جانسون: ترامپ در انتخابات انگلیس دخالت نکند

نخست وزیر انگلیس به رئیس جمهوری امریکا توصیه کرد در جریان سفرش به این کشور در انتخابات پارلمانی اظهار نظر نکند.

جانسون: ترامپ در انتخابات انگلیس دخالت نکند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

بوریس جانسون امروز (آدینه) در گفت وگو با شبکه رادیویی ال. بی.سی در این زمینه گفت؛ کاری که ما به عنوان دوستان هم پیمان انجام نمی دهیم این است که در کارزارهای انتخاباتی یکدیگر دخالت نمی کنیم.

وی اضافه نمود: بهترین کار برای زمانی که شما دوستان و همپیمانان نزدیکی مثل آمریکا و انگلیس دارید این است که هیچ کدام در امور انتخابات یکدیگر دخالت نکنند.

رئیس جمهوری آمریکا قرار است هفته آینده برای شرکت در نشست سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) دوباره به لندن سفر کند. این سومین سفر ترامپ به لندن در طول ریاست جمهوری اش بشمار می رود که علاوه بر شرکت در اجلاس ناتو، دیدارهای دوجانبه ای با مقام های انگلیس خواهد داشت.

ترامپ ماه گذشته در اظهارنظری مداخله جویانه جرمی کوربین رهبر حزب کارگر را گزینه ای نامناسب برای نخست وزیری دانست. وی گفت: کوربین برای کشور شما خیلی بد خواهد بود. او بسیار بد خواهد بود. او شما را در جهت بدی قرار میدهد. او شما را به جاهای بدی می کشاند.

ترامپ که پیشتر نیز از جانسون حمایت و تعریف نموده بود، بار دیگر به تحسین او پرداخت و گفت: او مرد فوق العاده ای است و من فکر می کنم که او دقیقا فرد درستی برای زمان حاضر است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین نایجل فاراژ رهبر حزب برگزیت را ستوده و گفت که جانسون با همراهی او نیرویی غیرقابل توقف خواهند بود.

نظام درمانی انگلیس به آمریکا واگذار نخواهد شد

جانسون در بخش دیگری از گفت وگو با شبکه رادیویی ال بی سی تاکید نمود که بر خلاف ادعای جنجالی رهبر حزب مخالف دولت، نظام خدمات درمانی این کشور را به آمریکا واگذار نخواهد نمود.

وی مدعی شدکه اگر آمریکا بخواهد در مذاکرات تجاری با انگلیس، موضوع دسترسی به نظام درمانی این کشور را پیش بکشد، انگلیس میز مذاکره را ترک می نماید. به تعبیر او دولت احمق خواهد بود که وارد چنین مذاکراتی گردد که مانع پیروزی او در انتخابات خواهد شد.

نخست وزیر انگلیس در حالی این مطلب را اعلام کرد که جرمی کوربین هفته گذشته گفت به اسناد تازه ای دست پیدا نموده که تائید می نماید سازمان خدمات درمانی (ان اچ اس) که مردم این کشور روی ملی بودن آن تعصب دارند، در دولت محافظه کار بوریس جانسون به شرکت های خصوصی آمریکا واگذار خواهد شد.

کوربین در جمع خبرنگاران گفت: اسناد سانسور نشده ای که در اختیار دارد حاوی 451 صفحه از جزئیات دقیق مذاکرات مقامات دولت انگلیس و آمریکا، از جمله معامله سازمان خدمات ملی درمانی است.

وی اضافه نمود که جانسون تاکنون کوشش نموده تا این موضوع را لاپوشانی کند اما او این موضوع را فاش نموده است.

رهبر حزب کارگر تاکید نمود که اسناد یادشده حاوی 6 دور مذاکرات مفصل میان مقامات دو کشور انگلیس و امریکا از سال 2017 تا چند ماه پیش است که نشان می دهد توافقات در مراحل پایانی واقع شده است. کوربین گفت: ما اینجا درباره مذاکرات تجاری پنهان برای معامله با دونالد ترامپ در دوره پسا برگزیت سخن می گوییم. این اسناد پرده را از توٓطئه پنهانی که علیه همه ما توسط دولت محافظه کار در جریان است کنار می زند.

وی توضیح داد: این دقیقا همان چیزی است که محافظه کاران نمی خواهند ما از آن آگاه باشیم.

موضوع واگذاری سازمان خدمات درمانی انگلیس به آمریکا در جریان آخرین سفر دونالد ترامپ به لندن هم با واکنش های انتقادی زیادی روبرو شد. پس از آنکه ترامپ در کنفرانس خبری گفته بود برای معامله با انگلیس در دوره پسابرگزیت هیچ محدودیتی را - حتی خرید سازمان خدمات درمانی - قائل نیست، چند ساعت بعد مجبور شد تا در گفت وگو با یک شبکه تلویزیونی انگلیس حرف خود را پس بگیرد.

شمارش معکوس برای برگزاری انتخابات عمومی انگلیس در روز پنجشنبه 12 دسامبر (21 آذر) آغاز شده و احزاب سیاسی می کوشند با اعلام و انتشار برنامه ها و وعده های جذاب و مردم پسند، سمت و سوی آرا را به نفع خود تغییر دهند.

جانسون در گفت وگو امروز تاکید نمود که اگر حزب او در انتخابات حداکثر مطلق کرسی های مجلس را بدست آورد، انگلیس را در تاریخ 31 ژانویه از اتحادیه اروپا خارج خواهد نمود.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 12 دی 1398 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 544

به "جانسون: ترامپ در انتخابات انگلیس دخالت نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون: ترامپ در انتخابات انگلیس دخالت نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید