راه اندازی پویش دانشجویی اینفودمیک در گیلان

به گزارش تور استانبول، خبرنگاران/گیلان پویش دانشجویی اینفودمیک با هدف افزایش سطح آگاهی عمومی نسبت به اطلاعات و اخبار نادرست درباره پاندمی کرونا ویروس 2019 به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی استان گیلان راه اندازی شد.

راه اندازی پویش دانشجویی اینفودمیک در گیلان

سیده فاطمه شفیعی، سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی گیلان با اعلام این خبر گفت: یکی از رسالت های دانشجویان در شرایط پیش آمده حاصل شیوع ویروس کرونا، آسیب شناسی شرایط و رفتارهای اجتماعی موجود و برنامه ریزی برای رسیدن به شرایط مطلوب در جامعه برای مقابله این شرایط است.

وی با بیان اینکه این معاونت با هدف حمایت از طرح های دانشجویی با رویکرد مسأله محور، در این طرح در کنار دانشجویان قرار گرفته است، شرح داد: نسل جوانِ دانشجو، هنگامی که به لباس تحصیل و فراگیری آراسته می شود، افزون بر آموختن و بهره دریافت از علوم و فنون و افزودن دانش و دانایی خویش، باید در فضایی آموزشی تجربه برخورد با مسائل جامعه را بدست بیاورد، تا بتوانند برای حل مسائل روز جامعه راه حل های موثر، کارآمد و دارای قابلیت اجرایی، ارائه کنند.

شفیعی، نبود بستر و فرصت مناسب جهت کسب تجربه در متن جامعه و با در مواجهه با مسائل آن را یکی از خلاهای جدی و پر رنگ در نسبت با دانشجویان عنوان کرد و اظهار کرد: این خلاء در دراز مدت، ریشه های ناتوانی در مدیریت و حل مسائل آن را تعمیق بخشیده و می تواند کشور و نظام مدیریتی کشور را با مسائل جدی روبه رو سازد.

وی ادامه داد: پویش دانشجویی اینفودمیک با ایجاد فرصت و بستری مناسب، زمینه کسب تجربه و دانش تجربی برای دانشجویان و زمینه رویارویی دانشجویان با مسائل جامعه را فراهم کرده و به کمک دانشجویان علاقه مند و همراه، مسائل جامعه را شناسایی و برای حل آنان در سطح جامعه تلاش کرده گام هایی هر چند کوچک بردارد.

به گزارش خبرنگاران،تمامی دانشجویان می توانند ایده های خلاقانه خود را در قالب اینفوگرافی، موشن گرافی، پوستر و.... با موضوع چگونه مردم را با کرونا بیشتر آشنا کنیم؟ و تصورات غلط درباره کرونا را از بین ببریم؟ به دبیرخانه این پویش ارسال کنند.

ایده ها باید حداکثر در 300 کلمه و با موضوع واکسن داخلی، کمک به هم نوعان، نقش هلال احمر و ایده های روانشناختی و اجتماعی بیان شوند. به 10 ایده برتر علاوه بر دریافت جایزه از کمک عملی به اجرایی شده ایده ها نیز برخوردار خواهند شد.

دانشجویان سراسر کشور می توانند آثار خود را از طریق ایمیل [email protected] ارسال و جهت عضویت در سایت شهر دانشجو به آدرس مراجعه یا با شماره 66978000 تماس حاصل کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1621

به "راه اندازی پویش دانشجویی اینفودمیک در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی پویش دانشجویی اینفودمیک در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید