توسعه به دست نیروی انسانی داخلی رقم می خورد

به گزارش تور استانبول، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: توسعه یک استان یا کشور، توسعه درون زا است و باید به دست نیروی انسانی داخل آن استان یا کشور اتفاق بیفتد.

توسعه به دست نیروی انسانی داخلی رقم می خورد

به گزارش تور استانبول، سورنا ستاری در جلسه رونق فراوری و اقتصاد دانش بنیان گلستان که در گنبدکاووس برگزار گردید، اظهار کرد: این استان ظرفیت های فوق العاده ای در بخش های کشاورزی، گیاهان دارویی، معادن، فرهنگ و... دارد. خام فروشی ارزش اضافه کرده نداشته و اصلا احتیاج به دانش و دانشگاه هم ندارد.

وی توضیح داد: آوردن یک شرکت یا یک خط فراوری محصول از بیرون استان و یا کشور، باعث توسعه استان نمی گردد. توسعه در استان، یک توسعه درون زا و مبتنی بر نیروی انسانی خود استان است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت فقط می تواند در فراهم کردن زیرساخت ها یاری داشته باشد، اضافه کرد: این اکوسیستم باید در استان شکل بگیرد که بخش خصوصی روی نیروی انسانی سرمایه گذاری کند.

ستاری بیان نمود: در اقتصاد دانش بنیان نیروی انسانی و نوع آموزش آن، اکوسیستمی که در اختیارش قرار می گیرد و بودجه ای که توسط بخش خصوصی روی آن سرمایه گذاری می گردد، اهمیت دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه پارک علم و فناوری گلستان از لحاظ زیرساخت بسیار فقیر است، گفت: اکنون در مناطقی از کشور بخش خصوصی اقدام به ایجاد پارک های علم و فناوری می نماید.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سرانجام اعلام آمادگی کرد که این معاونت همکاری لازم را جهت ایجاد زیرساخت مورد احتیاج مجموعه های مرتبط با پارک در استان گلستان خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 369

به "توسعه به دست نیروی انسانی داخلی رقم می خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه به دست نیروی انسانی داخلی رقم می خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید