تهران و کابل بر نهایی سازی سند جامع همکاری های راهبردی تاکید کردند

به گزارش تور استانبول، تهران (پانا) - سیدعباس عراقچی و میرویس ناب معاونان وزیران امور خارجه ایران و افغانستان پیش از شروع پنجمین دور مذاکرات سند جامع همکاری های راهبردی ایران و افغانستان در دیدار جداگانه ای فرایند مذاکرات را بررسی و دو طرف بر اراده کشورهای خود برای نهایی سازی هرچه سریعتر این سند تاکید کردند.

تهران و کابل بر نهایی سازی سند جامع همکاری های راهبردی تاکید کردند

پنجمین دور مذاکرات سند جامع همکاری های راهبردی ایران و افغانستان امروز در تهران بین هیات های دو طرف به ریاست سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و میرویس ناب معاون وزیر امور خارجه افغانستان برگزار گشت.

سیدعباس عراقچی با اظهار رضایت از پیشرفت های حاصله در این دور ابراز امیدواری کرد که سند جامع همکاری های راهبردی ایران و افغانستان به زودی آماده امضای روسای جمهوری دو کشور شود.

این سند چشم انداز روابط دراز مدت دو کشور در حوزه های سیاسی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و مسائل مربوط به اتباع دو کشور و همچنین موضوع آب را در بر می گیرد.

پیش از شروع مذاکرات، سید عباس عراقچی و میرویس ناب معاونین وزیران امور خارجه دو کشور در دیدار جداگانه ای فرایند مذاکرات را بررسی و دو طرف بر اراده کشورهای خود برای نهایی سازی هر چه سریعتر این سند تاکید کردند.

این مذاکرات فردا - دوشنبه - ادامه می یابد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1309

به "تهران و کابل بر نهایی سازی سند جامع همکاری های راهبردی تاکید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران و کابل بر نهایی سازی سند جامع همکاری های راهبردی تاکید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید