دبیر فدراسیون ژیمناستیک: به المپیکی شدن کیخا امیدواریم

به گزارش تور استانبول، دبیر فدراسیون ژیمناستیک گفت: بارقه های امیدی دیده می شود که شاید بتوانیم در المپیک 2020 نیز نماینده داشته باشیم.

دبیر فدراسیون ژیمناستیک: به المپیکی شدن کیخا امیدواریم

به گزارش تور استانبول، محسن سلیمانی در مجمع انتخاب رئیس هیئت ژیمناستیک خراسان رضوی اظهار کرد: سال 97 برای ژیمناستیک کشور بسیار خوب بود. در سال گذشته 17 مسابقه قهرمانی کشور و لیگ برگزار کردیم که میانگین آن از ماهی یک مسابقه بیشتر بود، اردوی تیم ملی نیز در شاخه های مختلف برگزار گشت. در حال حاضر 3 اردوی تیم ملی هنری بزرگسالان در قزوین، تیم ملی هنری جوانان در تهران و تیم ملی ژیمناستیک در ارومیه در حال برگزاری است.

وی عنوان کرد: اگر همکاری رؤسای هیئت های ورزشی نبود، فدراسیون این امکان را نداشت که بتواند این اردوها و مسابقات را برگزار کند. 13 اعزام برون مرزی در شاخه های مختلف داشتیم که در شاخه هنری بیشتر بود. برخی از این اعزام ها منجر به کسب مدال های پر افتخاری برای کشور شد از جمله مدال تاریخ ساز المپیک جوانان، مدال های قهرمانی آسیا جوانان که منجر به کسب سهمیه المپیک جوانان شد و مسابقات کسب سهمیه المپیک و مدال خرک حلقه سعید رضا کیخا در آلمان.

دبیر فدراسیون ژیمناستیک بیان نمود: در مرداد ماه سال گذشته که بولتن مربوط به انتخابی المپیک 2020 را برای ژیمناستیک ترجمه کردم، شاید در ذهن هیچ کس نمی گنجید که ما بتوانیم در مسابقات کسب سهمیه المپیک شرکت کنیم. سال گذشته پروپوزالی تهیه کردم، در شورای برون مرزی و به دفتر برنامه ریزی و نظارت بردم که بتوانیم مجوز شرکت در شش مسابقه جام جهانی و دو مسابقه قهرمانی جهان را کسب کنیم که همه این مسابقات منجر به کسب سهمیه المپیک می شود. اعزام به این رقابت ها به پول زیادی احتیاج داشت، زیرا هشت مسابقه بود و همه این هزینه ها را باید وزارتخانه و فدراسیون می پرداخت. خوشبختانه در نهایت موافقت کردند.

سلیمانی در خصوص اعزام داور به مسابقات مختلف گفت: متوجه شدیم برخی از داوران درجه یک و دو خود را می توانیم به مسابقات کسب سهمیه المپیک اعزام کنیم، اگر اختلاف نمره آنان با نمره نهایی ورزشکار از یک مقداری کمتر نباشد آن ها نیز می توانند به عنوان داور منتخب کشور در المپیک حضور پیدا کنند و این کار را نیز انجام دادیم.

وی اظهار کرد: زمانی که برای کسب سهمیه المپیک گام برداشتیم با قطعیت به رسانه ها و مطبوعات می گفتم داریم راهی را طی می کنیم که بتوانیم ورزشکاران نوجوان خود را به عنوان امیدهای المپیک 2024 پیدا و آماده کنیم، نه برای 2020 اما امروزه بارقه های امیدی دیده می شود که شاید بتوانیم در المپیک 2020 نیز کننده داشته باشیم.

دبیر فدراسیون ژیمناستیک عنوان کرد: در خرک حلقه سعید رضا کیخا از جمع 344 ورزشکاری که مدعی خرک حلقه جهان هستند در جایگاه چهارم است. ورزشکار ژاپنی که در رده سوم است 55 و ایشان 54 امتیاز دارد، اما ورزشکار پنجم از فرانسه 42 امتیاز دارد، یعنی با رتبه پس از خود حدود 12 امتیاز اختلاف دارد و شاید آن ها نتوانند به کیخا برسند.

سلیمانی خاطر نشان کرد: روال کسب سهمیه المپیک به این صورت است که نتیجه چهار مسابقه برتر مدعیان کسب سهمیه المپیک را در مسابقات جام جهانی می سنجند و یک نفر از هر وسیله اعزام می شود. کیخا در رنکینگ چهارم است اما در مسابقات قهرمانی جهان که اواخر شهریور ماه سال جاری در اشتوتگارت آلمان برگزار می شود سه نفر اول هر وسیله انتخاب می شوند یعنی حتی اگر ایشان در مسابقات قهرمانی جهان نیز جزو سه نفر نخست خرک حلقه نشود اما آن سه نفر اول مستقیم در مسابقات قهرمانی جهان به المپیک بروند در مجموع جام جهانی ها کیخا اول می شود. همه این ها یک محاسبه است که شاید صورت نگیرد. داور ایرانی نیز در رویدادهایی که تاکنون داشته وضعیت سبز گرفته و شاید ایشان نیز بتواند به عنوان داور منتخب از کشور در کسب سهمیه المپیک باشد.

سلیمانی اظهار کرد: در حال حاضر انتظار جامعه ژیمناستیک از ژیمناستیک بالا رفته است. این اتفاق تا حدودی خوب است اما تا به صورت زیاد نیز خوب نیست زیرا ما چین، ژاپن و کره نیستیم، ما باز هم ایرانیم، سعی خود را برای کسب سهمیه و کسب مدال می کنیم اما شاید این اتفاق نیفتاد زیرا همه افراد حاضر در پی کسب مدال هستند.

دبیر فدراسیون ژیمناستیک ادامه داد: از نظر اقتصادی با مشکلاتی رو به رو هستیم شاید ماه هاست بودجه ای از وزارتخانه نگرفته ایم اما موضوع اسپانسریگ، درآمدزایی و فروش خدمات فدراسیون خدا را شکر سابقه نداشته و به گفته خود وزارت ورزش از زمانی که خود من در فدراسیون حضور داشتم و زهرا اینچه درگاهی، ریالی از حقوق پرسنل و هزیه های جاری فدراسیون را از حساب وزارتخانه نداده ایم و همه را از حساب های درآمدی فدراسیون داده ایم.

سلیمانی در خصوص توسعه ژیمناسیک در شهرستان ها عنوان کرد: توصیه من به رئیس هیئت این است که زیر شاخه هایی مانند ایروبیک، آکروژیم و… که احتیاجی به وسایل گران قیمت ندارند را در شهرستان ها خوب فعال کند. در همه برنامه های نمایشی مشاهده می کنید که بازیکنان آکروژیم حضور دارند، هم درآمدزایی می کنند و هم کار می کنند. ژیمناستیک فورآل (For All) را به عنوان رشته ای که وزارت ورزش بسیار روی آن تاکید دارد به خصوص حوزه معاونت ورزش همگانی بسیار روی آن تاکید دارد و بودجه های خوبی می پردازد. فدراسیون نیز قول می دهد به استان هایی که ژیمناستیک فورآل فعالی دارند کمک کند. وسایل ژیمناستیک گران قیمت است اما این زیرشاخه ها احتیاج به وسایل خاصی ندارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 تیر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 183

به "دبیر فدراسیون ژیمناستیک: به المپیکی شدن کیخا امیدواریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر فدراسیون ژیمناستیک: به المپیکی شدن کیخا امیدواریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید