خبرنگاران نخستین محموله واکسن های روسی پنجشنبه وارد کشور می گردد

به گزارش تور استانبول، تهران- خبرنگاران- سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: نخستین محموله از واکسن های روسی کرونا توسط این شرکت فردا (پنجشنبه) ساعت 15:40 دقیقه وارد فرودگاه امام خمینی می گردد.

خبرنگاران نخستین محموله واکسن های روسی پنجشنبه وارد کشور می گردد

به گزارش خبرنگاران با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت راه و شهرسازی اولین مرحله از واردات واکسن روسی از مبدا مسکو عصر فردا وارد کشور می گردد.

قرار است واکسن های کرونا با سه پرواز وارد کشور گردد که نخستین آن پنجشنبه 16 بهمن انجام می گردد.

محمد حسن ذبیخش سخنگوی سازمان هواپیمایی چهارشنبه شب به خبرنگار مالی خبرنگاران گفت:این پرواز از مبدا روسیه حدود 15:40 دقیقه فردا در فرودگاه امام خمینی به زمین می نشیند و همه تمهیدات لازم برای لجستیک این واکسن ها اندیشیده شده و فراهم است.

نتایج مرحله آخر آزمایش انسانی واکسن اسپوتنیک V روسیه نشان می دهد که این واکسن بی خطر و اثربخشی آن 91.6 درصد است. این مطالعه که در نشریه LANCET منتشر شده است، روی بیش از 20 هزار نفر اجرا شده است. 75 درصد افراد شرکت کننده در این مطالعه واکسن اسپوتنیک V و بقیه دارونما دریافت کردند.

یک چهارم افراد شرکت کننده در این مطالعه دچار بیماری های پیش زمینه ای بودند که عامل مهمی برای شدت بیماری کرونا محسوب می گردد. در افراد گروه دریافت کننده واکسن 3 مورد مرگ مشاهده شد که از افرادی بودند که بیماری زمینه ای شدیدداشتند و به نظر می رسد که مرگ آنها ارتباطی با واکسیناسیون نداشته است. به این ترتیب از نظر اثربخشی، این واکسن در رده واکسن های تایید شده شرکت های فایزر- بایون تک، مدرنا موسسه ملی سلامت آمریکا و آسترازنکا قرار می گیرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1470

به "خبرنگاران نخستین محموله واکسن های روسی پنجشنبه وارد کشور می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نخستین محموله واکسن های روسی پنجشنبه وارد کشور می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید