حسین منزوی چهره ممتاز ادبیات معاصر و غزلسرای نوپرداز بود

به گزارش تور استانبول، سید عباس صالحی عصر پنج شنبه در پیغام خود به همایش درآمدی بر دو سالانه غزل منزوی با بیان اینکه حسین منزوی چهره ممتاز ادبیات معاصر و غزلسرای نوپرداز بود، عنوان نموده است: او (منزوی) با ثبات قدم و شناخت دقیق از راستا ادبی، توانست قالب سنتی غزل را با نگاهی امروزین بیامیزد و به آن جان تازه ببخشد.

حسین منزوی چهره ممتاز ادبیات معاصر و غزلسرای نوپرداز بود

وی بابیان اینکه دو سالانه غزل حسین منزوی حاصل دو حسن نیت و حسن اتفاق است، ادامه داده است: یکی ارج نهادن به حضور شایسته منزوی در شعر امروز ایران که خواسته به حق اهالی ادبیات و دیگری ارج نهادن به غزل به عنوان زنده ترین و پویاترین قالب شعر فارسی است.

در این پیغام آمده است: منزوی اگرچه در سال های ابتدایی حیات ادبی اش آنچنان باید قدر ندید؛ اما به تدریج صندلی او در شعر ایران زمین بیش ازپیش نمایان شد و امروز نیز همچنان این اشتیاق را در دوستداران او می بینیم.

این پیغام می افزاید: البته حاصل این دو اتفاق، توجه به شاعر آن جوانی است که سنت شعری ایران را با نگاه دقیق و عمیق به قله های رفیع ادب پارسی ادامه داده اند.

صالحی ادامه داده است: جوانانی که با این بهانه نیک باید کشف شوند، دیده شوند و بتوانند باانگیزه و قدرت مضاعف در این راه به حرکت خود ادامه دهند.

وزیر ارشاد در پیغام خود به همایش درآمدی بر دو سالانه غزل منزوی ادامه داده است: اینجانب به همه عزیزان دست اندرکار این جایزه سلام و درود می فرستم و برای ایشان آرزوی توفیق دارم.

صالحی می افزاید: امیدوارم این جایزه آنچنان که شایسته نام حسین منزوی و شهر ادب پرور زنجان است، برگزار گردد و با همکاری بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان هر چه باشکوه تر تداوم یابد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 144

به "حسین منزوی چهره ممتاز ادبیات معاصر و غزلسرای نوپرداز بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسین منزوی چهره ممتاز ادبیات معاصر و غزلسرای نوپرداز بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید