تحصیل داروسازی در آلمان

به گزارش تور استانبول، تحصیل در آلمان تقاضای بسیاری در بین افراد از نقاط مختلف جهان است.

تحصیل داروسازی در آلمان

با تور ارزان آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

رشته های پزشکی دارای محبویت زیادی در بین متقاضیان می باشد. که تحصیل داروسازی پرمخاطب ترین رشته در بین رشته های پیراپزشکی می باشد.

این رشته به علت دارا بودن شرایط مناسب بسیار قابل توجه قرار می گیرد. بعلاوه تحصیل در آلمان دارای شرایط مناسبی است. هزینه تحصیل در آلمان بسیار پایین و تقریبا صفر می باشد. و تحصیل در این کشور به علت بالا بودن امکانات رفاهی بسیار مورد توجه است. از این گذشته , درصد بیکاری در آلمان هم بسیار پایین است که این باعث ایجاد شرایط عالی برای یافت شغل پس از فارغ التحصیلی می باشد.

شرایط تحصیل در رشته داروسازی در آلمان

داروسازی یکی از حساس ترین رشته ها در زمینه بهداشت و سلامت و بوده است و اهمیت فراوان برای مراقبت های بهداشتی دارد. تحصیل در آلمان با بهره گیری از امکانات آزمایشگاهی مجهز و هزینه های مناسب برای تحصیل و سطح بالای آموزش وبه کارگیری کادر آموزشی باتجربه و پیشرو یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل داروسازی می باشد.

آشنایی با رشته داروسازی در آلمان

کشور آلمان دارای جمعیتی بالغ بر 83 میلیون نفر را دارد و میتوان گفت آلمان در این سایر کشور های اروپایی پرجمعیت ترین، صنعتی ترین و ثروتمند ترین کشور شناخته می گردد. دانشجویان مهاجر در آلمان بیش از %12 از جمعیت آلمان را تشکیل داده اند. هامبورگ، فرانکفورت، مونیخ و برلین شهرهای مهم کشورآلمان هستند که بیشترین تعداد دانشگاه های معتبر معتبر آلمان را دارا است. مدت زمان تحصیل داروسازی در آلمان بین 5 تا 6 سال می باشد. مهمترین دروس فیزیک، فیزیولوژی، زیست شناسی، فارماکولوژی و داروسازی بالینی می باشد. دانشجویان رشته داروسازی در دوره اول آموزشی به تحصیل اصول بنیادی زیست شناسی انسانی و فیزیک می پردازند. در مرحله بعدی اختصاص دارد به آموزش های اصول داروسازی و پزشکی.

شهریه دانشگاه های مختلف آلمان برای رشته داروسازی

تحصیل در دانشگاه های دولتی معمولا برای کلیه دانشجویان در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد, رایگان است. مگر در صورتی که متقاضی تصمیم داشته باشد در رشته ای در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کند که با رشته ای که مدرک کارشناسی آن را دارد متفاوت باشد. بعلاوه به اسم استثنا در استان Baden-Württemberg آلمان دانشگاه های آن از دانشجویان بین المللی سالیانه 3000€ (یورو) شهریه دریافت می نمایند. بعلاوه برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی دارای پرداخت شهریه است. در مقطع کارشناسی سالیانه 26000€ (یورو) و در مقطع کارشناسی ارشد سالیانه 40000€ (یورو) به طور میانه.

بعضی از دانشگاه های رایگان آلمان در سال تحصیلی 2021-2022 عبارت هستند از:

 • University of Stuttgart
 • University of Mannheim
 • University of Bremen
 • University of Cologne
 • University of Hamburg

معرفی بهترین دانشگاه ها برای تحصیل داروسازی در آلمان

بسیاری از دانشگاه های آلمان از اعتبار بالایی برخوردار است. پذیرش در رشته های پزشکی کمی دشواراست. امکان تحصیل دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا هم برای تحصیل در رشته داروسازی میسر است. در ادامه به معرفی بهترین دانشگاه های پیراپزشکی مناسب برای تحصیل رشته داروسازی در آلمان می پردازیم :

 • دانشگاه ماربورگ: این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه داروسازی جهان است که در آلمان قرار گرفته است .و بالغ بر 25000 دانشجو دراین دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند؛ این دانشگاه به جز برنامه های فنی و مهندسی کلیه رشته های علمی را به متقاضیان ارائه میدهد.
 • دانشگاه گرایفسوالد: یکی دیگر از قدیمی در اروپا می باشد. که ارائه دهنده رشته های پیراپزشکی و داروسازی می باشد. بیش از 12000 دانشجوی از استان های آلمان و سایر کشورهای جهان مشغول به تحصیل در این دادنشگاه می باشند. دانشگاه گرایفسوالد علاوه بر دانشکده پزشکی , دارای دانشکده های ریاضی و فیزیک، هنر، الهیات و حقوق می باشد. بعلاوه بازار کار برای دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه گرایفسوالد بسیار عالی است به صورتی که به راحتی در شرکت های بین المللی در آلمان متناسب با رشته تحصیلی و عایدی مطلوب مشغول به کارمی شوند.
 • دانشگاه فرانکفورت: از جمله دانشگاه های برتر در کشور آلمان می توان به دانشگاه فرانکفورت اشاره نمود که از دارای برنامه های آکادمیک و تحقیقاتی متمرکز است و سعی در جذب دانشجویان مستعد می باشد. از محبوب ترین رشته های ارائه شده در دانشگاه فرانکفورت رشته های داروسازی محسوب می گردد که در حال حاضر در مقطع کارشناسی بالغ بر 1850 دانشجو و بیش از 500 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دوره دکترا در این دانشگاه مشغول به تحصیل در رشته داروسازی می باشند.
اسامی دانشگاه به لاتیناسامی دانشگاه به فارسی
RWTH Aachen Universityدانشگاه آخن
FU Berlinدانشگاه برلین
University of Hamburgدانشگاه هامبورگ
Universuty of Gottingenدانشگاه گوتینگن
University of Bonnدانشگاه بن
TU Dresdenدانشگاه درسدن
TU Munchenدانشگاه مونیخ
University of Duisburg-Essenدانشگاه اسن
University of Erlangen-Nurembergدانشگاه نورنبرگ
Goethe University-Frankfurtدانشگاه فرانکفورت

شرایط ورود به رشته داروسازی در آلمان

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در رشته داروسازی در آلمان در دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد. که متقاضیان به منظور ثبت نام در کالج ها و موسسات میبایست به سایت خود دانشگاه مراجعه نمایند. به طور کلی دروس مشترکی که در کلیه دانشگاه های پزشکی برای رشته داروسازی تدریس میگردد شامل برنامه های درسی مانند شیمی، زیست شناسی، فیزیک و ریاضی میباشد. تقاضا برای پذیرش در رشته های پزشکی از جمله رشته داروسازی بسیار رقابتی میباشد و بیشتر متقاضیان برای تحصیل که خارج از اتحادیه اروپا تقاضای تحصیل در آلمان را دارند و مدارک دبیرستان خود را خارج از آلمان اخذ نموده باشند، باید مدارک دیپلم 12 ساله خود را ارزشیابی و معادلسازی نمایند و برای ورود به دانشگاه میبایست در دوره های یک ساله کالج پیش پزشکی شرکت نموده و پس از تکمیل دوره در آزمون شرکت نموده باشند و با کسب نمره مناسب وارد رشته های داروسازی شوند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آلمان

برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان ، با توجه به این که ویزای آلمان عضو شنگن می باشد .نیازمند طی مراحلی است و متقاضیان باید شرایط خاصی را باید به ترتیب طی نمایند.

برای این منظور ضروری است متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه مربوطه مدارک زیر را ارائه نمایند:

 • ترجمه رسمی دیپلم دوره میانهه آلمانی
 • ترجمه رسمی ریز نمرات دوران دبیرستان به زبان آلمانی
 • مدارک زبان درسطح B2 برای به تسلط به زبان آلمانی
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش
 • ارائه گواهی تمکن اقتصادی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه در داخل و خارج از آلمان
 • ارائه اصل و کپی مدارک شناسایی شناسنامه
 • ارائه پاسپورت معتبر
منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1720

به "تحصیل داروسازی در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحصیل داروسازی در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید