تابش: فروش اجباری کالا همراه با هر کالای دیگر تخلف است

به گزارش تور استانبول، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان گفت: فروش اجباری هر کالایی با کالای دیگر تخلف و خلاف قانون است، لذا باید رفتار همه عوامل فروش و توزیع کنندگان و نمایندگی های عرضه مورد رصد قرار گیرد.

تابش: فروش اجباری کالا همراه با هر کالای دیگر تخلف است

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، با توجه به اخبار و گزارشات واصله در خصوص نحوه توزیع روغن خوراکی، جلسه ای به ریاست معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و با حضور کنندگان شرکت های تولیدی و پخش برگزار و در زمینه فروش اجباری روغن نباتی به همراه سایر محصولات بحث و بر تخلف بودن این موضوع تاکید شد.

در ابتدای این جلسه عباس تابش، با تشریح توزیع قانونمند و انتظار رفتار شبکه توزیع به خصوص در توزیع روغن به ضرورت کنترل تمام عوامل توزیعی تاکید و نتیجه مورد انتظار را از تولید کنندگان و عوامل پخش طلب کردند.

رئیس سازمان حمایت در ادامه گفت: فروش اجباری هر کالایی با کالای دیگر تخلف و خلاف قانون است؛ لذا باید رفتار همه عوامل فروش و توزیع کنندگان و کنندگی های عرضه مورد رصد قرار گرفته و از انجام تخلف موضوعی به خصوص عرضه خارج از شبکه و گران فروشی جلوگیری شود. بدیهی است مسئولیت عملکرد کلیه ویزیتور ها و عوامل پخش با واحد های اصلی بوده و حتماً می بایست کنترل های لازم در این خصوص توسط این شرکت ها صورت گیرد.

وی ضمن بیان فرایند نظارت و بازرسی های اجرا شده بر حسن توزیع روغن خوراکی شرکت های پخش و توزیع کنندگان مواد غذایی و پفراینده های تخلفاتی متشکله در خصوص توزیع خارج از شبکه روغن خوراکی، تاکید کرد: مطابق دستورالعمل ابلاغ شده این سازمان، سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان و بازرسان اصناف موظفند، ضمن برنامه ریزی مناسب و انجام بازرسی های موردی و مستمر، اقدامات نظارتی و بازرسی خود را بر چگونگی فروش و توزیع روغن خوراکی متمرکز کنند.

تابش خاطر نشان کرد: اقدامات نظارتی برای اقلام یارانه ای و کالا های اساسی همچنان با جدیت و با استفاده از توان و ظرفیت تمامی دستگاه های نظارتی در حال پیگیری بوده و تا به امروز پفراینده هایی نیز برای متخلفان تشکیل شده است، اما انتظار داریم با خود کنترلی شبکه فروش، شاهد بروز تخلفاتی از این قبیل نباشیم.

تابش افزود: همکاران ما در واحد های صنعت معدن و تجارت موظفند کماکان با نظارت لازم، با فروش اجباری کالا ها همراه با روغن نباتی یا هر کالای دیگری به شدت مقابله و در صورت مشاهده تخلفات، برخورد قانونی کنند و مردم می توانند تخلفات مشاهده شده را از طریق تلفن 124 سازمان حمایت و سازمان های صمت استان ها گزارش کنند.

در ادامه این جلسه، شرکت های تولیدی و پخش روغن خوراکی با تقبیح هر گونه تخلف از جمله تخلف فروش اجباری گفتند که کارخانجات روغن نباتی هیچ نقشی در فروش اجباری سایر کالا ها همراه با روغن نباتی نداشته و فرایند فروش روغن نباتی در شبکه توزیع مطابق ضوابط انجام می شود، اما بعضاً تخلفاتی از سوی برخی عوامل فروش صورت می پذیرد که بایستی با آن برخورد شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1391

به "تابش: فروش اجباری کالا همراه با هر کالای دیگر تخلف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابش: فروش اجباری کالا همراه با هر کالای دیگر تخلف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید