخوردار هستیم اما این آمادگی در حد مسابقات جهانی و المپیک نیست چون مسابقات محبت آمیز و تک کشتی است. امیدوارم اتفاق خاصی رخ ندهد و ورزشکاران بتوانند کشتی های خوبی را به نمایش بگذارند.

قهرمان کشتی آزاد المپیک ریو در پاسخ به این سوال که در سال 2022 در چه مسابقاتی حضور پیدا می کند، مطرح نمود: ابتدا هدف من مسابقات جهانی است. با توجه به شرایط بدنی خود، در صورت ایده آل بودن و تشخیص مربیان اگر بتوانم به تیم ملی کمک کنم حتما در کنار آنان خواهم بود. مسابقات جهانی به دلیل زودتر برگزار شدن آن، بهتر است. در سنگین وزن ها به نسبت سبک وزن ها، حریفان عقب تر بوده و کشتی گیران کشورمان نسبت به سایر رقبا در آسیا بهتر هستند. ولی نظرات کادر فنی در این خصوص حائز اهمیت است.

یزدانی درباره فشار روانی خود بعد از پیروزی برابر تیلور گفت: فشار روانی قطعا کمتر شده و توانستم یک کار نیمه تمام را به لطف خدا و دعای مردم تمام کنم. خیلی از هواداران و علاقه مندان این رشته در پی این بودند که این کشتی گیر آمریکایی را شکست دهم. من توانستم نیمی از انتظارات را برآورده کنم. امیدوارم در مسابقات آینده دل میلیون ها ایرانی را شاد کنیم.

او که با رادیو ورزش صحبت می کرد، با اشاره به شرایط بدنی خوب خود در خصوص ادامه دادن این جهت اعلام نمود: امیدوارم از لحاظ روحی و روانی برای مسابقات آمادگی لازم را داشته باشیم. هدف من المپیک 2024 است. تا زمانی که بتوانم کمکی به تیم ملی کنم، در این بازه زمانی از هیچ کاری دریغ نخواهم کرد. در این سال ها تمام تلاشم بر این بود تا پله به پله قدم بردارم. اگر تا بعد از سال 2024 هم بدنم پاسخگو باشد و بتوانم کشتی بگیرم قطعا این کار را انجام می دهم. هر سال به صورت شخصی یک هدف جهانی و یا آسیایی را برای خود در نظر می گیرم. ارزشیابی خاصی هم برای المپیک 2024 انجام دادم تا یک مدال خوشرنگ به مردم کشور هدیه دهم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1991

به "یزدانی: آمادگی نسبی و خوبی برای دیدار با آمریکا داریم، بعد از شکست تیلور فشار روانی ام کمتر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یزدانی: آمادگی نسبی و خوبی برای دیدار با آمریکا داریم، بعد از شکست تیلور فشار روانی ام کمتر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید