خبرنگاران 71روستای آذربایجان شرقی به شبکه نسل سوم تلفن همراه متصل می شود

به گزارش تور استانبول، مراغه - خبرنگاران - مدیر مخابرات منطقه آذربایجان شرقی گفت: تا خاتمه سالجاری، 71 روستای بالای 20 خانوار در استان به شبکه نسل سوم تلفن همراه متصل می شوند.

خبرنگاران 71روستای آذربایجان شرقی به شبکه نسل سوم تلفن همراه متصل می شود

به گزارش خبرنگاران، یوسف شکوری روز چهارشنبه در جلسه بررسی مسائل مخابراتی شهرستان عجب شیر اضافه نمود: تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان طبق برنامه زمان بندی شده به شبکه نسل سوم تلفن همراه متصل خواهند شد که شامل 6 روستای عجب شیر نیز می شود.

وی با بیان اینکه همه روستاهای شهرستان عجب شیر دارای تلفن ثابت و پوشش تلفن همراه هستند اضافه نمود: برخی از روستاها شهرستان به شبکه نسل دوم متصلند از این رو دسترسی به اینترنت ندارند از این رو برنامه ریزی های لازم برای تغییر و ارتقا شبکه اجرا شده تا تمامی روستاییان به اینترنت دسترسی داشته باشند.

شکوری اظهار کرد: مردم روستاها اینترنت و پوشش تلفن همراه می خواهند و این 2 خواسته از طریق وزارت ارتباطات و دولت دنبال می شود و به همین منظور سه رصد درآمد کل مخابرات ایران از تلفن همراه به صورت ویژه به بخش ارتباطات روستایی اختصاص دارد.

وی گفت: شهرها و روستاها مدام در حال توسعه هستند و ساخت و سازهای جدید اتفاق می افتد یا در بافت قدیمی شهر ساختمان های بلند مرتبه ایجاد می شود و همه اینها نیازمند توسعه شبکه مخابرات هستند و کارشناسان این اداره نیازمندی ها را احصا کرده و به دنبال ایجاد شبکه های جدید در مخابرات هستیم.

فرماندار عجب شیر نیز گفت: متاسفانه بخش بزرگی از روستاهای شهرستان از اینترنت محروم هستند و روستاهای قبادلو و رحمانلو و برخی روستاهای بخش قلعه چای با بیش از 10هزار نفر جمعیت نیاز ضروری به اینترنت و زیرساخت های مخابراتی دارند.

عال اصغرپور از مدیران مخابرات و ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خواست تا با توجه به ضرورت استفاده دانش آموزان از اینترنت در راستای انجام فعالیت های درسی و آموزشی روزانه خود در شرایط فعلی، نسبت به رفع مشکل ضعف شبکه اینترنت در مناطق روستایی شهرستان اقدام کنند.

وی خواستار قرار دریافت این شهرستان در اولویت برنامه های توسعه ای و اعتباری در حوزه زیرساخت های ارتباطی شد و تاکید کرد: شهرستان عجب شیر در زیرساخت های ارتباطی با مسائل جدی تری نسبت به استان دارد و لازم است تدابیر ویژه ای در این موضوع اتخاذ شود.

شهرستان عجب شیر با 71 هزار جمعیت در 98 کیلومتری جنوب غرب تبریز واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1388

به "خبرنگاران 71روستای آذربایجان شرقی به شبکه نسل سوم تلفن همراه متصل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 71روستای آذربایجان شرقی به شبکه نسل سوم تلفن همراه متصل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید