دیده بان حقوق بشر: منطقه امن ادعایی ترکیه امن نیست

به گزارش تور استانبول، درحالی که ترکیه مدعی است پس از عملیات نظامی چشمه صلح علیه نمودها، منطقه امن در شمال سوریه ایجاد نموده، سازمان دیده بان حقوق بشر از بعضی حملات و موارد نقض حقوق بشر از جمله اعدام ها و مصادره گسترده منازل در مناطق تحت سلطه آنکارا گزارش داده است؛ منطقه ای که ترکیه گفته آوراگان سوری را در آنجا اسکان می دهد.

دیده بان حقوق بشر: منطقه امن ادعایی ترکیه امن نیست

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به نقل از اسکای نیوز، دولت ترکیه می گوید منطقه به اصطلاح امن را در امتداد 120 کیلومتری اراضی تحت سلطه نمودهای سوریه در شمال این کشور ایجاد می نماید.

دیده بان حقوق بشر که مقر آندر نیویرک است و طرف های همپیمان آن در سوریه خواستار تحقیق دربارهع موارد نقض حقوق شر و جنایات احتمالی جنگی در منطقه ای هستند که در عمق 30 کیلومتری در داخل خاک سوریه ایجاد شده است.

ساره لیا ویتسون، مدیر بخش خاورمیانه در دیده بان حقوق بشر گفته که اعدام ها و غارت دارایی هاو ممانعت از بازگشت آوارگان به سرزمینشان اسنادی کحکم است بر این که مناطق امن پیشنهادی ترکیه امن نیستند.

ترکیه می گوید میخواهد بخش اعظمی از آوارگان سوری را به منطقه امن بازگرداند.

ویتسون گفت: برخلاف روایت ترکیه درباره منطقه امن گروه هایی که برای اداره این منطقه مسئول نموده مزتکب نقض هایی علیه ساکنان شده اند.

ترکیه در 9 اکتبر عملیاتی را در شمال سوریه تحت عنوان چشمه صلح شروع کرد که نیروهای کرد در شمال این کشور را هدف گرفته بود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 557

به "دیده بان حقوق بشر: منطقه امن ادعایی ترکیه امن نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیده بان حقوق بشر: منطقه امن ادعایی ترکیه امن نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید